Je sebaláska narcizmom?

2
Sebaláska

Nie sme dosť dobrí, dosť sexi, dosť múdri či dostatočne štíhli a vypracovaní. Takéto myšlienky z času na čas napadnú asi každému. Negatívne myslenie nás limituje a sťažuje nám život. Akceptovať seba samého a mať sa rád je základom spokojného života. Mať rád samého seba asi väčšinu z nás nikto nenaučil. Sebaláska však nie je sebectvo.

Množstvo z nás sa vedome alebo nevedome často cíti pod tlakom spoločnosti, ktorá veľakrát tlačí na výkon, vonkajší obraz človeka a úspešnosť vo všetkých oblastiach.

Sebaláska – spoznajte samého seba

Základným kameňom úrazu je spoznať seba samého. Zistiť, čo chceme, kam chceme smerovať, ako chceme vyzerať, dosiahnuť to, aby sme so sebou boli spokojní. Jednému pomôžu kurzy na podporu sebavedomia, inému podpora kamarátov.
Čítajte tiež: Sebaláska – buďte vďační za to, čo už máte!

Každý z nás má to svoje, čo už ide o to, že nie je dosť atraktívny, iný má problém so spoznávaním ďalších ľudí, čo z neho robí čudáka. Ale každý má to svoje „čudáctvo“ a musí sa naučiť s ním žiť, alebo si jednoducho všetko prenastaviť a postaviť sa pred výzvu a nie pred problém.
Čítajte tiež: Ako si pestovať sebalásku?

Sebaláska - je to sebectvo?

Sú vaše sny reálne?

Všetci máme sny. Zamyslime sa však nad tým, ktoré sú reálne. Pravdepodobnosť, že bude každý z nás prezidentom hraničí s nulou. Ak však chceme byť milovaní takí, akí sme, to už je dosiahnuteľné.

So všetkým sa dá pohnúť, len musíme chcieť. To sa týka aj rôznych diét. No a čo, že ste skúšali už mnohé formy chudnutia. Ak chcete vyzerať lepšie vo vašich očiach, chcete sa cítiť skvelo, vyskúšajte diéty, vyskúšajte iný druh stravovania. Rozhodnutie je len na vás. Nikdy na to nie ste príliš neschopní či príliš starí. Začnite však hneď.
Čítajte tiež: Ako sa vysporiadať s jojo efektom pri chudnutí?

Sebaláska – si priemerom ľudí, s ktorými sa stretávaš

Ľudia, s ktorými sa stretávame, majú veľký vplyv na našu psychiku. Stretávajme sa s ľuďmi, ktorí nás motivujú a nabíjajú. Neporovnávajme sa s ostatnými. Nemýľte si však pochvalu s namyslenosťou či s narcizmom.

U narcistickej osobnosti ide iba o zdanlivú sebalásku, pretože skôr o sebe pochybuje a má obrovskú vnútornú neistotu. Tú zakrýva sebeckosťou a často aj nedostatkom súcitu. Taký egoista sa zase stará iba o seba a málo zohľadňuje iných ľudí.

Sebavedomie a sebaláska, hoci neznamenajú to isté, pritom idú ruka v ruke. Obe vlastnosti ovplyvňujú náš život po každej stránke.

Sebavedomie v ponímaní vedomie seba, znamená sebapoznanie, keď si uvedomujeme svoje silné aj slabé stránky.

Sebaláska predstavuje akceptáciu seba samého.

Toho, akí sme, a to bez toho, aby sme si potrebovali dávať nejaké nálepky. Jednoducho sme takí, akí sme.

Nikto nie je dokonalý

Pravdepodobne každý z nás je s niečím, čo sa týka nášho tela, nespokojný. Doba nás núti podliehať nerealistickým ideálom dokonalosti. Či už sa nám nepáči náš nos, postava alebo strie, nespokojnosť s výzorom poškodzuje naše vnímanie seba samého. Zmeňme to.

Súčasťou sebalásky je totiž prijatie vlastného tela. Ak sa nám nepáči, že máme silnejšie stehná, skúsme na tom zapracovať v posilňovni. Ak sa nám nepáči, že máme oblejšie bruško, vyskúšajme zmeniť stravu, možno to pomôže viac, ako by sme si kedy mysleli.

Vyskúšajte iný typ stravovania

Tip: Nikto nie je dokonalý, ale to neznamená, že si teraz budeme odopierať lásku k samému sebe. Vyskúšajte svoj pohľad na seba zmeniť a doprajte si to, čo vám chutí. Obmedzovanie nie je riešenie. Riešením môže byť iný druh stravovania či úprava jedálnička.

Takže sa nebojte, je predsa máj, čas lásky. Majme sa radi, doprajme si v pohodičke kúsok čokolády, čokoládový koláč, alebo dokonca Prodietix čokoládové vafle, sú dokonalé a rozhodne s nimi nezhrešíte.

Prodietix

Máj je lásky čas

Máj je už tradične spájaný s láskou. Táto kráľovná všetkých emócií bola už v dávnoveku základným dramatickým kameňom veľkých príbehov.

A verte tomu, že to tak funguje doteraz. Keď sa má človek skutočne rád, prejaví sa to aj v jeho vzťahoch a jeho okolie z toho profituje tiež. Keď má dostatočne širokú náruč pre seba, má ju aj pre iných.

Ak máme radi seba, vieme poskytnúť kopec lásky tomu, koho ľúbime.

Ak niekoho ľúbime, máme radi, ukážme mu to. Ukážme mu, že máme srdce, že vieme prejaviť ten najkrajší cit. Či už ide o maminku s dieťatkom, milenecký pár alebo o obyčajnú súrodeneckú lásku. Vždy je to o pocitoch a vyjadrení pocitov. Nehanbime sa za ne.

Najviac času trávime sami so sebou

My sami sme pre seba osobou, s ktorou sme najviac v kontakte a trávime s ňou v živote najviac času. Budovanie kvalitného vzťahu so sebou samým a učenie sa zdravej sebaláske dokáže zmeniť spôsob vnímania a ovplyvňuje potom všetky oblasti života.

Ja som. Sú to dve najsilnejšie slová, pretože to, čo vložíte za ne, formuje vašu realitu.

Láska partnerov, láska rodičov a detí, láska súrodencov, láska k sebe samému, láska k svojim blízkym, ale aj neznámym.

Láska ma veľa podôb, foriem, no vždy je liekom, ktorý pomáha. Ak cítite lásku k sebe, dokážete ju rozdávať aj iným.

Tip: Lásku môžete rozdávať úsmevom, dobrou náladou, ale nezabúdajte aj na to, že láska ide aj cez žalúdok. Doprajte sebe aj svojmu partnerovi sladkú dobrotu, za ktorú sa určite nebudete hanbiť a rozhodne to vaša váha nebude brať ako prehrešok ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.