Martin Škrtel. Trailer o jeho kariére je vonku!

1

Nakrútiť film o známom športovcovi, v ktorom by tvorcovia priniesli aj čosi nečakané a nové, je často nesplniteľnou výzvou. Tvorcom dokumentu o Martinovi Škrtelovi, na čele s českým režisérom Petrom Větrovským, sa to podarilo.

Výsledok ich práce príde do kín 28. septembra pod názvom Martin Škrtel: Buď, alebo. Filmári zverejnili trailer, ktorý naznačuje, že sa môžeme tešiť na silnú výpoveď športovca. Takétoho, ktorý sa vypracoval na vrchol a z rodného Ráztočna sa stal hviezdou FC Liverpool. Kto ho formoval a aké prekážky musel na svojej ceste prekonávať?
Čítajte tiež: Prichádza najdrsnejší horor Mníška 2

Náročné začiatky a dravosť

Z traileru je zrejmé, že film predstaví Škrtelovu kariéru od jeho náročných začiatkov. V ktorých získal odolnosť i dravosť, akou sa neskôr vyznačoval. Poskytne priestor futbalistovým rodičom, ktorí syna podporovali, no zároveň bol najmä otec jeho najväčším kritikom.

Rozprávať budú však aj spoluhráči z viacerých klubov, v ktorých počas svojej kariéry Škrtel pôsobil. Objaví sa tam Steven Gerrard, Jamie Carragher, Rafael Benítez či Luis Suárez.

Práve z ich úst viackrát zaznie, že bol ich kolega človekom dvoch tvárí. Kým mimo hracej plochy pripomínal sivú myš, počas zápasov sa z neho stával nebezpečný tiger. Filmári sa rozhodli nevyhýbať zápalu, s akým Škrtel k futbalu pristupoval. A prejavy jeho výbušnej povahy budú mať vo filme svoje miesto. Ako v závere traileru hovorí sám protagonista: „Musí to byť skutočný príbeh, nie love story.“
Čítajte tiež: Ben Affleck zrežíroval film o teniskách Air Jordan

V podobnom duchu sa Martin Škrtel vyjadril aj na tlačovej konferencii v kine CINEMAX BRATISLAVA. Priznal, že sa mu film páčil a prekvapil ho: „Veľmi som sa na film tešil, bol som plný očakávaní. Musím povedať, že film ich všetky naplnil.

Bolo tam všetko, čo som čakal, ale dokonca aj niečo viac. Myslím, že Petr Větrovský opäť urobil dobrú prácu a verím, že tak, ako sa ten film páčil mne a mojej manželke, bude sa páčiť aj fanúšikom.“

Petr Větrovský, režisér, ktorého Škrtel spomína, je skúseným tvorcom, ktorý má za sebou dokumentárne filmy AttilaJan Koller. Do slovenských kín jeho novinku s názvom Martin Škrtel: Buď, alebo na konci septembra uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.