Fit a zdravo aj na dovolenke

0
Pexels.com

Zažívame turbulentné obdobie kvôli pandémii. Aj tak by sme si však mali naplánovať dovolenku. Je dôležitá pre celkovú pohodu a je tiež nevyhnutnou súčasťou pracovného kolobehu. Každý z nás si potrebuje oddýchnuť, zregenerovať sa a načerpať novú energiu.

Dovolenka je zároveň aj skvelým obdobím na to, aby sme dali šancu zdravému aktívnemu životnému štýlu. Pokiaľ sme totiž v neustálom pracovnom kolotoči, ťažko si nájdeme kľudnú chvíľku na plánovanie súkromných aktivít, nieto ešte takých, čo dajú nášmu telu zabrať.

Dovolenka tiež pre mnohých ľudí znamená, že vypnú a hodia za hlavu akúkoľvek disciplínu v stravovaní či cvičení. Avšak pokiaľ chcete uskutočniť pozitívne zmeny vo vašom živote, odštartovať vás môže práve dovolenka.

1. Cvičenie si plánujte
Nech už ide o krátku návštevu hotelovej posilňovne, predtým než vyrazíte do prírody alebo zopár cvikov večer pred spaním, je dobré si tieto „fyzické“ okienka naplánovať. Cvičenie či fyzická námaha môže byť samozrejme aj súčasťou dovolenkových aktivít, nech už sa vydáte na výlet k najbližšiemu jazeru na bicykli, alebo na túru na najbližší kopec či si jednoducho skočíte zaplávať.

Pexels.com

2. Objavujte nové zdravé jedlá
Je len málo reštaurácií, ktoré svoje jedlo nemajú vystavené aj na internete, dokonca niektoré majú aj svoju vlastnú aplikáciu. Preto nájsť zdravé lokálne jedlo by nemuselo byť až takou výzvou. Vydať sa môžete aj do miestnych potravín, kde sa môžete obzrieť po niečom malom „zdravom“ pod zub. Núka sa tiež vyskúšať nejaké nové exotické ovocie či zeleninu, na ktoré za bežných okolností ani nepomyslíte. Ďalšou výhodou toho, že ste v novom meste či krajine, je spoznávanie novej kuchyne a môže byť inšpiráciou pre nové chute do vašej kuchyne.

Pexels.com

3. Doprajte si veľa oddychu a pokoja
Naplánujte si čas na regeneráciu, spánok ako aj relax v kúpeli. Skutočný oddych pozitívne vplýva na celkový pocit pohody ako aj na výsledky. Takýto čas pre seba je tiež dôležitou súčasťou akejkoľvek fitness rutiny a môže vám pomôcť prekonať obdobie, ak sa vám zdá, že stagnujete.

Pexels.com

4. Nehľadajte výhovorky
Objavovať zdravé možnosti stravy či aktivity môžete už pri plánovaní dovolenky. A verte, takýto miniprieskum vám ušetrí čas a na dovolenke sa budete môcť oddávať už len svojmu oddychu. A samozrejme plánovanému cvičeniu, či zdravému jedlu, ktoré ste našli na dohodenie kameňom od svojho rezortu.

Už len ísť na dovolenku je zdravé a prospešné!

Ľudia si spájajú dovolenku s celkovou pohodou a to bez ohľadu na výšku príjmu, či typ dovolenky. Ľudia sú šťastnejší z naplánovaného výletu než z veci, ktorú si plánujú kúpiť. V skutočnosti je všetko o skúsenosti. V neposlednom rade len oddýchnutý zamestnanec je produktívny zamestnanec. Dovolenka za tých správnych podmienok dokáže zlepšiť náladu aj produktivitu (pozor na stresujúce cestovanie, to by mohlo strieť benefity plynúce z dovolenky, preto si všetko dobre a včas naplánujte!).  

Samantha Clayton, viceprezidentka pre vzdelávanie a fitness v spoločnosti Herbalife Nutrition

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.