Markíz a ja – romantická séria Worthingtonovci pokračuje

0

Po románoch Tri týždne do svadby, Markíz hľadá manželku a Začalo sa to bozkom pokračuje obľúbená regentská séria Elly Quinnovej štvrtou časťou s názvom Markíz a ja. Očarujúci príbeh plným lásky, vášne a dobrodružstva, v ktorom sa zoznámime s ďalšou členkou rozvetvenej rodiny Worthingtonovcov – bystrou a nebojácnou lady Charlotte Carpenterovou.

Keď vojvoda Worthington dá zatvoriť nevestinec neslávne známej slečny Betsy, doplatí na to jeho švagriná lady Charlotte Carpenterová. Za bieleho dňa ju spred domu unesú dvaja muži a držia ju v odľahlom hostinci.

Mladá žena nestratí hlavu a plánuje útek, keď jej z ničoho nič príde na pomoc neznámy príťažlivý džentlmen.
Čítajte tiež: Hrad v Škótsku – recenzia

Markíz a ja a príťažlivý džentlmen

Predovšetkým jej radili, to ako prvé, aby udržala tých darebákov v presvedčení, že ju majú pod kontrolou. To by ich malo učičíkať, nemali by si myslieť, že sa pokúsi utiecť.

To si za daných okolností určite myslia, majú ju pod kontrolou. Obaja chlapi boli oveľa silnejší než ona, pokus o útek by sa nevydaril.
Čítajte tiež: Komorník, ktorý ma miloval

Plánuje útek

Charlotte si až neskôr uvedomí, že ho už niekde videla – v divadle s dvoma kurtizánami! Nie je ochotná zotrvať v jeho spoločnosti a plánuje druhý útek. Ibaže na to, aby si napravila pošramotenú povesť, je už neskoro…

Bude sobáš?

Známy klebetník zazrel Charlotte v mužskej spoločnosti, a tak zakrátko všetci vedia, že strávila noc s Constantinom, markízom Kenilworthom. A všetci – okrem Charlotty – sa zhodujú, že jediným riešením je sobáš.

Súhlasí s tým aj sám Constantine, jeho nadšená matka, ba aj jeho milenka Aimée! No Charlottini únoscovia s ňou ešte neskončili. Constantine preto musí urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby ochránil odvážnu ženu, ktorú ľúbi, a aby si získal jej srdce…

Markíz a ja je romanca s dobrodružstvom

Markíz a ja je romanca, ktorej nechýba dobrodružstvo, intrigy, akcia a napokon aj hĺbka, aká v tomto žánri neraz absentuje. Únosy žien a detí, ich následný predaj do verejných domov, ale využívanie na vlastné ciele – to bola kedysi skutočnosť a Ella Quinn sa tejto témy skvele zhostila.

Únosy zakomponovala do zápletky, umne a šikovne. K tomu pridala vášeň, iskrenie, rozkošné scény, ktoré pohladia každé čitateľské srdce.

Ella Quinn dokazuje, že naozaj patrí medzi TOP autorky regentských romancí. A jej séria Worthingtonovci je čítanie, ktoré len tak ľahko neodkážete odložiť. Baví vás, vychutnávate si jednotlivé knihy, tak verme, že čoskoro prídu v slovenčine aj zvyšné dve časti, ktoré v zahraničí už vyšli. Tešíme sa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.