Ako sa starať o suché ruky?

2

Suchá pokožka na rukách trápi ľudí najčastejšie v zimnom období. Niekedy je to však problém, ktorý môže pretrvávať dlhšie. Zdraviu pokožky totiž nepristanú nielen nástrahy zimných mesiacov ale aj nesprávna starostlivosť.

O tom ako predísť prílišnému vysušovaniu pokožky a jej následnému začervenaniu, či svrbeniu prezrádzajú nasledujúce riadky.

Príčina vysušovania rúk

Vysychanie, popraskanie a hrubnutie pokožky spôsobujú najmä vonkajšie faktory. Napríklad chlad, teplo, mráz. Ale aj príliš častý kontakt s vodou či zlé stravovanie.

Mnoho ľudí trpí na suchú pokožku predovšetkým počas zimných mesiacov, pretože predovšetkým chlad uberá koži jej vlhkosť a pružnosť. 

Suchá pokožka na rukách trápi ľudí najčastejšie v zimnom období.
Suchá pokožka na rukách trápi ľudí najčastejšie v zimnom období.

Suché ruky – neprospieva im ani veľa mydla

Negatívne na pokožku rúk taktiež pôsobí časté používanie mydiel, saponátov, dokonca aj parfémov a iných chemických látok. PH takýchto prostriedkov je zásadité, a teda poškodzuje kyslé zložky v našej pokožke. To vedie k množeniu mikroorganizmov na povrchu kože.

Nemusíte patriť k ľuďom, ktorí sa  s chemickými prostriedkami pravidelne stretávajú napríklad v práci. Ublížiť vám môže už len nesprávne a hlavne aj časté umývanie rúk.

Preto by ste mali svojim rukám cez zimu dožičiť veľa pozornosti a rozmaznávať ju najmä hydratačnými a ošetrujúcimi krémami.

Správna starostlivosť o suché ruky

Základom starostlivosti o ruky je, rovnako ako pri pleti, pitný režim. Nápomocná je tiež strava bohatá na ovocie a zeleninu.

Čo sa týka vonkajšej starostlivosti skúste vynechať dlhé horúce kúpele. Nahraďte ich kratšou sprchou s teplotou vody okolo 37 °C.

Pokožke po sprche, alebo umývaní nepomáha ani drsné utieranie uteráka, ten dokonca spôsobí ešte väčšie zlo. Pokožku utierajte jemným prikladaním uteráka a po osušení aplikujte vhodný ošetrujúci prípravok.

Ten „uzamkne vodu vo vnútri”, a tým zabezpečí lepšiu hydratáciu pokožky.

Pokožke po sprche, alebo umývaní nepomáha ani drsné utieranie uteráka, ten dokonca spôsobí ešte väčšie zlo.
Pokožke po sprche, alebo umývaní nepomáha ani drsné utieranie uteráka, ten dokonca spôsobí ešte väčšie zlo.Suchú pokožku rúk ošetrujte kozmetickými prípravkami, ktoré sú pre takýto typ pokožky určené. Ráno aj večer, poprípade aj počas dňa, nanášajte na pokožku hydratačné, zvláčňujúce, vyživujúce prípravky. Bojujú s príznakmi suchej pokožky a tiež ju chránia pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi.

Hydratačné krémy sa odporúčajú k ošetreniu cez deň, tie mastnejšie krémy zase skôr večer.

Správne produkty

Pri výbere produktov sa zamerajte na presný typ vašej pokožky. Ak máte menej suchú a skôr mastnejšiu pleť, potrebujete hydratačný krém bez oleja. Suchá pleť potrebuje skôr olejové prípravky.

Rozšíreným mýtom je, že mastná pleť si nevyžaduje žiadny krém, pretože už mastná je. A to je veľký omyl. Aj mastnú kožu je potrebné hydratovať no uprednostnite radšej krémy bez olejov.

Výbornou voľbou sú tiež krémy na ruky s obsahom kozieho mlieka, či produkty obsahujúce bambucké, alebo kakaové maslo. Účinnými hydratačnými prostriedkami sú aj prírodné oleje, ktoré na suchej pokožke dokážu viditeľné zázraky.

Vďaka správnej hydratácií pokožka rúk viditeľne omladne a výsledkom bude jej jemný a zamatový povrch.

Foto: http://www.canva.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.