Tieto rozprávkové chalúpky na samote očaria každého

1

Únik z každodenného stereotypu a miesta, na ktoré sa oplatí počkať? Miesta s prívlastkom „amazing“. A tak sa v nich budete aj cítiť. Čarovne, úžasne, výnimočne a domov budete navyše odchádzať so skvelými zážitkami. Predstavujeme tri rozprávkové chalúpky na samote.

Chalúpka na samote: Kouzelná samota
Chalúpka na samote Na potok
Chalúpka na samote: Greiner

Tri úžasné chalúpky na samote, v ktorých budete mať pokoj, užijete si relax. Nemusíte tu myslieť na nič a nespomeniete si na povinnosti či prácu. Presvedčte sa sami. Prinášame vám zopár foto tipov, ktoré vás okamžite presvedčia o tom, že práve tieto dni potrebujete podobnú chalúpku. Začnite baliť, avšak veľa toho nebude potrebovať. To sľubujeme!
Čítajte tiež: Dovolenka na chalupe, minimalizmus či samota?

Zľavy na pobyty na Slovensku

Chalúpky na samote: Kouzelná Samota, ktorá berie dych

Pri slove chalupa, si hneď predstavíme samotu. Neodmysliteľne patria k takýmto stavbám, dotvárajú ich atmosféru a robia miesto o to zaujímavejšie. Ak sa nachádzajú v lone prekrásnej prírody, o to viac sa poteší nielen oko, ale aj duša.

Chalúpka na samote Kouzelná Samota stojí uprostred stredočeských polí a lúk, kde už názov hovorí za všetko. Nájdete ju mimo civilizáciu, ale so všetkými vymoženosťami, ktoré by ste tu možno ani nečakali. Dokonca by ste neváhali sa sem presťahovať. Bývalá hospodárska usadlosť dostala citlivou rekonštrukciou druhú šancu a musíte uznať, že stála za to.
Čítajte tiež: Demänovská Dolina – čarovná samota v horách

Interiér chalupy Kouzelná samota

Úžasný interiér vás uchváti

Úžasný exteriér, krásny vonkajší bazén, záhrada a nádherný interiér. Oddychovať na terase uprostred malého vinohradu bude priam zážitok. Kúsok svojho kútika, kde budete mať súkromie, si tu nájde každý. Zatiaľ mužská polovica výpravy si môže zájsť na ryby. Len na skok je rybník, kde si môžu chlapi požičať aj udicu, a tak o večeru bude postarané.

Chalúpky na samote: Greiner v srdci Monkovej doliny

Pri tejto chalúpke zostaneme doma na Slovensku, ale opäť to bude jedno úžasné miesto ukryté na samote. Pôjdeme do Vysokých Tatier a konkrétne do Monkovej doliny. Chata Greiner z roku 1937medzi stromami poskytuje výhľad na najkrajšie štíty Belianskych Tatier, pričom nemusíte ani vstávať z postele, aby ste ich videli.

Citlivou rekonštrukciou dostala presne to, čo mala – tri podlažia, útulný interiér a veľkorysú plochu. Romantickú atmosféru dotvára interiérová kachľová piecka. Príjemné tóny hudby si môžete pustiť cez kvalitný audio systém.

Čo nájdete v okolí?

Ak vyhladnete a nebude sa vám chcieť variť, tak môžete zájsť do najbližších reštaurácií, je ich tu dosť a určite si pochutíte na dobrom jedle. Milujete výlety na bicykli? Tak ste tu správne, v okolí je totiž až 42 km cyklotrás či už pre rekreačných, ale aj skúsených cyklistov. Keď zostanete na chate, tak si môžete požičať v zime sánky, v lete zas futbalovú loptu a bedmintonové rakety. A v noci môžete pre zmenu pozorovať oblohu pomocou skutočného hvezdárskeho ďalekohľadu.

Autentickosť čarovnej chalúpky Na Potok

Tá pravá atmosféra 150-ročnej horskej chalúpky v prevedení dokonalej rekonštrukcie. Čaká vás tu veľa svetla, dreva a pokoja. To je roztomilá chalúpka na Morave s príznačným názvom Na Potok. Je obklopená stáročnými lipami. Privíta vás jeden z troch kamarátov, ktorí majú toto miesto na starosti a aj vďaka tomu budete mať ešte výnimočnejší a osobitnejší pocit z návštevy.

Interiér chalúpky Na potok

Perfektný relax

Tu sa bude naozaj dobre relaxovať pri krbe. Môžete tiež počúvať zvuky prírody na krytom posedení na dvore alebo v hojdacej sieti s knihou či pohárom vína z miestnej pivnice. Ak čakáte niečo netradičné, veľkolepé a iné  – tak potom je to určite presklená sauna, z ktorej si môžete užívať nádherné výhľady. Takéto saunovanie len tak hocikde nezažijete. Schladiť sa potom môžete v kúpacom jazierku, ktorým preteká potôčik prameniaci priamo pred chalupou.

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places

Zľavy na wellness pobyty

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.