Stredovek Štockholmu plný násilia – 1793

0


Ja som knihomol ???
Sú knihy, ktoré prečítam na jednu “šupu” a potom tie, ku ktorým si musím hľadať cestu.
Ak ste mali v škole povinné čítanie, iste to poznáte?
.
A do druhej kategórie patrí kniha 1793 od spisovateľa Natt och Daga.
Stredovek Štokholmu plný násilia. A v mestskom kanáli pláva znetvorená mŕtvola. Neschopný vládca pod ktorým všetko bankrotuje a padá.
.
Historická detektívka, ktorá vás prevedie ťaživom atmosférou mesta. Knihu kúpite tu
.
Toto je vlastne pozvánka. Na už druhý #bookclub v #pantarhei , ktorý sa usktutoční v utorok 11.2. od 17.30 v Panta Rhei na Poštovej ulici.
Tentokrát budeme diskutovať o tejto knihe. Spolu so mnou tam budú naozaj výnimočné dámy
@katarinamayerautor
@barbora_kardosova
@sonaboruska
Radi vás uvidíme ?

Oficálny text od distrubútora:

Píše sa rok 1793 a Štokholm sa pretĺka stredovekom plným násilia. V mestskom kanáli pláva znetvorená mŕtvola. Zmysel pre spravodlivosť ženie dvoch vyšetrovateľov, aby objasnili túto ohyzdnú vraždu. Právnik Cecil Wings, geniálnejší ako Sherlok Holmes, má v štokholmskej polícii na starosti „obzvlášť závažné zločiny“. Druhým vyšetrovateľom je Michael Cardell, veterán s drevenou rukou. Obaja rýchlo pochopia, že obeť mučili s chirurgickou presnosťou, ale to je len jedna z ohavností, ktoré odhalia…

Bolestivá naliehavosť románu si zaslúži rôzne prívlastky: napínavý, plný atmosféry, temný, krutý, brutálny, spoločensko-kritický atď. Vynikajúco zobrazené charaktery nás navyše prevedú ťaživou atmosférou mesta a vtiahnu do svojich osobných problémov. Prežiť v Štokholme v roku 1793 je skutočne náročné. Na vine nie sú len otrasné stredoveké pomery, ale aj to, že mesto pod neschopným vládcom bankrotuje a upadá.

Detektívka 1793 bola vo Švédsku knihou roka 2018. Autora Natta och Daga zasa pokladajú za novú hviezdu švédskej kriminálky. Jeho nezvyčajný objaviteľský debut spôsobil prevrat v historickej detektívke. Podrobným štúdiom historických prameňov dosiahol neuveriteľne živý a plastický obraz feudálnej spoločnosti, pričom samotné pramene sú preňho najdobrodružnejším zážitkom.

Intenzitou čitateľského zážitku prirovnávajú Daga k Charlesovi Dickensovi alebo Umbertovi Eccovi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.