Minimalizmus a nádej – to sú farby roka 2021

1
Hornbach

Minimalizmus a nádej – slová, ktoré sa stali pre Pantone Color Institute inšpiráciou pre voľbu šedej, znázorňujúcu vytrvalosť a statočnosť, a žltej, reflektujúcu optimizmus, ako farieb roku 2021.

Pozrime sa, ako ich môžeme kombinovať v interiéri.

Hornbach

Existujú kritériá, vďaka ktorým možno určiť, ktorá farba je pre konkrétnu miestnosť v interiéri vhodná. Teplými odtieňmi (žltá) možno do priestoru dostať útulnosť, naopak, chladnými (šedá) dodať nádych modernosti. Podľa psychológie farieb ovplyvňuje každá farba ľudské vnímanie a pocity inak – jedna vytvára pokoj a pohodu, iná vzbudzuje agresiu a túžbu.
Čítajte tiež: Farba roka 2021 – šedá a žltá

„Žltá je slávnostná farba, ktorá vyvoláva pocit radosti. Pôsobí povzbudivo, symbolizuje slnečnú silu a energiu, ideálnym priestorom v interiéri je pre ňu kuchyňa. Šedá môže byť vnímaná ako formálna, neutrálna, dôstojná a autoritatívna, v obývacej izbe bude svetlejší odtieň pôsobiť elegantným a vzdušným dojmom, navyše opticky zväčší priestor,“ vysvetľuje Tadeáš Tenkl, odborník z oddelenia farieb v projektových marketoch Hornbach.
Čítajte tiež: Farby vyžarujú emócie

„Pri voľbe farieb je tiež jednou z možností ich kombinácia, ale musia spolu ladiť. V jednej miestnosti by sa však nemali objaviť viac ako štyri farebné spojenia.

Vytvoriť si útulný priestor chce dávku predstavivosti a kreatívnu dušu. V prepojení s aktuálnymi trendami dokážete svoj domov premeniť na oázu pokoja, kde sa budete cítiť harmonicky a zároveň bezpečne.

Hornbach

Ultimate Gray
Ako sa hovorí, úspech je stavaný na základoch, a také sú aj odtiene šedej farby, ktoré majú svoje patričné miesto vo svete interiérového dizajnu. Ultimate gray predstavuje pocit istoty, ktorá je podstatou každého domova. Nájdete v nej stálosť, vyrovnanosť a odolnosť, ktoré vytvoria bublinu ochrany, z ktorej sa vám nebude chcieť odísť ani len do práce.
Čítajte tiež: Energická žltá
Citrónová žltá oživí každú kuchyňu

Illuminating
Odtiene žltej farby predstavujú bezhraničnú dávku energie. V spojení so šedou tvoria silnú súhru vyvolávajúcu pocity šťastia, sily a odvahy, ktoré váš domov povýšia na inú úroveň. Kto by nechcel každý deň vstávať do pozitívneho rána?

Dizajnové omietky vo farbe roka
V prípade, že samotná farba nestačí a je potrebné na stene nechať rozohrať trochu kreatívnosti, zaručene poslúžia omietky s rôznymi efektmi. „Nekonvenčná štruktúra a vzhľad kameňa, betónu, bridlice či metalického náteru dodajú vášmu interiéru originalitu a charakter,“ radí Tadeáš Tenkl z Hornbachu. „Veľmi jednoduché je použitie už hotových dizajnových omietok značky StyleColor v rôznych prevedeniach, so správnym náradím dosiahnete tieto skvelé efekty dvoma až troma pracovnými krokmi,“ dodáva Tadeáš Tenkl.
Čítajte tiež: Dajte farbám viac priestoru

Doplnkami k dokonalosti
Výber správnych doplnkov dokáže váš milovaný priestor vyladiť do dokonalosti. Princíp je jednoduchý – ak máte v miestnosti výraznejší kúsok, zvoľte prírodnejšie prvky. Naopak, ak máte posteľ či sedačku v šedej farbe, nebojte sa experimentovať s detailmi v žltej farbe, ktoré vášmu interiéru dodajú život a pozitívnu energiu. Výsledný efekt závisí od vašich preferencií a vkusu, podstatné je však zariadiť si bývanie tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne.
http://www.hornbach.sk
http://www.kik.sk

KiK_Flisova deka_2,99eur
KiK_Taburetka s uloznym priestorom_40_x_40_x_40_cm_info o cene v predajni
KiK_Vankus_4,99eur

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.