Ako zbaviť svoje telo jedovatých látok?

1

Každý by chcel schudnúť čo najrýchlejšie, aby sa mohol chváliť svojou novou, štíhlou postavou. Rýchlosť chudnutia však závisí od niekoľkých faktorov. K tým najdôležitejším patria vek, zdravotný stav, a tiež počiatočná váha, z ktorej chcete schudnúť.

Možno aj teraz chudnete, a premýšľate nad tým, ako by ste celý proces vašej premeny podporili. Tu je niekoľko jednoduchých rád, ako zbaviť telo škodlivých látok – toxínov, a to už v procese chudnutia.

blond woman drinking coffee and looking through window
Photo by Alexandre Weiss on Pexels.com

1. Dostatočne a pravidelne pite
Pite nielen dostatočne, ale aj pravidelne, pretože tak pomáhate obličkám pri vylučovaní jedovatých látok močom. Zdravé stravovanie je založené na príjme prirodzených zdravých potravín a jedál z nich pripravovaných.

Prirodzené potraviny sú potraviny vo svojej pôvodnej podobe, ako nám ich poskytuje príroda, alebo minimálne upravované. Táto strava zabezpečuje dostatočný príjem živín, udržuje telo v rovnováhe a je prevenciou civilizačných chorôb. Dôležité je dbať na kvalitné potraviny a pravidelnú stravu.

2. Jedzte viac vlákniny
Vláknina v našom tele funguje ako taká kefa, ktorá mechanicky čistí naše črevá. Zároveň podporuje rast prospešných črevných baktérií, a tak nezostáva miesto pre tie škodlivé.

3. Ozdravte svoju pečeň
Rovnako ako črevám a obličkám môžete zjednodušiť prácu aj svojej pečeni. Nie nadarmo je pečeň prezívaná čističkou alebo elektrárňou organizmu. Je kľúčovým orgánom, očisťuje telo od jedovatých látok, premieňa živiny na energiu a počas ketózy premieňa tuky na ketónové látky.

Lenže, priznajme si, že svojej pečeni prácu väčšinou príliš nezľahčujeme.  Skúste telu pomôcť. Odľahčením jedálnička, prípadne KetoMix Detoxom, ktorý pomáha pečeni zbaviť vaše telo nielen tukov, ale aj toxínov v nich.

Malý slovník

Toxín – z gréckeho slova toxikon. Ide o jedovatú látku produkovanú živými bunkami alebo organizmami.

Detox – je proces odstránenia alebo zneškodnenia toxickej látky. V našom prípade ide o odstránenie toxických látok z tukových buniek.

Silymarín – látka, ktorá pochádza z bodliaku rastliny Pestrec mariánsky. Vďaka svojim schopnostiam urýchliť obnovu pečeňových buniek je táto látka podávaná pri rôznych intoxikáciách, otravách alebo ochoreniach pečene ako je cirhóza alebo žltačka.

Cholín – dostatočný príjem cholínu má ochranný účinok na funkciu pečene a metabolizmus tukov. Na opačnej strane nedostatok tohto vitagénu môže viesť k poruche funkcií pečene až k rozvoju stučnenia pečene.

Niekoľko rád, ako schudnúť, ale netrápiť sa pri tom. 

  • Buďte aktívni
  • Zabudnite na klasické sladené vody
  • Vyhnite tvrdému alkoholu – na trhu dnes existujú aj nízkosacharidové varianty vína. Vyskúšajte napríklad vynikajúce KetoMix víno. Pri alkohole si však dajte pozor ešte na jednu vec. Je všeobecne známe, že zvyšuje chuť na jedlo. Takže majte poruke vždy nakrájanú zeleninu, aby ste „omylom“ nesiahli po niečom, čo by vás z diéty vyhodilo.
  • Vyskúšajte ketónovú diétu – problémom väčšiny redukčných diét je fakt, že pri nich telo stráca až 40 % svalovej hmoty. Svaly sú ale hlavným spaľovačom tukov. Telo sa teda po skončení diéty nedokáže, vďaka úbytku svalovej hmoty, vysporiadať s rovnakým množstvom energie ako pred diétou. A tak, logicky, prichádza jojo efekt.

    Ketónová diéta KetoMix je však založená na úplne inom princípe. Pri jej dodržiavaní chudnete iba vaše tukové zásoby. Väčšina vašej svalovej hmoty zostáva zachovaná.
    Čítajte tiež: Je bezlepková diéta skutočne zdravšia alebo ide o výstrelok?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.