Palacinky – hrnčekový recept

0

Dostala vás mlsná? Vymýšľate, čo ráno rýchlo pripraviť na raňajky? Deti chodia okolo chladničky a hľadajú niečo sladké? Tak pre všetky tieto chvíle a mnohé ďalšie sú tu rýchlo pripravené jednoduché palacinky.

Tak poďme na to

Potrebujeme:
1 hrnček hladkej múky
1,5 hrnčeka mlieka v izbovej teplote
0,5 hrnčeka perlivej minerálnej vody
5 polievkových lyžíc masla
1 Vanilínový cukor
3 polievkové lyžice kryštálového cukru
2 vajcia
štipku soli

Postup:
1. Mlieko zmiešame s minerálnou vodou a postupne pridávame za miešania múku. Potom pridáme vanilkový cukor, vajcia, štipku soli a rozpustené maslo.

2. Všetko spolu vymiešame a necháme riedke cesto odstáť.

3. Pripravíme si panvicu, lekvár, tvaroh, nutelu alebo čokoľvek, čím budeme palacinky plniť.

4. Na panvicu vylejeme približne jednu naberačku cesta a pečieme do zlatista z obidvoch strán.

5. Ešte teplé palacinky naplníme, lekvárom, tvarohom, alebo nutelou.

6. Môžeme podávať s ovocím a šľahačkou.

Novinka džemy Samet od Schwartau majú zamatovo – jemnú konzistenciu
– neobsahujú konzervačné látky
– sú plné chuti ovocia
– sú VeGAN
– majú sklenený obal
– sú bez laktózy a lepku
– v ponuke nájdete aj atraktívnu príchuť MAngo

Viac zaujímavých článkov, čítajte na http://zdravienadoma.sk

Mohlo by vás zaujímať:

 • Do kín prišla Zakázaná túžba
  Vekový rozdiel spoločnosť vo všeobecnosti vníma ako prekážku v budovaní plnohodnotného vzťahu. A čo ešte, ak je tou staršou z dvojice žena a muž je od nej mladší o celých 15 rokov? Práve o takomto páre rozpráva snímka Zakázaná túžba, ktorá práve teraz vstúpila do slovenských kín. Hlavnou hrdinkou filmu Zakázaná túžba je Olga (Magdalena Boczarska), úspešná žena s vybudovanou kariérou a postavením,… Read more: Do kín prišla Zakázaná túžba
 • Choroby s číslami. Ktoré to sú?
  Každý rok o takomto čase sa skloňujú alergie. Majú svoju sezónu a rastú medzimesačne aj medziročne. Rastie aj počet infekčných ochorení, ako je piata, šiesta a siedma choroba u detí a mladých ľudí. Čo robiť, ako si posilniť imunitu a aké choroby sa skrývajú pod číslami? “Obzvlášť opatrné musia byť tehotné ženy. A ľudia so zníženou… Read more: Choroby s číslami. Ktoré to sú?
 • Hypertenzia vás môže potichu zabíjať
  17. máj je Svetový deň hypertenzie. Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak sa týka najmä mužov. Teda postihuje najmä ich, no neznamená to, že ženám sa vyhýba. Hypertenzia je zradná v tom, že často nevysiela žiadne varovania. Človek tak necíti žiadne príznaky alebo ťažkosti. V tomto prípade platí, že najdôležitejšia je prevencia. Je lepšie predvídať, ako potom hasiť… Read more: Hypertenzia vás môže potichu zabíjať
 • Ako sa buduje sebavedomie?
  Sebavedomie je základným pilierom nášho emocionálneho zdravia. Ovplyvňuje kvalitu nášho života, našu schopnosť viesť šťastný život a budovať si kvalitné vzťahy. Nedostatočná sebadôvera sa môže odraziť v každodennom živote i pracovnom prostredí. Ako sa vyvíja sebavedomie a akými technikami si ho budovať? Budovanie sebavedomia. Sebavedomie sa vyvíja v ranom detstve Sebavedomie je proces, ktorý sa počas nášho života neustále mení… Read more: Ako sa buduje sebavedomie?
 • Vyskúšajte stredomorský jedálniček
  Pravidelne sa objavujú nové druhy diét, nové trendy v stravovaní, moderné alternatívne smery. V domnienke konečne efektívneho spôsobu stravovania s výsledkom rýchlej redukcie hmotnosti sa púšťame často do drastických diét. Vysúšajte stredomorský jedálniček. Z čoho sa skladá? Najefektívnejšie je dlhodobé stravovanie sa pomocou ľahkého, chutného a pestrého jedálnička, ktorého korene pochádzajú zo stredomorskej kuchyne. Medzi všetkými možnými… Read more: Vyskúšajte stredomorský jedálniček

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.