Ktorý kolagén je najlepší? Recenzia

9

Kolagén má medzi výživovými doplnkami nezastupiteľné miesto. Jeho ponuka je skutočne široká. Mala som k dispozícií 6 kolagénov a vybrala som pre vás 3, ktoré považujem za naozaj funkčné a tiež chutné.

Prečo chuť?

Už dávno sú preč časy, kedy výživové doplnky chutili ako rozpustená krieda. Dnes musia spĺňať aj chuťové parametre a sa samozrejmosťou je ich výborná konzistencia, teda rozpustnosť.

Keď sa povie kolagén, každému sa hneď vybaví krásna pleť, zdravé vlasy a silné nelámavé nechty. Áno, toto všetko posilňuje kolagén. U každej ženy, ktorá sa o seba stará, by tento doplnok výživy mal mať stále miesto.

Ja som si však vyberala výživové doplnky na základe toho, že som aktívny športovec a navyše vo veku, kedy už nielen na ženy číha osteoporóza. Vzhľadom nato, že aktívne jazdím na koni, dostávajú zabrať aj moje kĺby.
Čítajte tiež: Načo potrebujeme v našom tele kolagén?

Kolagén - prečo ho potrebujeme
Nachádza sa v koži, šľachách, kostiach, chrupavkách. Suma sumárum, kolagén tvorí až 75 % našej kože a približne v 25 roku života sa začína jeho ubúdajúca tendencia.
Foto: http://www.pexels.com

Čo je kolagén?


Je to najhojnejšia bielkovina v našom tele. Nachádza sa v koži, šľachách, kostiach, chrupavkách. Suma sumárum, kolagén tvorí až 75 % našej kože a približne v 25 roku života sa začína jeho ubúdajúca tendencia. Respektíve naše telo ho tvorí stále menej. Aj preto nám pribúdajú vrásky a prehlbujú sa.

To, že sa to deje, si nemusíte všimnúť vo veku okolo 30. Okolo 40 je to celkom zjavné. V tomto veku dochádza k jeho výraznému poklesu približne až o 30 %. Oslabuje sa svalstvo, objavujú sa vrásky, trpia chrupavky, bolia kosti, lámu sa vlasy a vysušuje pokožka. Tu už navyše začína na ženy číhať osteoporóza alebo  zníženie minerálnej hustoty kostí. Ak ste doteraz zanedbávali starostlivosť o seba pomocou kolagénu, nastal ten správny čas, aby ste so starostlivosťou začali.

Kolagén výrobcovia odporúčajú užívať aj počas všetkých fáz menopauzy. Naopak nie je vhodný pre tehotné ženy a pre ženy, ktoré dojčia.

Keď začnete užívať kolagén, Nasaďte si na začiatok trojmesačnú kúru. Inak by nemusel mať taký účinok, aký od neho očakávate.  

Kolagén – výber troch najlepších na trhu

Je to čisto moje subjektívne hodnotenie a po testovaní 6 kolagénov, som vybrala 3. Ešte musím napísať, že nemám chemické ani medicínske vzdelanie, takže som hodnotila na základe uvedeného zloženia, rozpustnosti a chuti.

Moje hodnotenie bolo ovplyvnené aj tým, že v prípade Ketomix Kolagénu som hodnotila ochutený lesnými plodmi a pri Zeen kolagéne som vyskúšala aj variantu Gold s citrónovou príchuťou. A vopred hovorím, že tie s príchuťou mi chutili viac.

Kolagén užívam pred spánkom, kedy telo najviac regeneruje.  

ZEEN Colagen Pure – 45,90 euro

Ketomix Kolagen s kyselinou hyaluronovou – 43 euro

SKINNY Kolagén – 30 vrecúšok – 23,14 euro

ZEEN Colagen Pure – 30 hermeticky uzatvorených vrecúšok

ZEEN Kolagén

Ide o prémiový kolagén z Francúzska, ktorý v sebe spája 3. typy hydrolyzovaného rybieho kolagénu typu I. II. a III. Okrem hydrolyzovaného, nájdete na trhu aj natívny kolagén. Lepšou voľbou je určite hydrolyzovaný, pretože je rozložený a lepšie sa tak vstebáva.

ZEEN Colagen je 100 % čistý BIO aktívny kolagén bez chemických prísad. Výrobca uvádza, že pomáha zlepšiť elasticitu pokožky, vyhladiť vrásky a zosvetliť pigmentové škvrny. Regeneruje vlasy a nechty. Vyživuje kĺby, zlepšuje pohyblivosť a zmierňuje ich bolesti. Obsahuje vitamín C, ktorý pomáha lepšiemu vstrebávaniu kolagénu.

Denná dávka obsahuje 6000 mg kolagénu, ktorú si rozpustíte v 200 ml vody. Premiešate a vypijete.

Tento prípravok je síce rybí, ale rybí zápach v ňom nepocítite. Pokiaľ ide o rozpustnosť, výborne sa rozpúšťa a jeho chuť je neutrálna. Ako som písala, skúšala som aj ZEEN Colagen s citrónovou príchuťou a mne chutí viac. To je však individuálna otázka, každému môže chutiť niečo iné.

Jedno balenie obsahuje 30 vrecúšok. V každom je jedna dávka. Vrecúško je veľmi praktické, a keď idete napríklad niekde na dovolenku alebo predĺžený víkend, môžete si zobrať len toľko vrecúšok, koľko budete mimo domu.

Cena kolagénu je 45,90 euro a radí sa medzi prémiové produkty. Tento kolagén má 21 svetových certifikátov, takže mu vyššiu cenu vytknúť nemožno.

Moje hodnotenie: Kolagén pre prémiovejšiu (náročnejšiu) kategóriu ľudí s výborným pomerom cena:kvalita.

Výhody:

3. typy hydrolizovaného rybieho kolagénu

100 % čistý BIO aktívny, bez chemických prísad

Praktické vrecúška

Výborná rozpustnosť

Neutrálna chuť bez rybieho zápachu

KÚPITE TU:

SKINNY Kolagén – 30 hermeticky uzatvorených vrecúšok

SKINNY kolagén
Kolagény sú vo všeobecnosti viac zamerané na ženy. Sú však vhodné aj pre mužov.

Kolagény sú vo všeobecnosti viac zacielené na ženy. Sú však vhodné a potrebné aj pre mužov. A to nielen kvôli pokožke, ale najmä vďaka tomu, že kolagén vyživuje kĺby a kosti. SKINNY kolagén má ružovo – čierny obal a vrecúška sú ružové. Tým akoby vyzdvihoval svoju primárnu cieľovú skupinu – ženy.

SKINNY kolagén je kolagénový peptid. Poďme si povedať rozdiel medzi hydrolyzovaným kolagénom a peptidom. Sú to viac menej synonymá pre ten istý výrobok. Kolagénový peptid vychádza z konečného produktu, ktorým sú peptidy získané z kolagénu. Hydrolizovaný kolagén pochádza z procesu hydrolyzácie, čiže metódy, ktorou sa kolagénové peptidy vyrábajú.

Skinny Kolagén je obohatený o vitamíny a minerály a výrobca deklaruje menej viditeľné vrásky už za 8 týždňov. Okrem toho sľubuje pevnejšiu a pružnejšou pokožku tela, lepšie a zdravšie nechty, redukciu celulitídy, prevenciu známok starnutia, jednoduché užívanie, podložené vedeckými štúdiami a jednoduchú a efektívnu starostlivosť.

Balenie je veľmi praktické. Obsahuje 30 vrecúšok 100 % čistého hydrolizovaného kolagénu obohateného o Biotín, B3, C, B2 a zinok. Neobsahuje alergény.   

Pokiaľ ide konzistenciu, výborne sa rozpúšťa a jeho chuť je neutrálna. Takáto chuť je výhodná aj preto, že si môžete kolagén zmiešať nielen vo vode, ale aj v jedle či nápoji.  

Cena: 23,14 euro

Moje hodnotenie: Kolagén pre všetkých (vizuálne najmä pre ženy) s vynikajúcim pomerom cena:kvalita.

Výhody:

Obohatený o vitamíny a minerály

Praktické vrecká

Výborná rozpustnosť

Cena

KÚPITE TU

KETOMIX Kolagén s kyselinou hyaluronovou – s príchuťou lesných plodov – 30 hermeticky uzatvorených vrecúšok

KETOMIX Kolagén

Kolagén nie je pre tohto výrobcu core biznisom. Tým je u nás veľmi známy diétny program. Spaľovanie tuku je pri tomto programe nastavené na ketóze, do ktorej sa organizmus dostane už v priebehu niekoľkých dní.

Ketomix Kolagén je hydrolizovaný kolagén z rýb. Obsahuje vitamín C a kyselinu hyaluronovú. Výrobca uvádza, že tento prírodný doplnok stravy je skvelým pomocníkom v starostlivosti nielen o pleť, ale aj o kosti, chrupavky, vlasy a nechty.

Vitamín C okrem toho, že prispieva k lepšiemu vstrebávaniu kolagénu, pomáha aj k správnej funkcií kostí, chrupaviek a pokožky.

Spozornieť by však mali alergici, pretože môže obsahovať vajcia, sóju a mlieko.

Pokiaľ ide o konzistenciu, výborne sa rozpúšťa a v tomto prípade neviem zhodnotiť pure chuť, pretože som testovala kolagén s príchuťou lesných plodov. A za mňa sú kolagény s príchuťou lepšou voľbou.

Balenie je veľmi praktické. Obsahuje 30 hermeticky uzatvorených vrecúšok.

Cena je trochu vyššia – 43 euro, čo považuje vzhľadom na možnú prítomnosť alergénov, za jeho nevýhodu.

Výhody

Obohatený o vitamín C a kyselinu hyalúronovú

Praktické vrecká

Výborná rozpustnosť

KÚPITE TU

Ak sa na všetky hodnotené kolagény pozriem očami väčšinového trhu, tak najlepší pomer cena:kvalita má SKINNY Kolagén.

Autorka: Andrea Hinková – Tarová

9 KOMENTÁRE

  1. […] Pri sedavom zamestnaní začne naše telo po čase štrajkovať. Bolo totiž stvorené na pohyb, nie na sedenie. Navyše často v nesprávnej polohe. Prvotné bolesti, ktorými nám telo dáva najavo, že takto to nie je v poriadku, väčšinou ignorujeme. Keď sa intenzita bolesti zvyšuje, prídu na rad lieky proti bolesti. A takto ide veľa ľudí až do bodu, kedy je už bolesť neznesiteľná a človek často nie je schopný ráno vstať z postele. Čítajte tiež: Ktorý kolagén je najlepší? Recenzia […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.