COLETTE: PRÍBEH VÁŠNE

0

Škandálny príbeh nekonvenčnej a talentovanej ženy, ktorej život bol rovnako pikantný, ako  romány, ktorými okúzlila parížsku spoločnosť v prvej polovičke 20. storočia.

Mladučká Sidonia-Gabriella Colette sa zamiluje do o 15 rokov staršieho, charizmatického parížskeho literáta Willyho. Potom čo sa zosobášia, je Colette z pokojného prostredia malej dedinky katapultovaná do sveta žiarivých parížskych salónov a opojných večierkov francúzskej smotánky.

Colette sa prispôsobuje novému životu, vnára sa do bohémskeho sveta svojho manžela. Inšpiratívne prostredie v nej prebúdza kreativitu a spisovateľský talent.

Píše svoje prvé dielo zo série o Claudine. Willy jej dovolí publikovať pod podmienkou, že kniha vyjde pod jeho menom. Fenomenálny úspech románu spraví z Willyho slávneho spisovateľa a z manželského páru ozajstné celebrity.

Lenže emancipovaná Colette túži po uznaní. Ich  manželstvo sa nielen pod vplyvom  Willyho častých nevier  a Colettina vzrastajúceho záujmu o ženy začína rozpadať. Willy sa však svojej talentovanej ženy za žiadnu cenu nechce vzdať…

Colette je príbeh ženy, ktorá sa nebála dávať otázky týkajúce sa spoločenských mravov, sexuality. Jej tvorba silne  mala silný vplyv na literárnu spoločnosť svojej.

Životopisná dráma Colette: Príbeh vášne režíroval uznávaný britský režisér Wash Westmoreland (Stále som to ja). Hlavnú úlohu stvárnila na Oscara dvakrát nominovaná Keira Knightely (séria Piráti z Karibiku, filmy Kód Enigmy, Pýcha a predsudok, Vojvodkyňa) a na Zlatý Glóbus dvakrát nominovaný Dominic West (seriály Aféra, The Hour, film Tomb Raider).

 

Premiéra:                       28.02.2019

Originálny názov:            Colette

Produkcia:                     Veľká Británia, USA, Maďarsko  2018

Formát:                          2,35 : 1 (Cinemascope), Dolby Digital, 2D digitál

Jazyková verzia filmu:   originálna verzia s českými titulky

Žáner:                            životopisný, historický, dráma

Zvuk:                            5.1

Minutáž:                      111 minút

Prístupnost:                neprístupný do 12 rokov

Réžia:                           Wash Westmoreland

Scenár:                       Richard Glatzer, Wash Westmoreland, Rebecca Lenkiewicz

Kamera:                     Giles Nuttgens BSC

Strih:                          Lucia Zucchetti ACE

Hudba:                     Thomas Adés

Hrajú:                      Keira Knightley, Dominic West, Eleanor Tomlinson, Fiona Shaw, Eleanor Tomlinson a ďalší

Internet:                www. www.magicbox.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.