Marek Hamšík – Neapolská odysea

0

Futbalista Marek Hamšík, rodák z Banskej Bystrice, dobyl taliansky Neapol. Jedenásť a pol roka (od júna 2007) pôsobil v belasom drese tamojšieho prvoligového klubu SSC, kde sa vypracoval na kľúčového hráča.

Za čias trénerov Beníteza a Sarriho bol kapitánom mužstva. V tejto knihe sa vyznal z nadštandardnej vernosti klubu. A hoci od februára 2019 je už hráčom čínskeho klubu Ta-lien I-fang, Neapol navždy zostane jeho láskou.


Futbal je Hamšíkov osud. Obetavosť rodičov a bezpodmienečná láska k lopte od útleho veku ho vystrelili na dráhu, ktorá vyvrcholila práve pôsobením v Neapole. Dlhoročný slovenský reprezentant opisuje, ako vychádzal s bežnými obyvateľmi mesta, so spoluhráčmi, s kamarátmi a rodinou a spomína aj na nezabudnuteľné zápasy, góly, radosti aj sklamania veľkolepej etapy prežitej v meste, ktoré označuje za svoj druhý domov.

Krst knihy Mareka Hamšíka “Neapolská odysea”.

Už samotný názov napovedá, že kniha mapuje Hamšíkove takmer dvanásťročné pôsobenie v FC Neapol. Knihu uviedol do života Marekov manažér Juraj Vengloš vo veľkom štýle – sektom, ktorý nesie meno Mareka Hamšíka. Večerom sprevádzal dokonale pripravený Marcel Merčiak, ktorý sypal z rukáva množstvo faktov týkajúcich sa neapolského obdobia Hamšíkovej kariéry. Za vydavateľstvo IKAR sa vyjadril obchodný riaditeľ Peter Kačmár a poprial knihe veľa mladých čitateľov, pre ktorých je Marek pozitívnym vzorom.

Krst knihy Mareka Hamšíka “Neapolská odysea”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.