RECENZIA – Hairburst na suché a poškodené vlasy

1
Hairburst

Hairburst. Vlasy si farbím takmer celý život. Navyše dostávajú zabrať aj pod vplyvom helmy, ktorú nosím pri jazde na koni. A trénujem štyrikrát do týždňa, takže to je aj interval, ako často si umývam vlasy. Pokiaľ ide o pleťovú kozmetiku, používam výhradne prírodnú, bez akýchkoľvek chemických látok. Veľmi mi pomohla. Zmenila štruktúru a jas mojej pleti k lepšiemu. Tak som začala hľadať alternatívu aj mojim vlasom.

Skúšala som čisto prírodnú vlasovú kozmetiku, ale v tomto prípade som nepochodila. Pre moje rokmi skúšané vlasy je slabá. Tak som hľadala alternatívu. Niečo bez zbytočnej chémie, netestované na zvieratách. To je podmienka, od ktorej nikdy ako milovník zvierat neustúpim.

Všetko sa to začalo takým ospevovaním cukríkovo vyzerajúcich produktov na vlasy. Tí, čo ste zbehlí v reklame viete, že je to práve reklama, ktorá produkt predáva. Jej mix vyplýva z cieľového publika a postupne sa upravuje. Stále však platí, že úplne najlepšia reklama je odporúčanie.
Čítajte tiež. Ktorý kolagén je najlepší? Recenzia

Hairburst na suché a poškodené vlasy
Hairburst na suché a poškodené vlasy nájdete v oranžových obaloch. Kúpite tu:

Hairburst je vegánska kozmetika, ktorá netestuje na zvieratách

Tak som si povedala, že vyskúšam Hairburst Šampón a kondicionér na suché a poškodené vlasy. Obidva po 350 ml. Je to vegánska kozmetika. Zmanená to, že vo svojom zložení používa prírodné zložky (oleje, rastlinné extrakty a rastlinné výťažky).

Táto kozmetika nesmie byť testovaná na zvieratách a musí spĺňať potrebné náležitosti a nariadenia prísnej registrácie EÚ. Navyše si značka Hairburst zakladá na prírodnom zložení. Produkty obsahujú viac ako 95% prírodných zložiek. Pre mňa dôležitou informáciou je aj fakt, že sa vyrába vo Veľkej Británii v 100% zelených výrobných závodoch, s ohľadom na životné prostredie. 
Čítajte tiež: Jedna dobrá vec niekedy stačí – recenzia

KÚPITE TU

Produkty radu Hairburst na suché a poškodené vlasy sú veľmi ľahko rozpoznateľné, majú oranžovú farbu. Príjemne voňajú po fige a vanilke a k ich výhodám patrí ochrana farby, upokojenie pokožky, zadržiavanie vlhkosti vo vlasoch, zlepšenie lesku vlasov a tiež antistatické účinky.

Zloženie nám napovie, o akú kozmetiku ide

Poďme sa pozrieť na zloženie, pretože to by nám mohlo napovedať, čo od týchto produktov môžeme očakávať. Ako užívateľka prírodnej kozmetiky viem, že vanilka má výnimočné účinky v kozmetike. Je to úžasný antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom.

Navyše obsahuje až 200 vonných látok, takže sa vo veľkom využíva aj v aromaterapii.  No a figy? Tak to je ovocie nabité slnkom a energiou. V kozmetických vodách, maskách, krémoch a vlasových prípravkoch, má skvelý hydratačný účinok.

Vlasy zvlhčuje a vitamín B5 pomáha zlepšovať ich textúru, vlasovú kolikulu a opravovať rozštiepené končeky vlasov. Tie potom vyzerajú zdravšie, dlhšie a silnejšie. Ešte tu nájdete posilňujúce aminokyseliny, polyméry a mandľový olej.

Ešte obsahuje hydrolizované pšeničné bielkoviny, ktoré sú získavané zo pšeničných klíčkov. Zadržiavajú vo vlasoch vlhkosť a tým im dodávajú potrebný objem. Pšeničné klíčky sú bohaté na vítamíny ako napríklad A,B. E, D, a tiež minerály a antioxidanty.

KÚPITE TU

Nato, aby šampón penil, je potrebná chémia

Najmä v poslednej dobe sa veľa hovorí o chémií v kozmetike. O tom, že všetko, čo si dáme na seba, preniká cez kožu a zasahuje všetky orgány. Mnohé parabény a iné chemické látky boli zakázané, niektoré nie.

Pri šampónoch je navyše jedna taká zákernosť, ktorú si ale žiadajú ľudia. Ak poznáte čisto prírodnú kozmetiku, šampóny nepenia. Na to nie sme zvyknutí a teda to odmietame. Na to, aby šampón penil sa používajú sulfáty a to je chémia.

Hairburst šampóne a kondicionéri sa nachádza ALS. Ammonium Lauryl Sulfate a jeho molekuly sú väčšie, ako pri SLS a SLES (ktoré sa tiež používajú vo vlasovej kozmetike), takže neprechádzajú pokožkou a neukladajú sa v tele. Ide teda o povrchovo miernejšiu aktívnu látku.

Je menej dráždivá ako jej kolegovia a aj šetrnejšia k životnému prostrediu. Je to akási alternatíva, spôsob, ako byť čo najviac prírodný a pritom počúvať hlas svojich zákazníkov.

Je menej dráždivá ako jej kolegovia a aj šetrnejšia k životnému prostrediu. Je to akási alternatíva, spôsob, ako byť čo najviac prírodný a pritom počúvať hlas svojich zákazníkov. Stále však je to sulfát a ten nie je vhodný na časté používanie, pretože narušuje ochranný hydrolipidický film, ktorý má na pokožke významnú ochrannú funkciu.   

Čo mi však ako prírodné nepríde, sú plastové obaly.  

Hairburst
Ako milovník prírodnej kozmetiky som si pri kozmetike Hairburst prišla na svoje. Keďže mám rada penivé šampóny, prítomnosť sulfátov akceptujem.

Ako hodnotím Hairburst na suché a poškodené vlasy?

Nebudem hodnotiť zvlášť šampón a kondicionér, rozhodne ich odporúčam používať spoločne. Sú ženy, ktoré kondicionér nepoužívajú, ja si bez neho základnú starostlivosť o vlasy neviem predstaviť. A pri suchých a poškodených vlasoch je použitie kondicionéra nevyhnutnosťou.

Aké sú moje vlasy po použití šampónu a kondicionéra Hairburst? Príjemné na dotyk, zdravšie na pohľad, voňavejšie pre čuch.  Dokonca aj po zložení helmy po hodinovom tréningu nemám pocit „zalepených vlasov.“

Vlasy si nesuším fénom, ani nežehlím. Nechávam ich voľne uschnúť. Rada sa v nich prehrabujem, keď sú čisté, voňavé a čerstvo umyté. Keď nemám pocit suchých končekov po umytí ani potom.

Pre mňa je Hairburst skvelá alternatíva s minimom chémie. K produktom základnej starostlivosti si plánujem dokúpiť vitamíny, sérum, masku a nakombinovať si tak kompletnú starostlivosť o suché a poškodené vlasy.

Hairbust

KÚPITE TU

Aké sú skúsenosti používateľov so značkou Hairburst?

 • 98 % zákazníkov uvádza, že si všimlo rýchlejší rast
 • 88 % zákazníkov uvádza, že ich vlasy vyzerajú zdravšie
 • 100 % zákazníkov by si produkty znova zakúpilo

Výhody

 • Príjemná vôňa – z poznatkov aromaterapie
 • Jednoduché nanášanie
 • Zlepšuje lesk a kvalitu vlasov
 • Bez parabénov
  bez silikónov
 • Vegánska kozmetika
 • Netestované na zvieratách
 • Rýchlosť dodania
 • Dostupnosť


Nevýhody

 • vyššia cena
 • balenie v plaste
 • obsahuje sulfáty ALS

Andrea Hinková – Tarová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.