Veselé jedlo pre hravé deti a kreatívnych rodičov

0

S jedlom by sa síce hrať nemalo, no v tomto prípade to neplatí a výsledok vašej kreativity v kuchyni môže byť naozaj úžasný. Je veľmi dôležité, aby jedlo na tanieri lákalo deti hlavne svojim vzhľadom. Prebuďte v sebe aspoň z času na čas detskú hravosť a presvedčte svojich „spolustolovníkov“, že slovo nuda vám nič nehovorí.

 

Ukážte rodine, že vďaka svojej kreativite dokážete ľavou zadnou naservírovať vtipné raňajky, desiatu, olovrant či večeru. Smiešna koza z pečiva, veselý ježko, či pestrofarebný papagáj? Prečo nie! Máme pre vás tipy na takéto zdravé, no zároveň hravé recepty na rýchle jedlá. Vyskúšajte ich a uvidíte, že vaša ratolesť zje s radosťou aj ovocie a zeleninu.

VESELÁ SOVIČKA


Ingrediencie:
2 ks ražných celozrnných chlebíkov (najlepšie okrúhlych)
trochu masla
šalát (podľa vlastnej chuti)
1 plátok syra
kúsok mrkvy
1-2 olivy na očká

Postup:
Najprv si pripravíme tanierik zo šalátu (najlepšie kučeravého) tak, aby tvoril okrasné okraje pod sovičkou. Prvý krajec chlebíka natrieme maslom, položíme naň syr a takto pripravený ho položíme na šalát. Vezmeme si druhý okrúhly krajec celozrnného chlebíka a horný okraj vykrojíme v tvare polmesiaca tak, aby vytvoril ušká sovy. Následne si vykrojíme alebo vyrežeme pod ušká aj oči. Takto upravený chlebík uložíme vyššie a urobíme z neho hlavu sovičky (tak, ako na obrázku) a do otvorov na oči vložíme olivy. Môžu byť prekrojené alebo vcelku. Na záver si vykrojíme z mrkvy, prípadne inej zeleniny podľa chuti, zobák a nohy. A sovička je na svete.

CHUTNÁ OVEČKA


Ingrediencie:
1 krajec celozrnného, ideálne ražného chlebíka
cottage cheese podľa chuti
3 kolieska šalátovej uhorky
2 olivy na očká
1 reďkovku
pažítku na nožičky (prípadne papriku alebo mrkvu)
Postup:
Krajec celozrnného chlebíka si natrieme cottage syrom, najlepšie s príchuťou, ktorú preferuje vaše dieťa. Pokračujeme prípravou hlavičky. Nakrájame si 3 kolieska šalátovej uhorky, 2 necháme v celku a 1 rozrežeme na polovicu. Tie, ktoré sú v celku položíme na seba tak, ako je na obrázku a z ostatných polovičiek vytvoríme ušká. Na vrchné koliesko uhorky položíme 2 olivy ako očká. Následne vytvoríme z dvoch mesiačikov reďkovky ústa. Nohy si vytvoríme pomocou 4 kúskov pažítky. Ak ju vaše dieťa nemusí, nohy môžete pripraviť aj z úzkych pásikov papriky alebo mrkvy.
Podobným, veľmi jednoduchým spôsobom si môžete doma pripraviť aj iné zvieratká. Dobrú chuť a smiechu zdar!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.