Samoopaľovacie prípravky – ako ich používať?

0
Samoopaľovacie prípravky

Leto je za nami, a s ním aj bronzové opálenie, ktoré sme si počas letných mesiacov tak poctivo „vypestovali“. Netreba však smútiť. Existujú totiž prípravky, ktoré vám odchádzajúce opálenie krásne predĺžia. Dokonca zaručia, že budete opálená aj počas zimných mesiacov. Nielen o tom aké aké samoopaľovacie prípravky zvoliť, ale aj ako ich správne používať prezrádzajú nasledujúce riadky.

Samoopaľovacie prípravky – aké sú zásady?

Ako už možno úvod článku naznačoval, reč je o samoopaľovacích prípravkoch. Cesta za dokonalým opálením však môže byť nielen zložitá, ale často aj zdraviu škodlivá. Existuje však bezpečnejšia cesta.

Základom je zvoliť ten správny samoopaľovací prípravok a vyvarovať sa prípadným chybám pri aplikácii. Následky použitia nekvalitného samoopaľovacieho prípravku ešte aj nesprávnym spôsobom, môžu byť nepríjemné.

Prinášame vám teda aj zopár rád a tipov, ako získať dokonalý bronz bez oranžových škvŕn či nerovnomerného falošného opálenia.
Čítajte tiež: Zdravé a krásne vlasy v lete? Dá sa to!

Ktoré samoopaľovacie prípravky sú  bezpečné?


Samoopaľovacie prípravky sú považované za najzdravšiu alternatívu opaľovania. Účinnou látkou vo väčšine samoopaľovacích prípravkoch je dihydroxyacetón (DHA), získavaný prevažne z cukrovej repy alebo cukrovej trstiny. 

DHA ostáva len v spomínanej najvrchnejšej vrstve pokožky a nedostáva sa cez pokožku do tela. Po aplikácii DHA reaguje s aminokyselinami v odumretých bunkách v tej najvrchnejšej vrstve pokožky.

Výsledkom tejto reakcie je zmes zlúčenín, ktoré majú farbu podobnú farbe opálenej pokožky. Takto získané zhnednutie je len dočasné a prirodzene sa stráca postupným obmieňaním odumretých buniek, preto ak aplikáciu neopakujete, do 3 až 7 dní , nové opálenie úplne zmizne.

Teda áno samoopaľovacie prípravky sú bezpečné.

Samozrejme si treba ujasniť jednu dôležitú vec. Samoopaľovacie prípravky nie sú ochranné prípravky. Väčšina z nich neobsahuje žiadny ochranný faktor (SPF), ak to nie je na obale jasne uvedené. Preto ak svoju pleť, alebo telo aj tak vystavujete slnečným lúčom je treba použiť krém s faktorom SPF.

Ako správne aplikovať samoopaľovacie produkty?

Prvé a veľmi dôležité pravidlo umelého opaľovania je dôkladný peeling pred nanesením samoopaľovacieho prípravku. Odstránenie odumretej pokožky pred použitím opaľovacieho prípravku je všeobecne najlepším spôsobom, ako zabrániť nerovnomernej aplikácii a tmavým škvrnám.

Samoopaľovací krém alebo mlieko sa aplikujú odlišne na suchú a hydratovanú pleť, čo môže byť príčinou nejednotného vzhľadu. Takže nech už si vyberiete akékoľvek samoopaľovacie telové mlieko, vďaka hydratácii sa bude krásne nanášať a vaša pokožka ostane bez škvŕn. Krém aplikujte dlaňami, ideálne je použiť aj špeciálne rukavice určené pre samoopaľovanie.

Vždy vmasírujte malé množstvo krému krúživými pohybmi od spodnej časti tela nahor. Paže a dlane nechajte nakoniec.

Po aplikácii počkajte minimálne 10 minút, než vaša pokožka krém absorbuje. Potom môžete pleť poprášiť detským púdrom, ktorým farbu veľmi efektívne zafixujet. Tiež je dobré vyvarovať sa sprchovaniu aspoň na 6 – 8 hodín.

Aký prípravok je vhodný pre mňa?


Ak máte v obľube kontúrovanie, ideálnou voľbou budú pre vás ľahké peny a gély. Rýchlo schnú a dajú sa vrstviť, čím si dokážete regulovať intenzitu zafarbenia pokožky. Odporúčame ich však skúseným používateľom, produkty môžu totiž jednoducho na tele vytvoriť fľaky.

Obľúbenými sa stali aj samoopaľovacie produkty v spreji, ktoré sú vhodné skôr na väčšie povrchy tela, napríklad na nohy či chrbát. Ich aplikácia je jednoduchá a rýchla. Pri aplikácii produktov na tvár buďte opatrné na oblasti okolo nosa a nad hornou perou – sú totiž suchšie a majú tendenciu absorbovať viac farby.

Ak vám, aj napriek všetkým opatreniam, ostanú na pokožke tmavé škvrny a fľaky, máme pre vás tip:  odstránite ich šťavou z polovice citróna zmiešanú s kávovou lyžicou soli. Stačí ak si zmes nanesiete na kozmetický tampón a krúživými pohybmi potriete postihnuté miesta s fľakmi.

Moderné samoopaľovacie prípravky sa postarajú o jemne opálený vzhľad vášho tela už po prvom použití. Naviac vašu pokožku nádherne vyhladia a rozjasnia a získate najrýchlejšie a najzdravšie bronzové opálenie ako od mora.ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.