Maľovanie podľa čísel: Ako táto technika prispieva k mentálnemu rozvoju?

0

Maľovanie podľa čísel si väčšina z nás pamätá ešte z detských čias. Kým v minulosti išlo o obyčajnú zábavu na papieri, dnes sa táto technika premieta aj na plátna. Obrazy maľované podľa čísel tak zdobia interiér mnohých domácností. Vedeli ste, že táto aktivita má vplyv aj na váš mentálny rozvoj?

Zatočte so stresom a úzkosťou

Maľovanie podľa čísel je výborným prostriedkom na odbúranie stresu a úzkosti, ktoré sú čoraz častejšie prítomné v našich životoch. Keď začnete políčko po políčku tvoriť svoj vlastný obraz, myseľ sa automaticky začne sústrediť na nový podnet a negatívne myšlienky zatlačí do úzadia. Zvýšená koncentrácia na maľovanie bude viesť k uvoľneniu.

Tip: Zaobstarajte si maľovanie podľa čísel s rámom, aby ste si obraz neskôr mohli vystaviť na poličku alebo zavesiť na stenu. Dobrý pocit z výsledku tak pretrvá dlhšie.

Zlepšenie motoriky

Maľovanie podľa čísel je vhodné aj pre deti a starších ľudí, ktorí potrebujú precvičovať motoriku. Obresľovaním a vymaľovávaním malých častí na plátne príslušnou farbou si deti trénujú obratnosť prstov, ako aj vzájomnú koordinácia rúk a zrakových vnemov.

Tip: Maľovanie podľa čísel pre deti prispôsobte ich veku – vyberte vhodnú úroveň obtiažnosti a zaujímavý detský motív, ktorý si neskôr budú môcť hrdo vystaviť v detskej izbe.

Rozvoj dlhodobej koncentrácie

Ďalším prínosom techniky maľovania podľa čísel je rozvoj pozornosti. Táto aktivita si vyžaduje maximálne sústredenie, od priradenia správnej farby až po presné obkreslenie línie, a trpezlivosť pri detailnom vypĺňaní. Takýmto spôsobom trénujete obe hemisféry.

Tip: Vyberte si motív, ktorý vás baví (zvieratá, anjel, kvety a pod.). Budete sa tak cítiť dlhšie motivovaní a odhodlaní obraz dokončiť.

Schopnosť riešiť problémy a prekážky

Technika vás núti neustále premýšľať a rozhodovať sa. Ktorá farba patrí k príslušnému číslu, odkiaľ začať maľovať, ktorá farba má ísť prvá a podobne. Cibríte si tak schopnosť riešiť vzniknuté problémy krok za krokom, čo sa následne premietne aj do reálneho života.

Zdroj foto: OllgaZhog / Shutterstock.com.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.