Prečo vzťahy nefungujú?

2

Viete prečo nefungujú?
– pretože nemáme presne zadefinované, čo vlastne chceme (aké povahové vlastnosti by mal mať náš partner, ako má vyzerať, ako sa má správať, aké má mať postavenie….)
– a nevieme na neho počkať (sme netrpezliví)
– nedokážeme sa odpútať od nefunkčného vzťahu
– nemáme radi seba

To všetko sa ale dá zmeniť!

Veľa ľudí hľadá lásku
Sú nešťastní, majú nevyrovnaný vzťah a stále hľadajú niečo…. Vlastne nehľadajú. Sami seba utvrdia v tom, že tak ako sú (nešťastní) je to dobre, lebo veď majetok, deti, rodina a najmä, nevedia byť sami. Ani na chvíľu. Dokonca ani na tú potrebnú chvíľu, ktorá je priam až nutná na regeneráciu, potom ako sa vzťah rozpadne.

Lenže kto už chce dookola, a neustále počúvať o bývalom. Aký to bol blb, ako všetko robil zle a že na to miesto nechcete ísť, lebo ste tam chodili s ním a podobne. Toto málokto vydrží. Na to, aby to odišlo, a prišlo niečo nové, krajšie, je potrebný čas. Psychológovia tvrdia, že človek je pripravený na nový vzťah približne rok potom ako skončil predchádzajúci. Lenže ľudia sú tvory nepoučiteľné a najmä nedokážu byť sami. Venovať sa sebe, svojim koníčkom, či priateľom. Namiesto toho prepadnú úzkosti a rýchlo, rýchlo chcú mať po svojom boku niekoho. Často hocikoho, len nech nie sú sami…

Ďalším veľmi častým príkladom sú úteky alebo nazvime to prelínací čas. Ľudia sú nespokojní vo svojom vzťahu a tak hľadajú možnosti ako v ňom zostať a predsa ujsť. Tieto prípady veľmi často končia tým, že si jeden z partnerov nájde prácu ďaleko od domova a spoločnú domácnosť tak tento pár zdieľa len počas víkendov, aj to často nie spolu. A ak spolu, tak pôsobia na okolie ako pár z titulky časopisu (vysmiaty s falošnou ilúziou ako je všetko super) a doma si spolu nemajú čo povedať.

Vzťahy. Nejde len o partnerské vzťahy, vzťahy ako také riešime už od svojho narodenia.
Budujeme si ich ku svojim rodičom, preberáme od nich vzorce, ktoré buď okopírujeme alebo razantne zmeníme. Nedávno ku mne prišla na konzultáciu jedna veľmi milá pani. Mala problém so svojim priateľom. Ani som nemusela vykladať tarot, aby som vedela, že je to energetický upír, ktorý žije na jej úkor a snaží sa ju zmanipulovať podľa seba. Tomu sa samozrejme bránila, avšak aj po rozchode mu venovala veľa myšlienok a tak mu vlastne dávala ďalej šancu, aby žil z jej energie.

Všetko je energia, na to nezabúdajte a tú svoju si chráňte.
Ako sme sa rozprávali prišla mi z astrálu informácia, ktorú som jej pretlmočila. Choď za svojou mamou, objím ju povedz jej, že jej odpúšťaš, že ťa nikdy nemilovala tak, ako by si to chcela. Na chvíľu zostala ticho a potom mi vyrozprávala príbeh o jej a protežovanom bratovi. Odpustiť a teda uvoľniť energiu mi prišlo teda celkom logické a navyše pri takýchto zmiereniach sa dejú zázraky.

Áno, dejú sa. Zmení sa komunikácia a celý vzťah.
„Čo ak tým trpí aj vaša mama? Čo ak nevie, že to cítite ako krivdu? Choďťe za ňou a objímte ju. A urobte to hneď. Najlepšie zajtra. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zmení aj váš vzťah k mužom a prestanete k sebe priťahovať energetických upírov.“

Táto pani neprevzala vzorce svojich rodičov, vydala sa, neskôr rozviedla a svoju dcéru vychovala sama. A tá jej nezabúda hovoriť, že je jej slnko a všetko na tomto svete. Majú nádherný vzťah postavený na vzájomnej láske a rešpekte.

Fakt, že jej manžel bol závislý od alkoholu, ďalší priateľ od náboženstva a tento posledný nešťastník učiteľ v škole pre mentálne a zdravotne postihnuté deti (diagnóza čo vám poviem) a závislý od poriadku a svojich pravidiel, hovorí za všetko. Niekde sa stala chyba, vytvoril sa blok. V detstve.

Svoju mamu objať nestihla, pretože o dva týždne zomrela. Navonok zdravá, čiperná, plná života….Odkaz som odovzdala a naše stretnutie určite nebolo náhodné.

Tento príbeh nie je len o tom, že sme našli zdroj problematických vzťahov v jej živote, ale aj o tom, ako nás problémy, ktoré zo sebou nosíme dlhé roky, môžu pohltiť.

Takže, máte niekde nevyriešené vzťahy a máte pocit, že ich potrebujete vyriešiť? Urobte ho hneď. Zajtra alebo o dva týždne už môže byť neskoro.

Nešťastní ľudia robia nešťastné skutky – to nie je fráza. Načo by vám ubližoval šťastný človek? Ten si užíva svoj šťastný život a je rád, keď sú okolo neho ľudia šťastní.

Vo všeobecnosti a vždy platí, že nemôžete byť milovaní, ak nemilujete najprv seba. Toto nie je o egoizme či sebectve, ale o vás a o tom, čo chcete vyžarovať a akých ľudí k sebe priťahovať. A aj keď vám v detstve niekto ublížil, môžete to prekonať. Nenoste si tento kríž so sebou počas celého života.

Začnite sa milovať. Teraz hneď.

Hovorili vám v detstve, že ste nanič? Nie je to pravda. Ten, kto vám to povedal alebo hovoril, mal nejaký problém sám v sebe a vám zrkadlil svoj vnútorný svet. Nie váš.

Má s vami niekto problém? Je to jeho problém, nie váš.

To, čo si o tebe myslia druhí, nie je tvoja vec. Je to o tom, ako veľmi si ceníš sám seba a ako dôležitý si myslíš, že si.

Môj syn sa mi smeje (teda už nie, hovorí si to aj sám) že mám všade po byte žlté lístočky s nápisom Andrejka, ty si výnimočná!, Andrejka si úžasná! Si skvelá a jedinečná!.

Pravda je taká, že keď sa takto budeš sama vidieť, ľudia ti radi uveria, že taká skutočne si.

A funguje to! Spočiatku je to trochu bolestivé a je to o tom, prekonať svoju komfortnú zónu a namiesto sebaľútosti sa začať vyzdvihovať a MILOVAŤ! A samozrejme vážiť si sám seba a neustále na sebe pracovať.

Ukážte ľuďom, že ste úžasní a oni vám to radi uveria.

Máte doma žlté lístočky? Ak nie, hneď zajtra si ich choďte kúpiť a napíšte si na ne, aká/aký chcete byť a ako chcete, aby vás ľudia vnímali. A nalepte si ich na najfrekventovanejšie miesta po celom byte.

Presne na takomto princípe pracuje aj zákon o peniazoch a zdraví. Peniaze sú energia, ktorá nám buď prúdi alebo je niekde pribrzdená a choroby vznikajú z našich blokov a trápení – a to je tiež energia.

Tie žlté lístočky sú vlastne afirmácie. Afirmácie menia naše staré presvedčenia
Sú to pozitívne formulované vety, ktoré si stále opakujeme ako mantru.

Pri afirmácií sa musíte cítiť čo najpríjemnejšie a nesmú vo vás vyvolávať odpor. Nikdy nehovorte afirmáciu, s ktorou nie ste stotožnení. Alebo začnite ako prvák v škole, ktorý sa učí čítať a písať. Tiež mu to hneď nejde. Začnite si hovoriť, že sa máte radi.

Presvedčte o tom krok za krokom najprv seba. Až potom vám uveria ostatní. A neberte to na ľahkú váhu. Každou vyslovenou pozitívnou afirmáciou posielate mozgu informáciu, a neustálym opakovaním vytvárate nové presvedčenia.

Musíme ju cítiť celou svojou bytosťou. Pretože do svojho života priťahujeme to, čo skutočne cítime a v čo veríme. Podľa zákona rezonancie je všetko, čo vyhovuje vášmu novému presvedčeniu, priťahované do vášho života – Pierre Franchk, Zákon rezonancie.

Afirmácia má na vás pôsobiť ľahko a dať vám silu.

Mám sa stále viac rád/rada.

Vaše sny sa plnia. Choďte za nimi, nevyhovárajte sa, nenechajte sa odradiť, verte v seba, v svoje sny, počúvajte svoju intuíciu a začnú sa diať zázraky.

Andrea Hinková Tarová

Foto: Desana Dudášová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.