Prečo dôverovala mužovi, o ktorom nič nevedela?

2

„Nič nie je väčším klamstvom než pravda, drahá Anna. Pretože pravdou je iba to, čomu sú ľudia ochotní uveriť. Čomu ste ochotná uveriť vy?“

Kristína Brestenská si získala priazeň čitateliek pútavými romanticko-dobrodružnými príbehmi zasadenými do stredovekého Anglicka a Škótska. Tentoraz prichádza na Slovensko a inšpiráciu čerpá z uhorských dejín.

Ostatné sa udeje v srdci je strhujúci román o láske, vášni a zrade. Odohráva sa na stredovekom Slovensku za vlády Žigmunda Luxemburského.
Čítajte tiež: Grófov syn – recenzia

Ostatné sa udeje v srdci. O čom je?

Anna mu mala porodiť vytúženého syna, no zlyhala… Po smrti manžela Benedikta bojuje mladá vdova za seba a svoju dcéru o holú existenciu. V hodine dvanástej jej podá pomocnú ruku Benediktova sestra Klára Forgáčová a pozve ju na svoj hrad Gýmeš.

Po ceste však záprah prepadne lúpežný rytier Félix a Anna v snahe uchrániť jedinú cennosť, o ktorú ju Benediktove dcéry z prvého manželstva nepripravili, nechtiac ohrozí život Klárinho nenarodeného dieťaťa.

Zo dňa na deň sa stáva závislou od dobrej vôle nečestného Petra Forgáča, ktorý prostredníctvom kapitána hradnej stráže vyvolá v Anne ten najhorší strach.
Čítajte tiež: Hrad v Škótsku – recenzia

Druhá línia príbehu

V druhej línii príbehu spoznávame odmeraného a povýšeneckého kapitána Jakuba, ktorý v sebe dusí najväčšiu krivdu svojho života a ukrýva tajomstvo zlatonosného potoka, ktorý preteká jednou z Forgáčových dedín.

Postupom času Anna zisťuje, že kapitán má dve tváre a masku, ktorú nosí pred svetom, si sníma len pred jej dcérou. Povera o svätojánskej noci a pekelná búrka spôsobia, že sa v ten večer ocitnú dvaja mladí ľudia pod jednou strechou.

Anna, unavená a ubitá ťažkým osudom, zatúži podľahnúť chvíľkovej slabosti a byť iba obyčajnou ženou. Keď však jedného dňa Jakub zmizne bez stopy, zistí, že dôverovala mužovi, o ktorom nič nevedela…

Pozrite si video od autorky K.Brestenskej:

Ostatné sa udeje v srdci je historická romanca

Kristína Brestenská písala historické romance najmä spoza našich hraníc, no čitateľky sa jej neustále pýtali – kedy napíše niečo z nášho prostredia. Zo stredovekého Slovenska? Kristína sa nechala prehovoriť a výsledok je skvelý.

Tajomstvá a intrigy, obdobie kráľa Žigmunda Luxemburského. Rytieri a lúpežníci, legenda o Svätojánskej noci. Nechýba láska a najmä tá materinská.

Ako vznikol názov knihy Ostatné sa udeje v srdci? „Pred rokom som s rodinou navštívila Vydrovskú dolinu pri Čiernom Balogu, kde sa nachádza Lesnícky skanzen. Vedie tam asi štyri kilometre dlhý náučný chodník.

A na jednej z prvých informačných tabúľ stálo: Tieto diela vytvorila príroda. Sú pre každé oči, stačí len vojsť, zahľadieť sa a počúvať. Ostatné udeje sa v srdci. No a presne v tej chvíli som si povedala, že chcem napísať príbeh, ktorý bude niesť presne túto myšlienku.“

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dado Nagy:

Milan Buno, knižný publicista

Ostatné sa udeje v srdci: https://www.bux.sk/knihy/734437-ostatne-sa-udeje-v-srdci.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.