Mixa – hydratačná rutina pre citlivú pleť

0

Hydratovať pleť je dôležité po celý rok a každé ročné obdobie so sebou prináša určité špecifiká a dôvody, prečo je pre pokožku hydratácia nevyhnutnou. Ošetrujúce prípravky Mixa boli vyvinuté s pomocou lekárov tak, aby splňovali aj tie najprísnejšie požiadavky na zloženie výrobkov určených pre citlivú pleť.

V zime na kožu pôsobí mráz, je dehydratovaná a vysušená. V prípade prechodu zo zimy do tepla sa mení jej prekrvenie, a pokiaľ je koža suchá hrozí popraskanie cievok. V jarných a letných mesiacoch je potom pleť napríklad vystavená škodlivému UV žiareniu. Preto je dôležité pleti dopriať vhodné ošetrenie, a to ako ráno, tak večer, aby bolo dehydratácii zamedzené. To platí aj pre tých, ktorí majú problémy s mastnou pleťou a akné, a používajú prípravky na znižovanie tvorby mazu. Tým, že pleti poskytneme hydratáciu, dodáme jej výživu a zamedzíme tak jej podráždeniu.

Pre tieto účely a ochranu pleti (nielen) v náročných mesiacoch ponúka značka Mixa produkty z radu Hyalurogel, ktorý predstavuje intenzívnu hydratační rutinu pre citlivú pleť. Medzi ne radíme kompletnú rutinu v podobe micelárneho mlieka, hydratačného denného krému RICH a LIGHT, hydratačného nočného krému a po novom taktiež hydratačného vyplňujúceho séra Hyalurogel.

Prvým krokom v rutine by malo byť jemné odlíčenie, a to ako ráno, kedy z pleti odstránime prebytočný maz či zbytky nočného krému, tak večer, kedy pleť zbavujeme škodlivín z vonkajšieho prostredia. Pre ľahké odstránenie make-upu jedným ťahom bez trenia, hydratáciu a ukľudnenie citlivej pokožky rad Hyalurogel od značky Mixa ponúka micelárne mlieko, obohatené o čistú kyselinu hyaluronovú. Jej molekuly na seba dokážu viazať množstvo vody odpovedajúce 1000násobku svojej hmotnosti a tým pomáhajú vylepšiť hydratáciu pleti.

Novinkou v rade Hyalurogel je hydratačné vyplňujúce sérum, vhodné pre citlivú pleť od Mixy. Vyniká účinným zložením s vysokým obsahom expertných ingrediencií, a to 5 % vitamínu B3, ďalej provitamínu B5 a čistej kyseliny hyaluronovej. A čo je na jeho používaní také skvelé? Môžete ho aplikovať buď samostatne alebo pre zvýšenú dávku hydratáciu pokračujte nanesením hydratačného krému Hyalurogel a pokračujte v bežnej rutine starostlivosti o pleť a líčením.

Následným krokom v starostlivosti je v prípade potreby dôsledná hydratácia v podobe nanesenia krému. Hyalurogel Light od značky Mixa je intenzívna hydratačná starostlivosť obohatená o kyselinu hyaluronovou a 7 % glycerínu pre citlivú pleť so sklonom k dehydratácii. Vďaka unikátnej gélovej textúre preniká rýchlo do pokožky a zanecháva ju dlhodobo hydratovanú s pocitom pohodlia. Vďaka svojmu hypoalergennému zloženiu, je vhodný aj pre použitie na citlivú pleť.

Pokiaľ sa koža javí ako suchá, napnutá, šupinatá, prípadne s červenými suchými miestami, je treba jej dodať hydratáciu aj počas dňa. Výhodou je, že ľahký hydratačný krém je možné aplikovať aj na make-up

V prípade potreby intenzívnej výživy značka Mixa v rámci radu Hyaurogel ponúka alternatívu v podobe krému Hyalurogel Rich s obsahom kyseliny hyaluronovej a 10 % glycerínu. Ten vďaka svojej krémovej textúre preniká rýchlejšie do pokožky a zanecháva ju dlhodobo vyživenú.

Na hydratáciu a výživu pleti ale nie je radno zabúdať ani v prípade večernej rutiny. Zatiaľ čo počas dňa krémy pre pokožku predstavujú výživu a formu „ochrannej bariéry“ pred škodlivými látkami, večerná starostlivosť je potom o výžive a regenerácii.

Kompletnú rutinu hydratácie tak uzatvára nočná intenzívna hydratačná starostlivosť Hyalurogel Night pre unavenú citlivú pleť so sklonom k vysušeniu. Táto starostlivosť je taktiež obohatená o kyselinu hyaluronovú so 7 % glycerínu. Vďaka svojej jedinečnej krémovej textúre preniká starostlivosť do pokožky počas noci a pomáha regenerovať kožnú bariéru oslabenou počas dňa.
Čítajte tiež: Garnier BIO má nový prírastok
http://www.andawell.sk
MIXA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.