Koreňová čakra definuje náš hmotný život

2

Som, žijem a viem, že život je sínusoida.

Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energií do celého tela.  Koreňová čakra definuje náš život.

V našom tele je sedem druhov čakier. Každá sa vzťahuje k určitým orgánom. V prípade, že len v jednej nastane určitá disharmónia, naruší to rovnováhu fungovania celého organizmu. „Pri mojej terapeutickej praxi sa často stretávam s tým, že niektorá čakra funguje slabšie a na druhej strane, môže niektorá čakra fungovať rýchlejšie. Obidva prípady spôsobujú disharmóniu a spomaľujú tok všetkých čakier.“ hovorí Andrea Tarová, samanskesviecky.sk
Čítajte tiež: Čakry a energie. Ako to funguje?

 Koreňová čakra nás ukotvuje na Zemi

Prejdime k jednotlivým čakrám a aby to bolo jednoduchšie na pochopenie, pôjdeme postupne. Prvá, základná, koreňová čakra sa nachádza sa medzi kostrčou a krížovou kosťou. Na jej základe existujeme, je to pilier života. Tu sme ukotvený do materiálnej existencie na tejto Zemi. Keď táto čakra nefunguje, nedokážeme naplniť naše životné potreby, ktoré potrebujeme pre spokojný život. Nemáme peniaze, partnera ani dobré zdravie, čiže je narušený aj celý holistický prístup k životu.

Jej podstatou je: Ja som. Blokuje ju strach.


Ak máme obavy o svoju existenciu, peniaze, či všetko materiálne, čo ale k životu potrebujeme, blokujeme si koreňovú čakru. Počas celej doby, kedy máme obavy o prežitie a sme teda v nerovnováhe, nie sme slobodní a nedokážeme sa premiestniť do širšej perspektívy ostatných čakier.

Strach prináša choroby

Strach je príčinou viacerých chorôb. Človek, ktorý má strach, stráca kontakt so svojim vnútrom. Človek, ktorý si vyberá strach namiesto lásky, sa vystavuje chorobám. Aj moderná veda dnes už vie, že choroby sú dôsledkom našej mysle. Áno, sú dôsledkom našich nespracovaných emócií.

„Každá čakra má príslušnosť k nejakým orgánom a aj na základe toho vieme nájsť príčinu choroby. Väčšinou ide o potláčané emócie alebo strachy. Dnes už existuje veľa možností, ako emócie liečiť, jednou z možností je prečistenie čakier a predchádzanie vzniku ďalších chorôb ako následkov niektorých činov,“ hovorí Andrea Tarová, samanskesviecky.sk.

Čo spôsobuje nesprávne fungovanie koreňovej čakry

Nesprávne fungovanie koreňovej, čiže základne čakry môže spôsobovať zápchu, hemoroidy, ľadvinové kamene, kŕčové žily. Ak niečo z tohto máte, začnite si harmonizovať koreňovú čakru.
Čítajte tiež. Čakry môžu blokovať vašu harmóniu

Vonkajšia nerovnováha sa odráža v našom vnútri

Vonkajšia nerovnováha je odrazom vnútornej nerovnováhy. Čo pomáha, ak sme „na dne“ ? Šport, a čím adrenalínovejší, tým lepší. Zamestnáme tak myseľ inou činnosťou ako premýšľaním nad tým, že nemáme na účty.

Táto čakra má červenú farbu a jej harmonizačnými kameňmi sú achát, tygrie oko, červený koral. 

Koreňová čakra a jej odblokovanie – farby vyžarujú energie a emócie

Naše telo je múdre a je naivné pripravovať si oblečenie, zvlášť jeho farbu večer pred spaním, keď ráno po prebudení nám intuícia sama povie, na ktorú farbu „má náladu“. Nosiť čiernu, šedú a tmavomodrú ako to vidíme v uliciach na ženách od jesene do jari, je len lenivosť. A táto lenivosť nám môže spôsobiť disharmóniu čakier.

„ Každá farba má svoju vibráciu, vyžarovanie. Červená je teplá, ženská farba, a kto nemá odvahu na červený outfit alebo si ju nemôže dovoliť kvôli práci, mal by zvoliť aspoň červený doplnok, keď po tejto farbe duša „piští“, alebo pokojne aj spodnú bielizeň. Volanie duše po červenej farbe môže vyvolávať nevyvážená základná čakra a prvou pomocou je práce červená farba a jej žiarenie.”

Červená farba patrí do základného spektra farieb


Je výrazom životnej sily, aktivity, potešenia a je aj farbou dobrého kontaktu s okolím. Kto ju vo svojom šatníku preferuje, je človekom túžby, akcie a impulzívnosti. Predstavuje túžbu po silných a hlbokých zážitkoch a úspechu. Vyberajú si ju cieľavedomí ľudia, energickí, tvoriví a tiež workoholici, ktorí radi zdolávajú akékoľvek prekážky.

Červená púta našu pozornosť najviac zo všetkých


Je to farba silných emócií. Ak sa chcete stať stredobodom pozornosti, zvoľte červenú. Ak k nej máte rešpekt, avšak láka vás to k nej, siahnite na začiatku po červených doplnkoch.

Ako ju kombinovať?


Výborne vynikne s čiernou, ale napríklad aj s teplou zlatou. Ak by ste chceli vedieť posolstvo zlatej farby, tak je to farba úspechu a bohatstva. Vracia stratenú energiu, optimizmus a podporuje tvorivosť. Spája sa s hojnosťou a nadbytkom.
Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky

Koreňová čakra a jógová pozícia

Jógová pozícia na ukotvenie koreňovej čakry: Strom, všetky pozície v stoji tzn. Tadásana (aktivujte mula bandhu), Bojovníci, Trikonásana (trojuholník), Tanečník. Pri cvičení si skúste predstaviť červené svetlo v oblasti okolo kostrče.

V mágií sa červená farba používa pri červenej, ľúbostnej mágií. Čítajte tu: Farby v sviečkovej mágií pre vás

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.