Samoopaľovacie prípravky – ako ich používať?

0
Samoopaľovacie prípravky

Leto je pred nami, a nechcete ísť na pláž “biela”. Existujú totiž prípravky, ktoré vám prinesú opálenie aj bez slnka. Nielen o tom aké aké samoopaľovacie prípravky zvoliť, ale aj ako ich správne používať prezrádzajú nasledujúce riadky.

Samoopaľovacie prípravky – aké sú zásady?

Základom je zvoliť ten správny samoopaľovací prípravok a vyvarovať sa prípadným chybám pri aplikácii.

Prinášame vám teda aj zopár rád a tipov, ako získať dokonalý bronz bez oranžových škvŕn či nerovnomerného falošného opálenia.
Čítajte tiež: Zdravé a krásne vlasy v lete? Dá sa to!

Leto je pred nami a nechcete ísť na pláž "biela"? Riešením je samoopaľovanie

Ktoré samoopaľovacie prípravky sú  bezpečné?

Účinnou látkou vo väčšine samoopaľovacích prípravkoch je dihydroxyacetón (DHA). Získava sa prevažne z cukrovej repy alebo cukrovej trstiny. 

DHA ostáva len v spomínanej najvrchnejšej vrstve pokožky a nedostáva sa cez pokožku do tela. Po aplikácii DHA reaguje s aminokyselinami v odumretých bunkách v tej najvrchnejšej vrstve pokožky.

Výsledkom tejto reakcie je zmes zlúčenín, ktoré majú farbu podobnú farbe opálenej pokožky. Takto získané zhnednutie je len dočasné. Prirodzene sa stráca postupným obmieňaním odumretých buniek, preto ak aplikáciu neopakujete, do 3 až 7 dní , nové opálenie úplne zmizne.

Základom je zvoliť ten správny samoopaľovací prípravok a vyvarovať sa prípadným chybám pri aplikácii.

Teda áno samoopaľovacie prípravky sú bezpečné

Väčšina samoopaľovacích prípravkov neobsahuje ochranný faktor (SPF). Ak to nie je na obale jasne uvedené. Preto ak svoju pleť, alebo telo aj tak vystavujete slnečným lúčom je treba použiť krém s faktorom SPF.

Ako správne aplikovať samoopaľovacie produkty?

Najprv si urobte dôkladný peeling. Odstránenie odumretej pokožky pred použitím opaľovacieho prípravku je všeobecne najlepším spôsobom, ako zabrániť nerovnomernej aplikácii a tmavým škvrnám.

Samoopaľovací krém alebo mlieko sa aplikujú odlišne na suchú a hydratovanú pleť, čo môže byť príčinou nejednotného vzhľadu.

Takže nech už si vyberiete akékoľvek samoopaľovacie telové mlieko, vďaka hydratácii sa bude krásne nanášať a vaša pokožka ostane bez škvŕn. Krém aplikujte dlaňami alebo špeciálnymi rukavicami, ktoré sú určené pre samoopaľovanie.

Vždy vmasírujte malé množstvo krému krúživými pohybmi od spodnej časti tela nahor. Paže a dlane nechajte nakoniec.

Po aplikácii počkajte minimálne 10 minút, než vaša pokožka krém absorbuje. Potom môžete pleť poprášiť detským púdrom, ktorým farbu veľmi efektívne zafixujet.

Tiež je dobré vyvarovať sa sprchovaniu aspoň na 6 – 8 hodín.

Základom je zvoliť ten správny samoopaľovací prípravok a vyvarovať sa prípadným chybám pri aplikácii.

Aký prípravok je vhodný pre mňa?

Ak máte v obľube kontúrovanie, ideálnou voľbou budú pre vás ľahké peny a gély. Rýchlo schnú a dajú sa vrstviť, čím si dokážete regulovať intenzitu zafarbenia pokožky.

Odporúčame ich však skúseným používateľom, produkty môžu totiž jednoducho na tele vytvoriť fľaky.

Základom je zvoliť ten správny samoopaľovací prípravok a vyvarovať sa prípadným chybám pri aplikácii.

Obľúbené ú aj samoopaľovacie produkty v spreji. Sú vhodné skôr na väčšie povrchy tela, napríklad na nohy či chrbát. Ich aplikácia je jednoduchá a rýchla.

Pri aplikácii produktov na tvár buďte opatrné na oblasti okolo nosa a nad hornou perou. Sú totiž suchšie a majú tendenciu absorbovať viac farby.

Ak vám, aj napriek všetkým opatreniam, ostanú na pokožke tmavé škvrny a fľaky, máme pre vás tip: odstránite ich šťavou z polovice citróna zmiešanú s kávovou lyžicou soli.

Zmes naneste na kozmetický tampón a krúživými pohybmi potriete postihnuté miesta s fľakmi.

Moderné samoopaľovacie prípravky sa postarajú o jemne opálený vzhľad vášho tela už po prvom použití. Naviac vašu pokožku nádherne vyhladia a rozjasnia a získate najrýchlejšie a najzdravšie bronzové opálenie ako od mora.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:

Mohlo by vás zaujímať:

 • Čo môžete a čo nie jesť, ak chcete schudnúť
  Mnoho ľudí sa neorientuje v základných makroživinách. Čo sú to sacharidy? Bielkoviny? Aké tuky sú pre telo vhodné? Nízkosacharidová diéta. A tak sa pri keto alebo low carb diéte stále pýtajú: môžem toto alebo toto jesť? Týka sa to aj vás? Ak áno, prečítajte si náš článok a uvidíte, že pre vás nízkosacharidové stravovanie začne byť hračka.Čítajte tiež:… Read more: Čo môžete a čo nie jesť, ak chcete schudnúť
 • V lete jedzte naše ovocie!
  Na leto by sme sa nemali tešiť iba kvôli prázdninám a slniečku, ale aj kvôli čerstvému ovociu. Vyberať si môžeme z množstva druhov. Či už ide o jahody, čerešne, višne, marhule, maliny, ríbezle alebo egreše. Ovocie sa zvyčajne nerozdeľuje botanicky, ale hospodársky alebo podľa oblasti, kde rastie. Na ovocie mierneho pásma, tropické a subtropické. Možno ho… Read more: V lete jedzte naše ovocie!
 • Úpal – ako si s ním poradiť?
  Slnečné lúče dokážu zlepšiť náladu a pohladiť,  ale aj narobiť vrásky a potrápiť. Kolaps a zdravotné problémy môže spôsobiť nielen dlhý pobyt na slnku ale aj pár hodín v prehriatej miestnosti bez klimatizácie. Úpal – ako mu predchádzať, prípadne liečiť následky? Úpal je dôsledok celkového prehriatia organizmu. Príčiny môžu byť vnútorné  – porucha funkcie štítnej… Read more: Úpal – ako si s ním poradiť?
 • Ponuka tajomného miliardára jej môže zmeniť život
  Čo by ste povedali na poriadnu romantickú oddychovku, v ktorej to iskrí, je tam vášeň, sex, tajomstvá a klamstvá? Máme pre vás príbeh Naše hriešne lži. Je to prvý diel série Na hrane.  A na hrane je aj hlavná hrdinka Emery, ktorá má 30 rokov a je naozaj v ťažkej situácii. Je na pokraji bankrotu, pretože v jej susedstve otvorila… Read more: Ponuka tajomného miliardára jej môže zmeniť život
 • Deťom chýba železo a vitamín D
  Výživa počas prvých 1000 dní života má zásadný vplyv na vývoj, metabolizmus, stravovacie návyky či chuťové preferencie. Dodržiavaním správnej životosprávy v tomto veku sa znižuje riziko civilizačných ochorení v dospelosti. Výživa detí a nedostatky v nej „Výsledky NutriCheq-u za rok 2023, ukázali, že stravovanie batoliat sa medziročne zhoršilo. Všeobecní lekári pre deti a dorast tak musia naďalej… Read more: Deťom chýba železo a vitamín DZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.