Farbíte si vlasy? Takto sa o ne starajte

2
Farbíte si vlasy? Takto sa o ne treba starať.

Ako sa správne starať o farbené vlasy? Čo robiť pri prirodzenej farbe, aby vaše vlasy zostali dlho krásne? Aké produkty by nemali chýbať vo vašej domácej vlasovej výbave? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Správna starostlivosť o farbené vlasy

Farbené vlasy potrebujú hlavne dostatok hydratácie. Pravidlom totiž je, že farbenie vlasy vysúša. Je preto dobre vlasy častejšie vyživovať.

Po umytí si naneste kondicionér a po usušení sérum. Ak si vlasy sušíte fénom, kulmou, či používate žehličku na vlasy, nezabudnite použiť prípravok na tepelnú ochranu. Vlasy sa teplom poškodzujú, preto ak nemusíte vlasy si sušte radšej voľne, predĺžite tak nielen ich životnosť, ale tiež kvalitu vašej farby.
Čítajte tiež: RECENZIA – Hairburst na suché a poškodené vlasy

Farbíte si vlasy? Takto sa o ne treba starať

Na farbené vlasy používajte hydratačné spreje

Existujú tiež rôzne suché hydratačné spreje, ktoré môžete používať medzi umývaniami. Umývanie vlasov, ktoré by malo vždy obsahovať použitie šampóna aj kondicionéru skúste obmedziť na 2-3 krát týždenne.

Ak máte aj mimo týchto intervalov pocit, že vaše vlasy potrebujú oživiť, umývanie nahraďte suchým šampónom.

Ak sa jarné lúče zosilnia, noste pri dlhšom pobyte na slnku radšej čiapku. Ochránite tak svoju farbu, ktorá ostane dlhšie ako nová.

Vo výbave by vám teda okrem kvalitného šampóna a kondicionéru pre váš typ vlasov nemal chýbať ani olejček na končeky, prípravok na tepelnú úpravu a kvalitná vlasová maska.

Nefarbíte? Hýčkajte!

Výhodou nefarbených vlasov je, že ich pravidelne a tak intenzívne nepoškodzujete. To však neznamená, že im netreba dopriať pravidelnú starostlivosť.

Na rozdiel od farbených vlasov však nefarbené vlasy nepotrebujú špeciálne kúry a masky až v takom množstve ako farbené vlasy. Vlasová kutikula totiž nie je až tak poškodená.

Nefarbené vlasy môžete umývať prírodnými prípravkami, čím predlžujete ich životnosť a krásne podporujete ich rast.

Doprajte vlasom prírodné produkty

V zásade vám pri starostlivosti o nefarbené vlasy postačí menej produktov nakoľko vlasy dokážete efektívne regenerovať aj kvalitným olejom. Medzi najúčinnejšie oleje v prípade vlasovej starostlivosti patrí argánový, jojobový, ricínový alebo avokádový.

Kvalitný prírodný produkt, ktorý obsahuje mix spomínaných olejov využijete ako kondicionér, masku, či dokonca olejček na končeky. Šampóny bez obsahu parabénov, ftalátov a SLS sú vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou hlavy, či alergikov.

Čo áno a čo nie?

Ak máte pocit, že sa v záplave vlasových produktov už vôbec nevyznáte, ponúkame vám zopár rád ako sa vo vlasových produktoch lepšie vyznať a čo by vám vo vašej domácej výbave nemalo chýbať.

V prípade farbených vlasov je najdôležitejšie zvoliť šampón a kondicionér vhodný pre vašu farbu.

Pred tepelnou úpravou ošetrite vlasy produktom na ochranu pred fénovaním, či kulmovaním a na záver použite olej na končeky vlasov.

Je tiež dobré  dopriať si jeden-dva krát týždenne vlasovú masku.

Ak máte pocit že sa vám vlasy často mastia, skúste vynechať používanie laku a tužidla a aspoň jedno umývanie nahradiť suchým šampónom.

Ak nemáte farbené vlasy, postačí vám šampón, kondicionér a univerzálny olejček, ktorý použijete na končeky a približne raz týždenne ako masku.

Môžete použiť voľne predajné rastlinné oleje, alebo si zadovážiť olej, ktorý kombinujte viacero prírodných zložiek dohromady.

Ak ste navyše alergik či atopik, úplne sa vyhýbajte chemickým zloženiam, SLS, ftalátom a rôznym syntetickým zložkám.

V neposlednom rade je vždy dobré vlasy z času na čas podstrihnúť a navštíviť salón kde sa vám  o vašu korunu krásy postará odborník.
Foto: http://www.pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.