Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra

3

Oranžová je teplá farba. Je to jediná farba vo farebnom spektre, ktorá v sebe nemá chladné odtiene. Oranžová v sebe spája červenú (1. koreňovú čakru) a žltú farbu (3. Solar PLexus čakra).

Oranžová je farbou optimizmu, povzbudzuje pozitívnu náladu, vyvoláva pocit šťastia a podporuje trpezlivosť. Vyžaruje radosť, elán a optimizmus. Vyberajú si ju ľudia, ktorí sú zvedaví, srdeční, ambiciózni. A tiež tvrdohlaví pri plnení svojich predsavzatí.

2 čakra a jej farba

Oranžovú farbu má 2 teda sakrálna čakra (nazývaná aj sexuálna).

„U žien sa často stretávam so spomalenou 2. sakrálnou (nazývanou aj sexuálnou) čakrou. Ako sa prejavuje jej disharmónia navonok? Ženy, ktoré chcú otehotnieť, nevedia počať a u všetkých žien sa objavuje nechuť na sex, bolestivá menštruácia, cysty a problémy v partnerskom živote. Zároveň sme často smutní. Navonok sa nefunkčnosť tejto čakry prejavuje aj hnevom, úzkosťou, obavami, žiarlivosťou a inými emočnými výpadmi.“ hovorí Andrea Tarová, samanskesviecky.sk  

2 Sakrálna je emočná čakra a definuje ju: JA cítimBlokuje ju vina a žiarlivosť.

2 čakra prebúdza emocionálny život

Ak táto čakra funguje správne, dokážeme si do života pritiahnuť veci, po ktorých túžime. Druhá čakra tiež prebúdza emocionálny život a vedie nás k tomu, aby sme život prežívali naplno.
Čítajte tiež: Koreňová čakra definuje náš hmotný život

Jej nefunkčnosť má korene v detstve

Nefunkčnosť sakrálnej čakry má korene v detstve. Boli ste chcené dieťa? Ponižovali vás? Šikanovali? Dávali vám rodičia dostatok lásky? To sú základné otázky riešenia sakrálnej čakry. „Túto čakru, podobne ako ostatné, čistím krúživými pohybmi nad čakrou a následne reiki terapiou. Odporúčam používať očistnú, čakrovú sviečku Čistá duša. Je namiešaná na odbúranie všetkých negatívnych emócií,“ hovorí Andrea Tarová, samanskesviecky.sk 
Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky

Oživte romantizmus vo svojom živote

Táto čakra sa nachádza v panvovej oblasti a majú ju aj muži, aj keď si ju až tak veľmi neuvedomujú, keďže sa u nich nevyskytujú typické príznaky. 

„Ak budete mať pocit, že život stratil svoj lesk, zapáľte si sviečky, dajte si horúcu vaňu s himalájskou soľou, alebo proste urobte niečo, čo vám urobí radosť. Ak dosiahol magnetizmus vo vzťahu minimálne hodnoty, oživte ho romantickou pozornosťou. Začnite znovu pracovať na romantike vo vašom vzťahu a to nielen na sexuálnej úrovni. Aj v týždni si vytýčte deň, kedy sa budete venovať svojmu partnerovi, pozvite ho na rande a znovuobjavte vášeň.“
Čítajte tiež: Čakry môžu blokovať vašu harmóniu

2 teda Sakrálna čakra má sýto oranžovú farbu

Ak máte problémy so sakrálnou čakrou, pridajte do svojho šatníka oranžovú farbu. Alebo si sadnite, zatvorte oči a zahaľte sa do oranžovej farby. Môžete použiť aj doplnky.

Alebo oranžovú skombinujte.  Keď kombinujete viaceré farby, dodržiavajte jedno pravidlo za všetky:


Noste najviac TRI farby.

Viac farieb je päsťou na oko a ak si vyberiete len jednu, budete pôsobiť fádne.

Aj keď neexistuje všeobecné pravidlo na počet farieb, tri vyzerajú najkrajšie.

Aké farby vyniknú k oranžovej? Biela, čierna, tmavomodrá, hnedá, béžová, fialová, zelená, šedá, žltá, ružová, tyrkysová, zlatá.

 Rozdelenie farieb podľa dôležitosti

Keď sa rozhodnete pre tri farby, rozdeľte ich podľa dôležitosti:

Hlavná (primárna) farba – určuje tón vášho oblečenia a zaberá najviac miesta. Príkladom môžu byť oranžové šaty.

Sprievodná (sekundárna) farba – druhá najdôležitejšia farba, ktorá zosilňuje efekt hlavnej farby. Je to buď farba veľmi blízka k primárnej alebo tá, ktorá k nej tvorí pekný kontrast. Napr. v tomto prípade tmavomodré topánky.

Zvýrazňovacia farba – zvýrazňuje určité časti vášho oblečenia. Zvyčajne je kontrastná k primárnej a sekundárnej, preto ju používajte s mierou. V tomto prípade by to mohla byť biela, alebo čierna kabelka a viem si predstaviť aj fialovú.

Je tiež dôležité poznať svoj farebný typ.

Ženy s farebným typom “jar” alebo “jeseň”,môžu použiť nasýtené tóny (tmavé, červené);

Ak je váš typ “Letný” alebo “Zimný” radšej ju noste v malom množstve pomocou doplnkov, topánok alebo odevov, ktoré tvoria spodnú časť odevu (nohavice, sukne, šortky). Alebo použite pastelové farby – losos, broskyňu, melón.

Harmonizačné kamene 2 čakry


Harmonizačnými kameňmi 2. čakry sú karneol, adulár, ortoklas, tygrie oko, citrín, zlatý topas.
Túto čakru môžete harmonizovať aj čistiacou sviečkou Čistá duša a tiež afirmačnou sviečkou Som milovaná a zbožňovaná

Čítajte tiež: Koreňová čakra definuje náš hmotný život

Andrea Tarová

3 KOMENTÁRE

  1. […] Kobaltový odtieň modrej má kameň Lapis lazuli, ktorý symbolizuje priateľstvo, podporuje harmóniu v medziľudských vzťahoch. Má schopnosť odháňať nešťastie. Je výborný proti migréne a na zlepšenie nálady. Nosiť ho môžete ako náramok, náhrdelník, alebo len tak ho mať po ruke.Čítajte tiež: Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.