Ako tento rok naozaj zlepšiť svoj životný štýl a kondičku?

1

Prajete si tento rok konečne dodržať novoročné predsavzatie? O zdravom životnom štýle pravidlách správneho detoxu, ale aj o mýtoch nízkosacharidovej diéty, sme sa rozrpávali s výživou poradkyňou Mgr. Monikou Tělupilovou, DiS.

Každý rok sa ľudia pokúšajú zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu. Avšak málokomu sa to aj podarí. Máte nejaký recept, ako spoľahlivo začať zdravšie žiť?
Myslím, že najdôležitejším odrazovým mostíkom je to, aby ste si stanovili a konkrétne definovali dôvod „prečo“. Prečo chcete niečo zmeniť. Ten by mal byť taký silný, aby vás naozaj zdvihol zo stoličky a viedol ku konkrétnej akcii!
Čítajte tiež: Pravidelný pohyb? 5 ľahkých krokov ako ho dosiahnuť

Potom si musíte veľmi konkrétne činnosť popísať. Nielen novoročné ciele by mali byť jednoduché. Najprv si urobte pre ne miesto v kalendári. Preto, ak neviete, kedy svoj cieľ budete plniť, zlyháte ešte skôr, ako začnete.
Čítajte tiež: Slovákom novoročné predsavzatia nevydržia. V roku 2019 ich ale plánuje takmer polovica, hlavne zdravotné

Prajete si do života zaradiť viac pohybu? Dopredu si určite, o akú aktivitu pôjde a spojte so s niečím príjemným. Prechádzky v prírode dlhé napríklad 5 km. Vtedy viete, že ide o konkrétnu aktivitu, ktoré je pre vás aj fyzicky reálna. Potom si určite deň a hodinu, kedy na prechádzku budete chodiť. A na ten deň si už nič viac neplánujte.

Pexels

Je niečo, čo by ste nám mohli ešte odporučiť, aby sme tie predsavzatia dotiahli naozaj do konca?
Je pravda, že ľudia často potrebujú mať nad sebou dohľad zvonka. Preto je vhodné chodiť k nejakému odborníkovi alebo s ním byť v súčasnej dobe aspoň v dištančnom kontakte. Ak teda si prajete schudnúť a s váhou bojujete už nejaké tie roky. Je vhodné to rozložiť. Napríklad si nechajte zostaviť jedálniček alebo si objednajte výživový balíček na dlhší čas vopred. Ako to robíme my v KetoMixe. Kúpite si balíček na mesiac alebo viac s kompletnými jedlami.
Čítajte tiež: Aj v jedle je dôležitá rovnováha

A k nim si potom už iba dokupujete zeleninu, oriešky a neskôr nejaké to mäso a syry. Riadite sa našimi receptami a odporúčaniami výživových poradkýň. Na tie sa môžete obrátiť po celý čas diéty, a to zdarma. Na začiatku zmeny odporúčame ľuďom, aby zaradili k jedálničku aj prechádzky. Tie sú dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. Nielen pre telo, ale aj pre dušu.
Čítajte tiež: Cvičením k duševnej hygiene

Foto: Pexels.com

Čo je to tá KetoMix diéta? Môžu sa na ňu obrátiť ľudia s novoročným predsavzatím SCHUDNÚŤ? Pomôže im?
KetoMix diéta je založená na princípoch ketónovej, proteínovej a nízkosacharidovej diéty. Pevne verím, že pomôže každému, kto chce schudnúť. Hlavným dôvodom je to, že KetoMix diéta je účinná. Rýchla aj pre nedočkavcov, a zároveň spoľahlivá, pretože vychádza z prirodzených procesov v tele. Tieto mechanizmy v tele bežne nastanú v prípade, ak značne obmedzíme prísun sacharidov v strave. Tým dosiahneme to, že telo začne ako zdroj energie spaľovať vlastný tuk.

Máme veľké množstvo zákazníkov, ktorým sa skutočne podarilo schudnúť, a ktorí sa s nami podelili o vlastné príbehy. Väčšine to úplne zmenilo život. Nie je to iba o novom tele, ale aj o sebavedomí, ktoré získajú Viac sa sami sebe začnú páčiť, majú nové odhodlanie robiť to, po čom vždy túžili a už sa nenechajú odradiť okolím. Do života im to prinesie nielen nové telo, možnosti a zmýšľanie, ale aj vštiepi základy zdravej výživy a ďalšie stravovacie návyky, ktoré si odnesú do ďalšieho života.

Pexels.com

KetoMix diéta je teda založená na princípoch nízkosacharidového stravovania. Znamená to vzdať sa sladkostí? Ako sa s tým popasujú milovníci sladkého? Je možné, aby diétu vôbec dodržali?
To vôbec neznamená prísť o sladkú chuť. A napriek tomu často diétu aj dodržia. Väčšina našich klientov má nejakú neresť. Najčastejšie to býva práve sladké jedlo. Vydržia to práve preto, že nízkosacharidové jedlá sa dajú pripraviť aj na sladko. Do takto koncipovaného jedálnička môžu zaradiť napríklad palacinky, kaše, mug cakes, cup cakes, čokoládu, lieskovoorieškové krémy a pod. Len majú od tých bežných sladkostí špeciálne upravenú receptúru a sú stále bez cukru. A naopak, milovníci slaného si môžu dopriať sušené mäso, syry či naše nachos a čipsy. Na večer hrsť orieškov a k nim deci nášho vína so zníženým obsahom sacharidov.

S Novým rokom sa už niekoľko rokov spája aj detox. Očista organizmu nielen od vianočného hodovania, ale aj od nezdravého životného štýlu z uplynulého roka. Aké sú pravidlá správneho detoxu a čo je vlastne zdravé?
Myslím si, že najväčší detox väčšinou prebieha v našej hlave. Nastavením nových priorít a odpútanie sa od nefunkčných vecí v našom živote. V rámci režimu je najzásadnejšia pravidelná strava, obmedzenie alkoholu, fajčenia a vyložene nezdravých jedál.

Mali by sme dodržiavať pitný režim, ale aj spánkovú hygienu. Samozrejme by sme nemali zabúdať na pohyb. Môžeme zaradiť ranné cvičenie, strečing alebo jogu.

Pre našich klientov pravidelne pripravujeme v rámci diétneho plánu aj jednoduché jogové zostavy (video cvičenia), ktoré si môžu zacvičiť a pekne sa ponaťahovať.

Je to úžasné nielen na začiatok dňa. Ráno to môžu spojiť s našou mesačnou KetoMix bylinnou kúrou  na podporu chudnutia. Tá navyše podporuje funkciu metabolizmu a trávenia. Teplý bylinný čas a ponaťahované telo prospeje každému. Hlavne, ak pracujete momentálne z domu a lámete svoje telo počas práce na gauči, v posteli či pri nevhodnom jedálnom stole.

Recepty na nízkosacharidová jedlá, bylinný detox, výhodné balíčky a kontakty na výživové poradkyne nájdete na www.ketomix.sk.  

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.