Booster – obnovte mladistvý vzhľad svojej pleti

1

Približne po 25. roku života začína naša pleť starnúť. Ešte to možno nevidíme voľným okom, no už na nej objavujú drobné vrásky. Neskôr s pribúdajúcim vekom sa začnú pridružovať aj strata pevnosti a objemu. Aby sme si udržali mladistvý vzhľad čo najdlhšie, musíme dodržiavať niekoľko pravidiel. A tiež používať správne, ideálne personalizované produkty na pleť a podporiť jej hydratáciu a obnovenie.

Každý vek si žiada inú starostlivosť, no základ je stále rovnaký. Skladá sa z troch krokov: čistenie, starostlivosť a ochrana pred UV faktormi. Pokiaľ ide o čistenie, stále sa o tom hovorí, no táto fáza starostlivosti, patrí k najporušovanejším pravidlám.
Čítajte tiež: Vyplní vrásky a navráti plnosť pleti

Lenže, v noci prebieha najintenzívnejšia časť regenerácie, počas ktorej dokáže pleť využiť všetky látky, ktoré jej dodáme tesne pred spaním. A keď je to celodenný smog a nebodaj líčidlá, starnúť bude rýchlejšie.
Čítajte tiež: Testujem kozmetiku TianDe 

Foto: http://www.pexels.com

Vonkajšie faktory starnutia pleti

Naša pleť starne z prirodzených dôvodov. Vek nezastavíme, no môžeme zmierniť starnutie pleti a udržať si mladistvý vzhľad. Nikdy ale nie neskoro osvojiť si správnu vnútornú aj vonkajšiu starostlivosť o pleť. K vnútornej patrí správna životospráva, dostatok spánku, opatrné slnenie, správna starostlivosť o pleť, vrátane hydratácie.

Slnečná ochrana je dôležitá už na jar, kedy si ešte môžeme myslieť, že nám nič nehrozí. Slnko síce svieti, no pofukuje aj jarný vietor, a tak sa dostatočne nechránime. Lenže to je chyba, kvôli ktorej bude naša pleť starnúť rýchlejšie.

Pri vnútorných faktoroch zohrávajú dôležitú úlohu hormóny

Svoju rolu pri starnutí pleti samozrejme zohrávajú aj vnútorné faktory, z ktorých je azda najvýraznejšou klesajúca hladina hormónov. S jej poklesom sa znižuje aj aktivita buniek. Sieť kolagénových a elastických vlákien, ktorá je zodpovedná za pevnosť a pružnosť pokožky sa stáva nestabilnou, čo sa odráža na jej charaktere.

Špecifické požiadavky pre mladistvý vzhľad – booster

Pleť v každom veku má svoje špecifické požiadavky. To, že by ste mali poznať svoj typ pleti, je samozrejmosťou. S vekom si žiada už aj špecifickejšie tzv. anti age prípravky. Riešia a zjemňujú problémy, ktoré s vekom prichádzajú. Strata objemu, ochabovanie pleti a kontúr tváre, úbytok jasu a elasticity. Toto začína trápiť ženy približne od 30.roku.

Vaša pleť vyzerá unavene, aj keď dobre spíte, zdravo sa stravujete, nefajčíte a príliš sa nestresujete? Svoju úlohu zohráva aj genetika a tiež vek. Nič nie je stratené, pokiaľ poznáte tie správne prípravky starostlivosti o starnúcu pleť.

Čo je to Booster

Boostre obsahujú produkty, ktoré presne kopírujú problémy starnúcej pleti. Sú vhodné pre ženy od 30 rokov. Môžete ich používať denne alebo v obdobiach, kedy si vaša pleť vyžaduje intenzívnu hydratáciu, obnovu a reštart. Stačí aplikovať niekoľko kvapiek ako prvú vrstvu a potom pokračovať vo svojej dennej rutine. Niekoľko kvapiek boostra môžete tiež zmiešať s malým množstvom krému, rozmiešať v dlaniach a naniesť na tvár.

Kvapku boostera si môžete primiešať aj do svojho krému a použiť spoločne. Ak nanášate jednotlivo, poradie je sérum- booster-krém.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.