5 krčná čakra je o našom vyjadrovaní

0
5 krčná čakra je o vyjadrovaní

Krčná čakra je jazykom našej komunikácie a vyjadrovania sa. Nachádza sa medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Ak je v neporiadku, človek trpí komunikačnými problémami. Väčšinou sú pri piatej čakre v nerovnováhe aj 2 a 3 čakra.

Akonáhle otvoríte úroveň piatej čakry, naučíte sa akceptovať svoju autenticitu, nech sa vyjadrujete akokoľvek.

Prvým krokom k svojej vlastnej nefalšovanosti je naučiť sa oddeľovať svoje vlastné názory od názorov druhých.

Hovorí sa, najprv vystreľ a potom zamier. Jedným z najväčších strachov je rozprávanie pred publikom.

Či už priamo pred ľuďmi alebo v dnešnom online svete aj pred kamerou. Treba zahodiť všetky zábrany, natočiť video, pustiť ho medzi ľudí a nenechať sa odradiť prípadnými negatívnymi ohlasmi. Nemôžu nás ovládať druhý ľudia a ten, ku komu sa naše myšlienky majú dostať, nám odpustí aj drobné preklepy.

Koľko dobrých nápadov ste mali a kvôli strachu ste ich nezrealizovali? A potom ste ich videli u niekoho iného?  

Krčná čakra je mostom medzi rozumom a srdcom

Vyjadrujeme cez ňu svoje vnútorné pocity – myšlienky, slová. Ak je táto čakra v poriadku, nemáte problém hovoriť o svojich pocitoch a to aj o pozitívnych, ako aj o negatívnych.

Bez problémov odhalíte aj svoje slabosti a netvárite sa ako majster sveta. Ste ľudskí, autentickí.

Ako spoznáte, že máte túto čakru v disharmónií?

Najčastejším „viditeľným“ znakom je neschopnosť sa vyjadrovať. Pocit nedostatočnosti vás brzdí v tom, aby ste sa zúčastnili na diskusii, vyjadrili svoj názor.

Ďalším znakom je tréma. To je situácia, kedy sa vaša myseľ prepája s kolektívnou mysľou obecenstva, a vy sa cítite energeticky prevalcovaní.

Ak hovoríte pred ľuďmi s vyrovnanou piatou čakrou, cítite rovnakú energiu, avšak namiesto toho, aby ste ju prijímali za svoju, ju vraciate kolektívu a spojíte sa tak v jedno.

Disharmónia sa môže prejavovať bolesťami v krku, astmou, zvýšenou činnosťou štítnej žľazy, bolesťami zubov, a objavuje sa aj mentálna anorexia.  

Spája sa so slovami JA HOVORíM a blokuje ju klamstvo.

Krčná čakra má svetlo modrú, striebornú a zelenkavo modrú farbu. Jej harmonizačnými kameňmi sú tyrkys, lapis lazuli, svetlomodrý a modrozelený turmalín.
Foto: http://www.pexels.com

1 čakra – čítaj tu

2 čakra – čítaj tu

3 čakra -čítaj tu

4 čakra – čítaj tu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.