16. júna je Deň otcov! Čím vás inšpiroval ten váš?

0

Sviatok všetkých otcov si každoročne pripomíname počas tretej júnovej nedele. V posledných rokoch je povedomie o tomto dni čoraz väčšie a takisto sa viac hovorí aj o tom, aký veľký význam a vplyv na nás majú naši otcovia – počas celého života. Využite preto tohtoročný Deň otcov nielen na to, aby ste spríjemnili deň tomu svojmu, ale tiež si pripomenuli, ako vás v živote ovplyvnil a čím vás inšpiroval.

Naši otcovia sú skutočnými superhrdinami, hoci v bežnom živote možno nevidíme ich plášte a masky.

Nepotrebujeme na to ísť vedecky a čítať výskumy a štúdie o tom, aký vplyv má ich prítomnosť v našom živote – aj keď mnoho takých, ktoré to potvrdzujú existuje! – každý určite cíti, aký dôležitý je správny otcovský vzor.

Sviatok všetkých otcov si každoročne pripomíname počas tretej júnovej nedele.

Otec je náš prvý vzor

Otcovia sú našimi prvými vzormi, hrdinami a najlepšími priateľmi. Kým v detstve oceníme skôr momenty, kedy nás rozosmievajú a láskavo sa o nás starajú, v dospelosti si o to viac vážime ich dobre mienené rady, odovzdané životné múdrosti či ochotu pomôcť.

A čím sme starší, tým viac sami na sebe pozoruje aj to, ako nás naši otcovia ovplyvnili. Možno zrazu vidíte črty svojho otca vo vlastnom odraze v zrkadle, možno používate rovnaké gestá alebo frázy.

Možno ste po rokoch objavili vášeň pre rybačku, ktorú sa vám otec snažil odovzdať už od detstva, možno si teraz aj vy najradšej štrngnete pohárikom kvalitného Karpatského brandy.

A možno ste až teraz zistili, čo myslel tým, keď vravel „Pochopíš, keď budeš starší“ alebo ste sa pri výchove vlastných detí pristihli pri tom, že sa správate tak, ako sa správal váš otec k vám. Každý príbeh je iný a my chceme počuť ten váš.

Kto inšpiroval vznik Deň otcov?

Aký bol muž, ktorý inšpiroval vznik Dňa otcov? Sám vychoval šesť detí. Prežil vojnu. Bol dvakrát ženatý a dvakrát svoje ženy pochoval.

Napriek tomu si zachoval česť a dôstojnosť. Američan William Jackson Smart. Nebyť jeho, ktovie či a kedy by sme si pripomínali Deň otcov.

Jeho dcéra  Sonor, mimochodom vynikajúca umelkyňa, básnička, autorka detských kníh, zakladateľka množstva dôležitých občianskych združení, vnímala svojho otca ako hrdinu.

Chcela, aby tak, ako aj matky majú svoj sviatok na Deň matiek, neboli ukrátení ani otcovia. Až v roku 1972 bola vďaka nej oficiálne tretia júnová nedeľa vyhlásená za Deň otcov

Sviatok všetkých otcov si každoročne pripomíname počas tretej júnovej nedele.

Aj mnohé slávne osobnosti často spomínajú na svojich otcov, ktorí ich mnohokrát inšpirovali  k životnému smerovaniu.

Otec Peter Williams je hrdinom pre  britského speváka Robbieho Williamsa:„Môj otec má neskutočnú charizmu a šarm a je veľmi dobrý spevák. Nemal však také šťastie, aké som mal ja. Keď som vyrastal, bol mojím hrdinom a inšpiráciou pre to, čo robím,“ vyhlásil interpret.

Najslávnejší hokejista Wayne Gretzky zase rád spomína na svojho otca  „ Otec Walter bol dôvod, prečo som si zamiloval hokej. Inšpiroval ma, aby som bol najlepší, aký som mohol byť a to nielen v hokeji, ale aj v živote.“

 Aj Slovenka  Hana Lasicová, dcéra legendárneho Milana Lasicu tiež často spomína, ako ju otec ovplyvnil a inšpiroval  k písaniu kníh, či scenára k úspešnému filmu.

Napíšte nám aj vy do komentára na  instagramovom  či facebookom profile Karpatské brandy, v čom vás inšpiroval váš otec a ako ovplyvnil vaše životné smerovanie. 

A nezabúdajte na Deň otcov a prekvapte toho svojho malým darčekom, milým slovom a príjemne stráveným spoločným časom. Váš otec určite ocení, keď mu úprimne poviete, v čom vás inšpiroval a v čom ste dnes ako on – alebo aj o tom, v čom sa líšite.

Tento článok vám prinieslo legendárne slovenské brandy: Karpatské brandy Špeciál.

Kvalita so slovenským srdcom!

Sviatok všetkých otcov si každoročne pripomíname počas tretej júnovej nedele.

www.karpatskebrandy.sk

Sviatok všetkých otcov si každoročne pripomíname počas tretej júnovej nedele.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.