Deväť bylín, ktoré naštartujú telo i dušu

2

Mať stále dosť energie, dobre sa cítiť a ešte pri tom aj skvele vyzerať. Kto z nás by si nedal povedať? Začnite tým, že svoje telo poriadne naštartujete. Práve teraz je ideálny čas dobiť baterky a dostať sa späť do fyzickej aj psychickej pohody.
Zapamätajte si týchto deväť bylín, ktoré sa podieľajú na šetrnej detoxikácii organizmu. Získajte späť svoju vitalitu.

Ruman rímsky
Tajomstvo rumančeka poznali už naše babičky, ktoré z neho varili čaj aj pripravovali obklady. Aj dnes je jednou z najobľúbenejších bylín, ktoré sa používajú predovšetkým vďaka svojmu priaznivému vplyvu na trávenie.

Pestrec mariánsky
Balzam pre našu pečeň. Pestrec je jednou z najlepších ciest, ako prírodnou cestou podporiť pečeň a jej celkovú regeneráciu. Je veľmi dôležitý práve pre zachovanie detoxikačných funkcií pečene a jej ochrany pred pôsobením voľných radikálov. Tento antioxidant podporuje trávenie aj detoxikáciu organizmu.
Čítajte tiež: Máme radi bylinky

Púpava lekárska
Zo školských herbárov ju tiež poznáme aj ako mlieč či májik. Táto rastlina je nielen peknou ozdobou do vlasov, má tiež blahodarný účinok na činnosť pečene a pôsobí močopudne. Pomáha tak z tela vyplavovať nečistoty a tým prispieva k detoxikácii, priaznivo pôsobí na zdravie močových ciest aj na trávenie. Ukrýva v sebe aj veľa vitamínov a minerálov.
Čítajte tiež: Máme radi bylinky 2

Pýr plazivý
Nenápadná rastlina, ktorá v detoxikačnej kúre určite nesmie chýbať. Pôsobí močopudne a šetrne tak pracuje na odvodnení organizmu, čím podporuje aj dolné močové cesty. Okrem iného pozitívne ovplyvňuje tvorbu opuchov.

Pŕhľava dvojdomá
Príjemného pohladenia sa od nej nedočkáme, ale jej umenie vnútri organizmu je zásadné. Podporuje schopnosť pečene prečisťovať krv a napomáha telu zbavovať sa prebytočnej vody, či iných škodlivých látok. Žihľava má dobrý vplyv na funkciu pečene, ktorá je dôležitá pre trávenie tučnejších jedál. Tých by sme sa mali síce vyvarovať, ale malé neresti k životu patria.

Listy brezy previsnutej
Možno obyčajná breza, ale s listami neobyčajných vlastností. Majú silný močopudný účinok a odstraňujú z tela škodlivé toxíny, kyselinu močovú aj prebytočnú vodu. Breza prečisťuje obličky a pomáha tiež našim kĺbom. Okrem iného pôsobí priaznivo aj na tráviaci systém.
Čítajte tiež: Liečivá sila byliniek

Juka
Už Indiáni verili v jej výnimočné detoxikačné schopnosti. Juka v tele funguje ako prírodná čistička. Dokáže rozriediť toxické látky a sedimenty, ktoré sa v našom tele usadili, a tým prispieva k ich pozvoľnému odstráneniu z tela. Indiáni verili, že keď máme čisté telo, máme čistú i myseľ.

Chlorela
Táto zelená sladkovodná riasa pomáha nášmu telu pri odstraňovaní ťažkých kovov. Podporuje tak správne fungovanie orgánov s významnou detoxikačnou funkciou – žlčník, pečeň, obličky. Je silným antioxidantom, bráni naše bunky pred nepriaznivým oxidatívnym stresom, podporuje tiež metabolizmus a trávenie. Telo ju víta tiež vďaka zástupu vitamínov a minerálov, ktoré obsahuje.

Zelený jačmeň
Toto skvelé prírodné tonikum je bohaté na aktívne enzýmy, vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny i jedinečnú látku – chlorofyl, ktorý ešte zo školy poznáme ako prírodné zelené farbivo, vďaka ktorému je možná fotosyntéza. Aj náš organizmus ho ocení.

http://samanskesviecky.sk

2 KOMENTÁRE

  1. […] Charakteristickým znakom Ľubovníka bodkovaného sú drobné, na okraji zlatožltých kvetov viditeľné jemné čierne bodky. Tieto bodky je veľmi dobre vidieť proti svetlu. Typická je krvavo červená šťava, ktorá z kvetov pri ich pošúchaní vyteká. Vďaka tomu bude akýkoľvek dotyk s rastlinkou pre vás nezabudnuteľný, zafarbený do fialova. Ľubovník rastie na suchých medziach, stráňach, lúkach, pastvinách, na lesných čistinkách ale aj pozdĺž ciest.Čítajte tiež: https://andawell.sk/devat-bylin-ktore-nastartuju-telo-i-dusu/ […]

  2. […] V prípade, že si idete pripraviť čaj z koreňov, nechajte ich najprv vysušiť.Vysušené nakrájajte na drobno a dajte do rúry na 150 -200 C, najlepšie na 2 hodiny.Následne povarte polievkovú lyžicu zmesi v 350 ml vody a povarte okolo 5 minút. Pred konzumáciou dochuťte medom.Čítajte tiež: Deväť bylín, ktoré naštartujú telo i dušu […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.