Pondelkovník: Celý náš život je o vzťahoch

7

Vzťahy, vzťahy, vzťahy. Áno aj v dnešnej virtuálnej dobe všetko stojí a padá na vzťahoch. Možno sme za počítačom v komunikácii s iným človekom viac “sebavedomejší”, avšak aj to, ako sa pritom správame, vypovedá len o vzťahu, ktorý máme najmä sami so sebou.

Odtiaľ to všetko vychádza a človek časom, keď sa na neho nalepia skúsenosti, problémy a za nimi riešenia a pocity šťastia, zisťuje, že láska k sebe a iným ľuďom je to, čo svet môže posunúť k lepším zajtrajškom. Človek zažíva všetky možné emócie a pocity, ktoré súvisia práve s tým, aký máme vzťah k sebe a iným.

Niekedy treba nechať niektoré medziľudské vzťahy vychladnúť alebo ich aj opustiť, no v princípe by sme nemali v druhom človeku vidieť konkurenciu a možnosť, ako z neho niečo vytĺcť, ale skôr sa snažiť pomôcť, ak chce tak poradiť a hlavne spolupracovať a zostať človekom.

Online svet spôsobuje to, že sme eliminovali rozprávanie a stretávanie sa. Sedíme sa počítačom a nepozeráme sa človeku, ktorý je na druhej strane do očí. Nepočujeme tón jeho hlasu, ani on ten náš. Pocity vyjadrujeme emotikonmi. Aj napriek týmto pomocníkom môže vzniknúť problém a prestaneme komunikovať.

A potom sa za čas stretneme a po dvoch vetách zistíme, že sa vlastne nič nestalo a to, čo asi ten druhý myslel, bolo len nesprávne vysvetlené. A je po probléme. Na druhej strane sme práve možno vďaka sociálnym sieťam otvorenejší a z veľa online priateľstiev vznikli reálne. Takže, všetko má svoje pre a proti, len treba nájsť v tom všetkom tú správnu harmóniu a rovnováhu.

Tomáš Klus spieva v jednej svojej pesničke “A zrazu som zdvihol oči od tabletu a zbadal, ako je tu krásne…” Vonku je krásne, tak vybehnite von, natiahnite tvár k slnku, načerpajte vitamín D, prejdite sa po lúke alebo strávte čas s rodinou v lese. Na svete je krásne, a ľudia sú vo svojej podstate dobrí.

Andrea Hinková – Tarová

Súťaž o balíček kozmetiky Avon.
Napíšte dole do komentára ako udržiavate svoje vzťahy.

7 KOMENTÁRE

  1. S rodinou,ktorá je od nás vzdialená (nejaký kilometer),si voláme aspoň jeden krát za týždeň a navštevujeme sa,ako nám to dovolia,naše pracovné povinnosti.A samozrejme,trávime spolu,aj dovolenky(konkrétne so Švagrinkou s rodinou).?

  2. Najdôležitejšia je komunikácia, aspoň telefonicky, ak sa nedá inak. S partnerom si treba vychutnávať spoločné chvíle vo dvojici vždy, keď čas dovolí a nepoddať sa stereotypu. Treba si vedieť prejaviť vzájomnú náklonnosť pohladením, poďakovaním, milým slovom či darčekom. Nezabudnúť na žiadny rodinný sviatok s oslavou.

  3. Keďže nebývame blízko rodiny, tak si aspoň pravidelne píšeme cez whatsapp, nezabúdame na sviatky a keď sme doma, chodíme sa pravidelne navštevovať

  4. Snažím sa o udržanie vzťahov hlavne osobným strtnutím, hlavne blýzkych ludí. A ked to nie je možné , určite aspoň telefonat , alebo správa určite dokáže potešit. Aspon mna určite. Každemu dobre padne , že niekto na neho muslí.

  5. Vztahy udrziavam hlavne tolerantnostou,pocuvanim inych,zaujmom o ich problemy.Ak sa da tak aj radou.Stretavanie sa tiez utuzuje vztahy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.