Strava alebo pohyb? Oboje!

1

Povedzme si otvorene, koľko zeleniny denne zjete? Jete ju vôbec? Máte dostatok bielkovín na spaľovanie a nie príliš veľa soli? Viete, ktoré ovocie či zelenina majú najviac vitamínov a minerálnych látok? Nechýba vám energia? Tak potom viete, čo by ste mali jesť. Strava je jedna časť, ktorú dopĺňa pohyb. Na to nesmieme zabúdať.

Tuk. Takmer každý z nás už niekedy bojoval s ručičkou na váhe. Darmo si kúpite elektronickú váhu, je to to isté, len v ružovom. Obzvlášť v tejto dobe omnoho viac sedíme a konzumujeme vysoko spracované jedlo, ktoré nie je príliš zdravé.

Spaľujeme menej kalórií ako prijímame

Jednoducho povedané, spaľujeme menej kalórií ako prijímame. Povedané po našom, jeme viac ako by sme mali a preto priberáme. Navyše v tomto dnešnom uponáhľanom svete neustále vidíme množstvo instagramových filtrov a dokonalých fotiek, až máme pocit, že len my vyzeráme „hrozne“ a každý iný človek jednoducho fantasticky.

Ako efektívne spaľovať tuk?

Vedieť, ako efektívne a udržateľným spôsobom spaľovať tuk, môže byť pre väčšinu ľudí skutočnou výzvou. Skúsime sa s vami podeliť o najjednoduchšie spôsoby, ako prinútiť svoje telo vydať energiu a efektívne spaľovať.

Nezabúdajte však na to, že každé cvičenie potrebuje aj svoju úpravu jedálnička. Nič nie je len tak jednoducho a mega rýchlo. Všetko postupne.

Strava a pohyb

Jedzte kvalitné bielkoviny, sacharidy aj tuky

Samozrejme, ak držíte diétu, v nej máte odborníkmi upravený obsah sacharidov v strave. Naozaj si vyberajte správne. Diéta vám môže pomôcť naštartovať proces chudnutia.

Schudnete a pritom sa naučíte správne stravovať. Pri keto diéte si vyberte správneho dodávateľa potravín so širokým výberom jedál. Nie je to len o kokteiloch, ktoré máte krútiť stále dookola.

Pri neustálom pití len a len rozpustných foriem jedla človeku chýba „žuvací efekt“.

Zaraďte silový tréning a kardio

Ak držíte keto diétu, ktorá má striktné pravidlá prísunu sacharidov, bude pre vás cvičenie ťažké. Dokonca nie je odporúčané. Ak ste, samozrejme, predtým už dávnejšie necvičili. 

Takže, po úspešnom ukončení diéty sa pomaličky vrhnite na tréning. Tréning konzultujte s trénerom. Ono, vždy je lepšie sa obrátiť na niekoho, kto o tom vie viac a vie pomôcť.

Spite a oddychujte

Aj pri odpočinku telu spaľuje, na to nezabúdajte. Stratu tuku môžete urýchliť dostatočným spánkom. Neveríte? Vyskúšajte. Hlavne sa nevážte každý deň.

Predovšetkým u žien osciluje váha hore dole aj vyše 2 kíl. Neľakajte sa toho.

Nezabúdajte na odpočinok. Každé telo potrebuje aj odpočívať. Cez deň sa namakáte dosť, verte tomu. A nie je to len o cvičení v posilňovni alebo online doma. Ono aj prechádza do obchodu je aktivitou.

Buďte presvedčení

Nestrácajte entuziazmus a verte svojim krokom. Tak najrýchlejšie dosiahnete požadované výsledky.

Sledujte pokroky

Na váhu zabudnite. Pozrite sa, ako sú na tom vaše nohavice, tričká. Nezabúdajte sa fotiť a používať meter. Váha nie je potrebná.

Chudnutie totiž prichádza v rôznych formách, kedy môžete napríklad stratiť vodu, glykogén, tuk alebo aj svaly. Váha navyše často kolíše kvôli každodenným veciam, ako je slané jedlo alebo zmena hladiny hormónov. Takže je menej spoľahlivým spôsobom, ako vidieť zmysluplné zmeny vo vašom tele.
Čítajte tiež: http://Váha

Tip na stratu hmotnosti, a nielen to:

Kofeín – môže vám pomôcť schudnúť telesný tuk, pretože zrýchli váš metabolizmus a pomôže vám spáliť viac tuku. To je tiež jeden z dôvodov, prečo na trhu nájdete množstvo „spaľovačov tukov“, ktoré sú plné kofeínu.

Aj tu však platí pravidlo, že všetkého s mierou. Vysoký obsah kofeínu môže mať na ketózu u niektorých osôb nepredvídateľný účinok, ale aj nemusí. V jednoduchosti povedané, ani tu to netreba preháňať.

Zelený čaj – môže prispieť k zvýšeniu metabolizmu a spaľovaniu tukov.

Pravidelné cvičenie – kardiovaskulárne cvičenia, ako je napríklad chôdza, beh alebo jazda na bicykli, môže znížiť váš telesný tuk, brušný tuk a obvod pása.

Obmedzenie alkoholu.

Hydratácia.

Trpezlivosť, vytrvalosť.

Eliminácia stresu.

Nezabúdajte, že bez pohybu sa len ťažko natrvalo zbavíme prebytočných kilogramov. Ide to však ruka v ruke so správnou a vyváženou stravou.

www.prodietix.sk
Foto: http://www.pexels.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.