Odličovanie – viete, ako nato?

10

Každá žena túži po dokonalej pleti, no verte, že bez správneho odlíčenia to nepôjde. Len dokonale odlíčená pleť sa totiž môže cez noc kvalitne regenerovať a vstrebávať živiny z pleťových krémov. Preto vám ukážeme najlepší spôsob odličovania mejkapu. Zaraďte ho medzi svoje denné rutiny a uvidíte, ako sa vám vaša pleť odvďačí! Odličovanie.

Krok č. 1 –  odličovanie na olejovej báze

Odličovanie začnite vždy najprv prípravkom na báze oleja (pleťový olej, balzam) ktorým si odstránite mejkap, líčidlá a ostatné nečistoty na tukovej báze.

Odličovací olej pokožku vyčistí a odlíči, vrátane vode-odolných líčidiel, čo bežné odličovacie prípravky zvyčajne nezvládnu.

Rýchlo a jemne odstráni mejpak, UV-filtre, pot, prach aj prebytočný maz, bez toho, aby na pokožke narušil ochrannú bariéru.

Zároveň sa masírovaním oleja uvoľňujú zanesené póry, čo sa bežným odličovačom zvyčajne dosiahnuť nedá. Takto dôkladne odlíčená pleť je tak pripravená na ďalší krok.
Čítajte tiež:Najčastejšie chyby pri odličovaní pleti

Krok č. 2 – odličovanie na vodnej báze

Druhý odličovací prípravok by mal byť šetrný, vyživujúci a zároveň by nám mal pomôcť dorovnať pH pokožky. Pri suchej pleti sa odporúča, aby tento produkt obsahoval zložky, ktoré pleť zhydratujú a zvlhčia.

Medzi takéto produkty patrí napríklad glycerin či kyselina hyalurónová. Možností je veľa, vyberte si podľa typu vašej pleti. Určite viete, čo jej vyhovuje a čo ju naopak irituje a dráždi.
Čítajte tiež: Hyalúronová terapia pre vašu pleť

Pri správne zvolených produktoch nebudete cítiť pocit vysušenia a napnutú pokožku a vaša následná starostlivosť  bude o to viac efektívna.

www.pexels.com

Krok č. 3 – hydratácia

Po dôkladnom vyčistení bude vaša pleť pripravená na ďalšiu pleťovú starostlivosť.

Okrem hydratačného krému nezabudnite na tonikum, ktorým si vyrovnáte PH vašej pokožky a na esenciu či sérum na pleť.

Pri výbere hydratačného krému si dajte tú námahu a odsledujte si jeho zloženie. Výbornou voľbou sú krémy s obsahom kozieho mlieka, či produkty s obsahujúce prírodné oleje.

Ďalšou skvelou zložkou sú liečivé minerály, ktoré jemne hydratujú pokožku, ktorá je pevnejšia, pružnejšia a mlado vyzerajúca. Vďaka hydratácií pleť omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zdravá pokožka.

Počas letných horúcich dní nezabúdajte aj na dôležitosť SPF faktoru. Ten môžete do svojej dennej rutiny zaradiť aj v podobe denného krému. Verte, že sa vám vaša pleť určite poďakuje!
Čítajte tiež: Super hydratácia? REXALINE 
http://www.andawell.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.