Menu Zavrieť

Pondelkovník: Celý náš život je o vzťahoch

Vzťahy, vzťahy, vzťahy. Áno aj v dnešnej virtuálnej dobe všetko stojí a padá na vzťahoch. Možno sme za počítačom v komunikácii s iným človekom viac “sebavedomejší”, avšak aj to, ako sa pritom správame, vypovedá len o vzťahu, ktorý máme najmä sami so sebou.

Odtiaľ to všetko vychádza a človek časom, keď sa na neho nalepia skúsenosti, problémy a za nimi riešenia a pocity šťastia, zisťuje, že láska k sebe a iným ľuďom je to, čo svet môže posunúť k lepším zajtrajškom. Človek zažíva všetky možné emócie a pocity, ktoré súvisia práve s tým, aký máme vzťah k sebe a iným.

Niekedy treba nechať niektoré medziľudské vzťahy vychladnúť alebo ich aj opustiť, no v princípe by sme nemali v druhom človeku vidieť konkurenciu a možnosť, ako z neho niečo vytĺcť, ale skôr sa snažiť pomôcť, ak chce tak poradiť a hlavne spolupracovať a zostať človekom.

Online svet spôsobuje to, že sme eliminovali rozprávanie a stretávanie sa. Sedíme sa počítačom a nepozeráme sa človeku, ktorý je na druhej strane do očí. Nepočujeme tón jeho hlasu, ani on ten náš. Pocity vyjadrujeme emotikonmi. Aj napriek týmto pomocníkom môže vzniknúť problém a prestaneme komunikovať.

A potom sa za čas stretneme a po dvoch vetách zistíme, že sa vlastne nič nestalo a to, čo asi ten druhý myslel, bolo len nesprávne vysvetlené. A je po probléme. Na druhej strane sme práve možno vďaka sociálnym sieťam otvorenejší a z veľa online priateľstiev vznikli reálne. Takže, všetko má svoje pre a proti, len treba nájsť v tom všetkom tú správnu harmóniu a rovnováhu.

Tomáš Klus spieva v jednej svojej pesničke “A zrazu som zdvihol oči od tabletu a zbadal, ako je tu krásne…” Vonku je krásne, tak vybehnite von, natiahnite tvár k slnku, načerpajte vitamín D, prejdite sa po lúke alebo strávte čas s rodinou v lese. Na svete je krásne, a ľudia sú vo svojej podstate dobrí.

Andrea Hinková – Tarová

Súťaž o balíček kozmetiky Avon.
Napíšte dole do komentára ako udržiavate svoje vzťahy.

7 Comments

 1. Ingrid Koretzová

  S rodinou,ktorá je od nás vzdialená (nejaký kilometer),si voláme aspoň jeden krát za týždeň a navštevujeme sa,ako nám to dovolia,naše pracovné povinnosti.A samozrejme,trávime spolu,aj dovolenky(konkrétne so Švagrinkou s rodinou).😉

 2. Jana Pelegriniová

  Najdôležitejšia je komunikácia, aspoň telefonicky, ak sa nedá inak. S partnerom si treba vychutnávať spoločné chvíle vo dvojici vždy, keď čas dovolí a nepoddať sa stereotypu. Treba si vedieť prejaviť vzájomnú náklonnosť pohladením, poďakovaním, milým slovom či darčekom. Nezabudnúť na žiadny rodinný sviatok s oslavou.

 3. Broňa Toroková

  Keďže nebývame blízko rodiny, tak si aspoň pravidelne píšeme cez whatsapp, nezabúdame na sviatky a keď sme doma, chodíme sa pravidelne navštevovať

 4. Iveta Ondáková

  Snažím sa o udržanie vzťahov hlavne osobným strtnutím, hlavne blýzkych ludí. A ked to nie je možné , určite aspoň telefonat , alebo správa určite dokáže potešit. Aspon mna určite. Každemu dobre padne , že niekto na neho muslí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie