Sebaláska – buďte vďační za to, čo už máte!

1
Sebaláska
Photo by Anna Tarazevich on Pexels.com

Dať tomuto článku názov „3 rozhodnutia, ktoré zmenia váš život“, mi príde gýčové a po pravde, bála by som sa, že to na mňa vyskočí už aj z chladničky. Článkov o tom, ako vám ten či onen zmení život je tak veľa, že nechápem, prečo má ešte stále Rozboril pomerne náročnú prácu, ktorú dokonca veľmi úspešne rozširuje. Lebo je dopyt!. Sebaláska je riešenie.

Môžem vám teda len odporučiť, aby ste nasledujúce riadky čítali pozorne. Fungujú, ale nie v štýle Tajomstva, že zatvoríte oči a budete snívať o Ferrari a ono sa zrazu zjaví uprostred obývačky.

Sebaláska a lepší život je proces

Mať lepší život ako teraz, je proces. Chce to vytvoriť si určité rituály a návyky, ktoré budete denne dodržiavať. Ako keď si ráno idete umývať zuby. Ak ste žena, skúste si ten strašný povzdych pred ranným zrkadlom o tom, ako príšerne vyzeráte, zmeniť na pochvalu. Skúste takto: „Ahoj. Som rada, že ťa opäť vidím. Si tá najkrajšia a najúžasnejšia bytosť na svete.“ A hneď potom poďakujte za to, čo máte. Zdravie, rodinu, deti, prácu, ktorá vás baví…..To môže byť začiatok. Sebaláska.
Čítajte tiež: Sebaláska nie je nadváha ani obezita

Tri zásadné rozhodnutia

Antony Robbins je najznámejší svetový Life tréner. V USA pracoval s niekoľkými prezidentmi a robil konzultanta úspešným biznismenom. Aj to celkom svedčí o tom, že asi nebude blbý a že to, čo hovorí má hlavu aj pätu.

Prečítajte si teda o troch zásadných rozhodnutiach, ktoré musíte urobiť vo svojom živote, aby ste neprestupovali na mieste alebo nebodaj nepadali do väčšej jamy, kde je po nešťastí už len zúfalstvo. Rozhodnite sa ísť opačným smerom. Tam, kde svieti slnko a na vašu dušu padá rosa šťastia.

Sebaláska
K sebaláske vám môže pomôcť aj Afirmačná sviečka Som milovaná a zbožňovaná

Ktoré sú teda tie tri rozhodnutia? Sebaláska.

„V prípade, že sa rozhodujete podvedome, budete vo výsledku nešťastní ako väčšina ľudí. Nebudete mať potrebnú kondíciu, budete trpieť trvalým nedostatkom peňazí a váš osobný život bude reprezentovať jeden veľký chaos. Dobrou správou však je, že pokiaľ sa vedome postavíte k týmto trom zásadným veciam, doslova to zmení váš život. A to hneď dnes!“ hovorí Antony Robbins.

Rozhodnutie č. 1: Vyberajte pozorne, čomu budete venovať pozornosť!

Každý okamih dňa súperí o našu pozornosť milión vecí. Môžete sa sústrediť nato, čo sa deje priamo tu a teraz, alebo nato, čo chcete vytvoriť do svojej budúcnosti. A môžete tiež obrátiť pozornosť k svojej minulosti.

Podľa toho, načo sústreďujeme našu pozornosť, sa mení smer energie v našom organizme. Mení to aj náš obraz sveta a v konečnom dôsledku aj náš život.

Sebaláska
http://www.pexels.com

Na čo obvykle myslievate: na to, čo už máte, alebo nato, čo vám chýba? Okolo čoho väčšinou krúžia vaše myšlienky?

Namiesto ustavičného vrčania nato, že vám chýbajú peniaze, by ste mohli uznať, že mnoho dobrého už máte. Môžete pociťovať vďačnosť za svoje zdravie, rodinu, priateľov, rozum a svoje možnosti. Vypracujte si návyk pociťovať vďačnosť za to, čo máte teraz. Pomôže vám to dosiahnuť vyššiu úroveň emocionálnej spokojnosti.

Máte sklon venovať väčšiu pozornosť tomu, čo dokážete riadiť, alebo niečomu, čo je pod vašou kontrolou? Ak sa sústreďujete na to, čo kontrolovať nemôžete, stane sa stres neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Je oveľa efektívnejšie zmieriť sa s tým, že existujú veci, ktoré proste nie sú pod vašou kontrolou. A snažiť sa zlepšiť to, na čom môžete pracovať.

Rozhodnutie č. 2: Ujasnite si, čo to všetko znamená

To, ako sa cítite, nemá nič spoločné s udalosťami vo vašom živote, prípadne so stavom vašich financií. Kvalita vášho života je výsledkom vášho vzťahu k životu, nie toho, ako sa vám niečo darí, alebo nie.

Možno si neuvedomujete, ako silno na vás pôsobí vaše podvedomie. Zamyslite sa nad tým, aký vzťah zaujímate k závažným nepríjemnostiam: haváriám, chorobám, vyhadzovom z práce. Máte sklon myslieť si, že toto je koniec? Alebo, že je to začiatok? A človek, ktorý vás neustále kritizuje – uráža vás alebo sa snaží, aby ste boli lepší? Boh vám podstrkuje problémy, alebo sú to skúšky, z ktorých vyjdete silnejší? Zamyslite sa a pravdivo si odpovedzte.

Veľmi často nemôžete zmeniť to, čo sa vo vašom živote deje. Ale môžete ovplyvniť svoj vzťah k tomu, čo sa deje.

Sebaláska. Emócie určujú náš život. Naučte sa ich riadiť vedome a rozumne.

Rozhodnutie č. 3: Čo budete robiť?

Vaše skutky vo veľkej miere ovplyvňujú váš emocionálny stav. Ak sa hneváte, budete sa správať inak, než ako keď prijímate veci pokojne.

Musíte sa sústrediť nato, aby ste pokiaľ to na vás záleží, urobili maximum pre zvýšenie svojich kompetencií a možností.

Dvaja rôzni ľudia môžu úplne inak reagovať na rovnakú zložitú a nepríjemnú situáciu. Jedni sa držia späť, druhých to poháňa vpred. Jedných hnev dráždi, druhých povzbudzuje. Niektorí ľudia, ak im niekto ublíži sa snažia to čo najskôr dať preč zo svojej mysle a hlavy. Iní ochorejú túžbou po pomste.

Zamyslite sa nad tým ako sa obvykle správate, keď nie ste dobre naladení, hneváte sa alebo sa cítite osamelí.

Zamyslite sa nad týmito otázkami. To, ako odpoviete, ovplyvní váš život.

Andrea Hinková – Tarová
https://samanskesviecky.sk/

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.