Zimomriavky medzi nebom a zemou

0

O knihách sa hovorí, že sú otvorenými dverami do čarovného sveta. V tejto knihe poviedok sa vám otvoria až 33 krát. Nájdete v nej skutočné príbehy, alebo príbehy skutočnosťou iba inšpirované, ktoré viac či menej prifarbila fantázia autorky, ale aj príbehy úplne vymyslené. Možno ste aj sami zažili niečo nevysvetliteľné, čo sa vám pri čítaní vynorí zo spomienok a veci medzi nebom a zemou sa vám nebudú zdať také neuveriteľné. Ak vás priťahujú príbehy z príchuťou tajomna, tak sú „Zimomriavky“ určené práve vám.

 

Knihe Zimomriavky by sme mohli dať podtitul „Rozprávky pre (ne)dospelých“. Vyskytujú sa v nich duchovia, neviditeľní ochrancovia, energetickí upíri, jasnovidci, paralelné svety, odkazy zo záhrobia… Neobyčajné príbehy, ktoré v knihe nájdete, sa však nestali v dávnej minulosti, alebo v ríši fantázie. Stali obyčajným ľuďom, v obyčajnom svete. A práve o to sú príťažlivejšie. Zimomriavky sú literárne „jednohubky“, ideálne čítanie pre tých, ktorí majú málo času, pretože sa začiatok i koniec príbehu dozvedia na zopár stránkach. Sú určené najmä pre tých, ktorí milujú príbehy s prekvapivým záverom a ktorým neprekáža že pri čítaní občas pocítia príjemné zimomriavky…

Eva Dušičková sa písaniu venuje celý život. Už ako dieťa si vymýšľala rôzne príbehy a rukou popísané zošity schovávala ako poklady v kufríku na povale. Kufrík sa síce už dávno stratil, ale túžba písať, zostala. Keď sa ako gymnazistka rozhodovala, kam povedie jej ďalšia cesta, rozhodla sa pre žurnalistiku. Tá bola podľa nej najbližšie k tomu, ako sa „živiť písaním“. Stala sa televíznou redaktorkou a hoci jej náplňou práce bolo písanie, fantáziu na celé roky odložila trochu bokom. V spravodajstve spracovávala fakty, písala správy, reportáže a scenáre televíznych relácií. Popri tom, občas, vo voľnom čase, písala poviedky. Niektoré boli publikované, iné zostali v šuplíkoch.

Svoju prvú knihu „Chalan, ktorý vynašiel Spirita, aby inšpiroval“ vydala v roku 2016. Bola to kniha o jej synovi a zožala veľký úspech tak na Slovensku, ako aj v Čechách. Ale, ako autorka skromne dodáva, úspešná bola najmä vďaka popularite jej syna, uznávaného a obľúbeného rapera Majka Spirita. Tentoraz sa o priazeň čitateľov uchádza po druhý krát – súborom poviedok „Zimomriavky“. Veríme, že vás zaujmú, pobavia a že „dvere, ktoré otvoria“, vám poskytnú nový pohľad na veci medzi nebom a zemou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.