Adam Ďurica: Dávno si preč

0

Adam Ďurica prichádza s videoklipom k piesni Dávno si preč z albumu 30. Vo videu si zahral po boku krásnej českej herečky Aleny Mudrovej Kadlecovej a dokonca sa ukázal ako výborný herec. Emócia z videa je taká silná, že budete mať zimomriavky.

Adam Ďurica momentálne prežíva najkrajšie obdobie, nielenže je šťastne ženatý už vyše roka, ale na jeho novembrové narodeniny sa mu dokonca narodil syn Timko, ktorý im do života priniesol veľa radosti. Ťažko veriť tomu, že by Adam dokázal zaspievať a dokonca zahrať vo videoklipe, v ktorom spieva o nefunkčnom vzťahu. Adam sa však s touto úlohou popasoval naozaj bravúrne a vo videu je veľmi uveriteľný. Hudbu k piesni Dávno si preč zložil sám hudobník. Silnú emóciu textársky vystihol  Stanislav Štepka, riaditeľ a umelecký šéf Radošinského naivného divadla. V piesni ho na klávesoch dokonca sprevádzal Marián Čekovský, na bicie zahral Marcel Buntaj a Michal Šimko na basgitare.

„Fungujúci vzťah je pre mňa to najdôležitejšie. Ak to nefunguje, alebo to práve nie je ideálne, neviem sa na nič sústrediť. Neviem ani pracovať. Jednoducho nefungujem. A hlavne vtedy si želám nech si to všetko vyrozprávame a nech to čo najrýchlejšie prejde. Myslím, že to pozná každý z nás. A presne o tom je aj táto skladba,“ porozprával o pozadí vzniku piesne Adam Ďurica.

 Video má na svedomí Jakub Mahdal so svojím tímom, ktorý pracoval aj na klipe k Adamovej Holubičke. „Hneď pri prvom vypočutí piesne mi bolo jasné, že tento klip musí byť oveľa temnejší ako predchádzajúca Holubička. Ihneď mi napadlo, že by to malo pôsobiť stiesnene. Keď o niekoho prídete, máte pocit, že len tak akoby plávate v priestore. To v klipe znázorňuje niekoľko levitujúcich rekvizít a podivná gravitácia,“ porozprával o námete český režisér.

 Videoklip vznikol v Prahe v tmavom urbanistickom priestore, ktorý podčiarkol atmosféru pesničky. Počas nakrúcaní na pľaci často panujú bojové podmienky, ktorým sa umelci musia prispôsobiť. Rovnako tomu bolo aj teraz. Okrem toho, že Adam bol chorý, musel sa vysporiadať aj s veľkou zimou, lebo v objekte sa nekúrilo. Hlavné mesto Českej republiky vtedy hlásilo iba niekoľko stupňov nad nulou.

„Nakrúcania klipov sú často náročné. Týmto sa chcem poďakovať celému štábu, pretože nám vytvorili super podmienky. Samozrejme aj na tomto nakrúcaní bola zima, ale to nie je pre mňa žiadna novinka, pretože doteraz bolo na každom jednom natáčaní chladno. Ja som bol k tomu ešte aj chorý, ale vedel som, že musím zabojovať o výsledok. Jakub mal skvelý nápad s otočenou gravitáciou a celé nakrúcanie ma fakt bavilo. Musím povedať, že výsledok je perfektný. Som veľmi spokojný,“ vyjadril spokojnosť s Jakubovou prácou Adam.

Najbližšie môžete Adama Ďuricu zažiť na jeho akustických koncertoch s názvom Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty. Predstaví sa so svojou kapelou v stálom zložení a okrem toho si pozval hostí – výborných hudobníkov: Simu Martausovú , Petra Biča, ViktóriuFerka JanaPeter Bič Project a nováčika na hudobnej scéne Karmen Pál-Baláž. Koncertovať budú v siedmich slovenských mestách od západu na východ, pričom prvá zastávka bude Žilina 25. 3. , Lučenec 2. 4. , Zvolen 3. 4. , Nitra 4. 4. , Trenčín 5. 4. , Prešov 6. 4. a nakoniec Martin 7. 4. . Na koncertoch zaznejú Adamove najväčšie hity, ale aj nové skladby z albumu 30 v celkom nových aranžmánoch. Viac informácii o koncertoch a vstupenky nájdete v sieti Predpredaj.sk.

Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty:

Žilina – Dom odborov 25. 3.

Lučenec – kino Apollo 2. 4.

Zvolen –  Dom kultúry Podborová 3. 4.

Nitra – Klub Nájomná jednotka 210 4. 4.

Trenčín – Piano Club 5. 4.

Prešov – Kino Scala 6. 4.

Martin – Kino Strojár 7. 4.

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.