Veľkonočný zajko z ponožky? Jednoduchá dekorácia

1

Veľká noc bude tento rok od piatku 29. marca do veľkonočného pondelku 1. apríla. Už ste premýšľali nad tým, ako si ozdobíte dom a aké dobroty pripravíte? Mám pre vás skvelý tip na dekoráciu. Nech sa páči Veľkonočný zajko z ponožky.

Chcete si doma s deťmi vyčarovať jednoduchú a rýchlu veľkonočnú dekoráciu? Vyskúšajte tohto rozkošného zajka vyrobeného z ponožky. Využiť môžete aj staršiu ponožku, čím zrecyklujete niečo, čo by ste v opačnom prípade možno vyhodili.

Veľkonočný zajko – čo budeme na jeho výrobu potrebovať?

(Všetky pomôcky okrem ryže nájdete v KiKu)

Ponožku (čím menšia, tým lepšia, môže byť aj stará)
Čiernu fixku
Motúz
Stuhu na uviazanie mašle
Pom pom guličky na ňufáčik a chvostík
Nožnice
Ryža na vyplnenie
Čítajte tiež: Veľkonočný mazanec – Recept

Postup výroby


Ponožku naplníme ryžou podľa toho, akého veľkého zajka chceme vytvoriť. Pre ľahšie napĺňanie si môžeme pomôcť pohárom, do ktorého ponožku dáme a jej konce prevlečieme cez obrubu pohára smerom von.

Zajačika previažeme motúzom na dvoch miestach a vytvoríme tak bruško a hlavu.

Zvyšok ponožky na vrchu odstrihneme po šírke podľa toho, aké dlhé ušká chceme, aby zajko mal. Následne vystrihneme samotný tvar uší.

Cez motúzy previažeme okrasnú mašľu.

Zajka následne dozdobíme podľa fantázie – môžeme pridať pom pom guličky na chvostík a noštek a fixkou nakresliť očká a ústa.

Zdroj: http://kikslovensko.sk
Úvodné foto: http://www.pexels.com

Čítajte tiež: mrkvový pohárový cheescake

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.