Dnešné deti objavujú emócie a lásku pomerne skoro

0

Prvé lásky a vzplanutia prekvapia deti okolo 12. roku. V tomto veku však ešte nedokážu rozlíšiť svoje emócie, nerozumejú vzťahom, dokonca tú istú informáciu môžu inak vnímať dievčatá a inak chlapci. Na ceste za poznaním je dôležité, aby dostali informácie citlivou a  rozumnou cestou.

 Máj vnímame ako mesiac lásky. Prebúdza sa príroda a možno aj niečo v nás. Hovorí sa, že bozk pod rozkvitnutou čerešňou na prvého mája je symbolom večnej lásky. A práve v tomto období môže prísť vhod kniha v podobe komiksu, ktorá dokáže odpovedať na otázky o láske a dospievaní tým najzraniteľnejším – deťom.

Kniha ukazuje svet, v ktorom deti nachádzajú emócie

Kniha s názvom Anna a Matej. Keď sa srdce rozbúši z Vydavateľstva Nové mesto je určená dievčatám a chlapcom od 12 rokov. Zábavnou a zároveň edukačnou formou ich vťahuje do sveta, v ktorom postupne nachádzajú emócie, a pozýva ich na cestu objavovania vzťahov a sexuality.
Čítajte tiež: Tajomný cudzinec – recenzia

Komiks ponúka pomocnú ruku pri hľadaní odpovedí

„Komiks je vhodná forma pre deti v tomto veku. Myslím si, že im môže spoločne s rodičmi podať pomocnú ruku pri hľadaní mnohých odpovedí. Každý si pamätá z našich detských čias na prvé otázky o dospievaní. No nie každý mal možnosť získať informácie takou prístupnou formou, ako to ponúka táto kniha. Prvé zaľúbenie u tínedžerov predsa nie je nič neobvyklé.

Je dôležité, aby aj deti poznali, ako fungujú nielen medziľudské vzťahy, ale ako sa budujú dôvera a láska medzi partnermi. Kniha ich môže naučiť rešpektu medzi sebou a ukázať im krok za krokom, o čom sú emócie, vzťahy a v neposlednom rade i taká citlivá téma, akou je sexualita,“ opisuje svoje pocity z knihy Ján Heriban, šéfredaktor portálu nm.sk.
Čítajte tiež: Pliaga – recenzia na knihu

Každý si pamätá z našich detských čias na prvé otázky o dospievaní. No nie každý mal možnosť získať informácie takou prístupnou formou, ako to ponúka táto kniha.

Kniha mladým čitateľom vyrozpráva príbeh Anny a Mateja, ktorí prežívajú svoje prvé zaľúbenie. Zároveň publikácia prináša výchovný pohľad na vzťahy. Upriamuje pozornosť na to, že práve autentické vzťahy môžu priniesť naplnenie a šťastie.

Kniha odhaľuje napríklad aj skutočnosť, že tú istú vec môžu vnímať inak chlapci a inak dievčatá. Dospievanie je obdobím zmien a nestability a rovnako ako telesné zmeny si tínedžeri uvedomujú aj zmeny vo svojom myslení, v psychike a tiež v správaní. Preto často konajú pod vplyvom silných emócií, ktoré sa spolu so svojím správaním ešte len učia kontrolovať.
Čítajte tiež: Životný príbeh prenasledovaného biskupa

Autori knihy ukazujú deťom na príbehu prvého zaľúbenia, o čom city naozaj sú. „Vieš, čo je pri tejto knihe naším cieľom? Povedať ti o niečom nádhernom, čomu sa nič nevyrovná a s čím sa na zemi môžeš stretnúť, odkedy svet existuje – je to láska. Hovoriť o láske je však takmer nemožné. Ako by sme teda mohli lásku zhrnúť do jedného príbehu?

Hovorí sa, že ani celý život by nám nestačil, aby sme slovami vyjadrili, čo je to láska. Napriek tomu ťa pozývame vstúpiť do príbehu Anny a Mateja,“ prihovárajú sa svojim čitateľom samotní autori knihy Ezio Aceti a Stefania Caglianiová.

Tlačovú správu pripravilo Vydavateľstvo Nové mesto.

Viac informácií nájdete aj na stránke nm.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.