Nechajte prúdiť energiu v spálni

1

Spálňa, ako miesto určené pre spánok a odpočinok, by mala pôsobiť upokojujúco. Vzhľadom k tomu, že v spálni strávime skoro tretinu nášho života, je dobré sa pri výbere nábytku držať určitých zásad. Vďaka nim sa budeme v miestnosti cítiť príjemne.

K tomu nám môžu pomôcť princípy čínskej filozofie Feng Shui. Tá sa sústredí na harmonické prostredie a využitie priestoru v interiéroch.

Chcete si dopriať kvalitný spánok?

Zásadný vplyv má naň bezpochyby kvalita matraca, posteľového roštu, ale aj samotnej postele. Pri ich výbere musíme zohľadniť mnohé aspekty, akými sú telesné rozmery a hmotnosť budúcich majiteľov.

A tiež napríklad požiadavky na materiál a konštrukciu postele.

Ak sa chcete riadiť zásadami Feng Shui, posteľ by mala disponovať masívnym zadným čelom. Poskytne vám ochranu a pocit bezpečia.

Jednou z hlavných zásad Feng Shui v spálni je čistota a poriadok. Tie zabezpečia vzdušnosť a prúdenie pozitívnej energie v priestore.

K tomu vám môžu pomôcť variabilné systémy skríň, ktorých jednotlivé moduly zvolíte podľa dispozícií miestnosti. Ich nespornou výhodou je možnosť doplnenia či výmeny akéhokoľvek kúsku zo systému, ktorý však bude stále dokonale ladiť s ďalším nábytkom.

Pozor si však dajte na zrkadlá, ktoré by sa podľa zásad Feng Shui nemali v spálni vôbec vyskytovať. Pokiaľ už v miestnosti zrkadlo máte, tak by malo byť na takom mieste, na ktoré z postele nevidíte priamo.

Čo sa týka farieb, je filozofia Feng Shui pomerne benevolentná. Do spálne sa ale neodporúčajú výrazné povzbudzujúce farby, ako sú napríklad červená, oranžová, žltá.

V jemnejších pastelových odtieňoch sa tam však objaviť môžu. K odpočinku sú naopak veľmi vhodné farby – biela, modrá, béžová, fialová či zelená, ktoré upokojujú našu myseľ.

Čítajte tiež: 7 pravidiel pre dobrú náladu
Čítajte tiež: Viete, ako sa vyspať do ružova?
8 tipov pre naštartovanie energie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.