Kultový román Šógun v novom vydaní aj s krásnou oriezkou

0
Šógun je kultový historický román o anglickom kapitánovi Blackthornovi, ktorý v roku 1600 stroskotal pri pobreží Japonska, kde ho zajali a on si uvedomuje, že sa dostal do celkom nového sveta.

Šógun je kultový historický román o anglickom kapitánovi Blackthornovi, ktorý v roku 1600 stroskotal pri pobreží Japonska, kde ho zajali a on si uvedomuje, že sa dostal do celkom nového sveta.

Vzápätí je svedkom prvej popravy harakiri, prežíva neuveriteľné dobrodružstvá a vtiahnu ho do prefíkaných intríg, pretože v hre je titul šóguna, ktorému sa klania celá krajina.

Už úvodné strany plavby loďou sú zaujímavé a všetko sa to rozbehne stroskotaním pri brehoch Japonska a zajatím.

Kultový historický román Jamesa Clavella vyšiel v novom krásnom vydaní s oriezkou. Autor píše veľmi pútavo, chytľavo, výborne vystihol japonskú kultúru, mentalitu a tamojšie samurajské zvyky.

Šógun prepája príbeh s historickým pozadím

Kultový historický román Jamesa Clavella vyšiel v novom krásnom vydaní s oriezkou. Autor píše veľmi pútavo, chytľavo, výborne vystihol japonskú kultúru, mentalitu a tamojšie samurajské zvyky.

Geniálne prepojil beletristický príbeh s historickým pozadím, takže vás doslova prenesie do krajiny vychádzajúceho Slnka.

Knižný Šógun má cez 800 strán

Možno sa budete pomalšie rozbiehať, bude trvať pár strán, aby ste sa do príbehu ponorili…no potom sa to stane.

Uchváti vás, pohltí, získa si vašu pozornosť a napokon vás nadchne. Povzbudí vašu fantáziu a možno si po dočítaní budete chcieť zistiť o Japonsku ešte viac.

My sa pokladáme za civilizovaný a slušný národ.“ Mariko sa potešila, že sa mohla aspoň trochu uraziť. Aspoň tak zahnala čaro predchádzajúcej chvíle.

Ženy majú svoje miesto, muži svoje

„Naše zákony sú múdre. Je predsa toľko voľných, prístupných žien, že nijaký muž nie je odkázaný na ženu druhého. Všetky povinnosti ženy sa viažu k manželovi.

Ženy majú svoje miesto, muži svoje. Oficiálne môže mať každý muž iba jednu manželku, no okrem nej, prirodzene, celý rad družiek.

Napriek tomu sú naše ženy oveľa slobodnejšie ako španielske alebo portugalské. Môžeme si zájsť, kam sa nám zapáči.

Môžeme svojho manžela opustiť, dať sa s ním rozviesť. A predovšetkým môžeme manželstvo odmietnuť. Sme paniami svojho majetku, svojho tela i svojho ducha. A ak chceme, môžeme mať aj moc.“

Šógun ukazuje rozdiely medzi západným a východným svetom

Clavell dokázal vykresliť krajinu vychádzajúceho slnka pred 400 rokmi spôsobom, ktorý vás očarí. Perfektne prepojil dobrodružný a napínavý príbeh s politickým pozadím a intrigami.

Ukazuje rozdiely a konflikty medzi vtedajším západným a východným svetom. Pohráva sa s detailmi, miestami doslova maľuje japonskú kultúru, ktorú spoznávate ešte lepšie.

Pridáva nečakané zvraty a prekvapivé momenty tam, kde treba. Sprevádza vás fascinujúcou históriou.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Z anglického originálu Shogun preložil Jozef Petro.
Milan Buno, knižný publicista


Šógun: https://www.bux.sk/knihy/738991-sogun-2-vydanie.html

Mohlo by vás zaujímať:

 • Ako má byť umiestnený riad?
  Elegantné prostredie dodá každému stretnutiu pri stole osobitý nádych. Romantické rande s druhou polovičkou, rodinné stretnutie, vianočná večera alebo špeciálna večera usporiadaná na oslavu narodenín sú dôležité momenty, ktoré spestrujú každodenný život. Každý, kto si váži chvíle strávené s blízkymi pri stole, by mal poznať tajomstvá savoir vivre. Etiketa určuje nielen pravidlá správania sa počas… Read more: Ako má byť umiestnený riad?
 • Nechajte prúdiť energiu v spálni
  Spálňa, ako miesto určené pre spánok a odpočinok, by mala pôsobiť upokojujúco. Vzhľadom k tomu, že v spálni strávime skoro tretinu nášho života, je dobré sa pri výbere nábytku držať určitých zásad. Vďaka nim sa budeme v miestnosti cítiť príjemne. K tomu nám môžu pomôcť princípy čínskej filozofie Feng Shui. Tá sa sústredí na harmonické prostredie… Read more: Nechajte prúdiť energiu v spálni
 • Aké oblečenie nás v lete ochladí?
  Teploty vonku siahajú do tropických výšok a preto je dôležité zvoliť oblečenie v ktorom sa budeme aj počas vysokých teplôt cítiť príjemne.  Najmä výber vhodných materiálov sa v horúcich letných dňoch stáva kľúčovým. Do akých modelov a materiálov teda počas leta investovať a čomu sa naopak vyhnúť? Pozor na umeliny! Zasiahla nás vlna horúčav, a tak mnohí z nás ráno… Read more: Aké oblečenie nás v lete ochladí?
 • Ženy a proteíny
  Snáď každá žena niekedy zatúžila mať dokonale vyrysovanú postavu. Ak na tom chcete zapracovať aj vy, doprajte telu dostatok pohybu a kvalitných bielkovín. Bielkoviny, alebo inak povedané proteíny, sú základnou stavebnou jednotkou živých organizmov. Pomáhajú odbúravať tuky, podporujú rast svalovej hmoty, a zároveň sú nevyhnutnou súčasťou jedálnička počas redukčnej diéty. Kým pre doplnenie energie potrebuje vaše telo dostatok… Read more: Ženy a proteíny
 • Pozrite si teaser na film F1!
  Brad Pitt v hlavnej úlohe, ktorý intenzívne konzultoval s legendárnym Lewisom Hamiltonom, sedemnásobným majstrom sveta v pretekoch Formuly 1.A najnovšie aj filmovým producentom… Rozpočet, ktorý prekročil neuveriteľných 300 miliónov dolárov, vďaka čomu sa film stal jednou z najdrahších snímok histórie… A v neposlednom rade aj nadupaný teaser, ktorý tvorcovia zverejnili v týchto dňoch… To všetko sú dôvody, pre ktoré sa oplatí tešiť do… Read more: Pozrite si teaser na film F1!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.