Česká komédia Želania k narodeninám

1

Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, ale aj spevák Tomáš Klus! V obsadení novej českej komédie Želanie k narodeninám nebude o známe tváre núdza. Do slovenských kín príde 19. januára, hneď začiatkom budúceho roka sa teda budú môcť návštevníci a návštevníčky kín naladiť na humornú nôtu.

Česká komédia Želanie k narodeninám – čo uvidíte?

Líba – mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, sa chystá vo filme osláviť okrúhle narodeniny. Tie vždy trávi v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké v poradí to práve sú, sa v rodine nahlas nehovorí. Nie je to ale jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva.

Syn Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou. Spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Do našich kín mieri komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím.
Čítajte tiež: Keď sa klamstvá stanú skutočnosťou

Česká komédia prinesie začiatkom roku humor a radosť

O réžiu filmu sa postarala slovenská tvorkyňa romantických komédií Marta Ferencová. Má na svojom konte snímky ako Všetko alebo nič či V lete ti poviem, ako sa mám. Pred rokom v predvianočnom čase bodovala v Česku aj na Slovensku komédiou Želanie pre Ježiška. Práve s jej producentom Adamom Dvořákom znova spojili sily a napísali scenár k Želaniu k narodeninám.

Snímka na úspešného predchodcu nijako nenadväzuje, sledujeme nový príbeh s novými postavami a spoločným menovateľom zostáva len želanie, ako naznačuje už názov. Tiež ich však spája fungujúci humor, ktorým je tvorcovská dvojica medzi fanúšikmi a fanúšičkami známa.

Nedávno zverejnený trailer naznačuje, že nová česká komédia spríjemní studený január teplou letnou atmosférou. Do kín ju prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.