Podporte Lóžu temnoty!

0

Bratislava nemusí byť len krátka zastávka medzi Viedňou a Budapešťou. Lóža temnoty vám priblíži hlavné mesto jedinečným spôsobom.


Kniha Lóža temnoty je jedinečnou prechádzkou po Bratislave, ktorú spoznáte na stránkach trileru od Veroniky Boškovej a Kataríny Mayer. Autorky chceli priblížiť čitateľom Bratislavu zaujímavým spôsobom a tak vznikol napínavý príbeh, kde kľúčovú úlohu zohrávajú známe, aj menej známe, zákutia hlavného mesta. Kde končí realita a začína príbeh? O tom sa budete musieť presvedčiť sami.

Momentálne prebieha kampaň na crowdfundingovom portáli Startlab Svojim podporovateľom sa autorky poďakujú nielen knihou s venovaním, ale aj exkluzívnou pozvánkou na tajomný VIP krst, limitovanou edíciou zápisníka alebo prehliadkou po stopách príbehu.

O čom kniha je?
Mia, nadaná mladá študentka filozofie, má tesne pred štátnicami. Pomocou doktoranda Tibora sa snaží zvládnuť posledné prekážky štúdia. Ten si aj napriek plachosti a miernej rečovej vade začína budovať snubnú kariéru na filozofickej fakulte. 

Záhadná pozvánka  a zmiznutá študentka však náhle narušia ich pokojný akademický život. Dokážu spoločnými silami vyriešiť tajomnú hádanku? A zvládnu zbesilú cestu historickými uličkami Bratislavy? Do slnovratu ostáva už len pár dní. 

Keď je túžba po moci riadená egom, tradície sa stávajú nebezpečnými. Tajomné sa zmení na kruté a svetlo sa zahalí do temnoty.

Povedali o knihe
Priznám sa, nie som fanúšičkou trilerov, nie je to môj žáner. Ale tohoto slovenského Dana Browna, zasadeného do bratislavského prostredia som zhltla za tri dni. Podotýkam, že mám po večeroch čo robiť, ale tu som sa nemohla odtrhnúť. Dej ma strhol, fantázia pracovala a do poslednej chvíle som nevedela, ako to dopadne.
Adela Jasenovcová, Denník aktívnej matky

Veľmi pútavo napísaná kniha, ktorú som doslova zhltla za jednu noc. Čo všetko je v tejto knihe fikcia? Čo je skutočnosť? Určite sa vydám po stopách hlavnej hrdinky a budem s ňou objavovať tajomné zákutia Bratislavy.
Gabriela Teplická, fotografka

O autorkách
Námet na knihu nosila Veronika Bošková v hlave niekoľko rokov. Vyštudovala filozofiu a láska k nej je jedným z hlavných motívov knihy. Miluje knihy, najmä tajomné trilery a detektívne zápletky a písanie je dôležitou súčasťou jej života. Lóža temnoty je jej beletristickým debutom. Doposiaľ vydala knihu Úspešné handmade podnikanie a diár pre tvorcov. Celý svoj profesijný život sa venuje marketingu, popri tom vedie školenia a workshopy a neustále sa vzdeláva.

Novú spisovateľskú výzvu – písať vo dvojici – prijala Katarína Mayer s nadšením. Katarína hľadá príbehy v ľuďoch a v živote samom. Nachádza tak odpovede na otázky, ktoré mnohí riešime. Čitateľov zaujala svojim knižným debutom Gamblerky a koncom minulého roku jej vyšiel druhý román Sama za seba.

Písali sme ju dve. Ako je to vôbec možné?
Veľa ľudí sa nás pýta, ako môžu jeden príbeh písať dve autorky. Je to úplne rovnaké, ako keď píše jeden, len pri tom nie je taký osamelý a má sa s kým v procese tvorby poradiť. Bavila nás spoločná kreatívna energia a vzájomne sme sa dopĺňali. Dúfame, že konečný výsledok bude pre vás rovnako skvelý ako bola pre nás táto spolupráca.

Ako vznikla obálka?
Sme vďačné, že obálku nafotila talentovaná Gabriela Teplická, ktorá hneď ako si prečítala knihu, vedela, čo má byť na obálke. Nie je to fotomontáž, fotografia vznikla pomocou dvojexpozície a nie je nijak upravovaná, len prevedená do čiernobielej farby.

Prečo triler a nie bedeker?
Bedeker si kupujú tí, čo už plánujú mesto navštíviť. Pútavý príbeh však môže vylákať do ulíc ľudí, ktorý si myslia, že mesto poznajú, alebo tých, čo o neho nemajú vôbec záujem. Možno aj tých, ktorí chodia denne okolo niektorých miest bez povšimnutia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.