Z Lovkyne lovená – recenzia a súťaž

55

Nina Markovová, rodáčka od Bajkalského jazera a nevšedne odvážna žena, vždy snívala o lietaní. Keď nacisti zaútočia na Sovietsky zväz, riskuje všetko, aby sa dostala do ženského bombardovacieho pluku neskôr presláveného ako Nočné čarodejnice, ktorý spôsobuje pohromu v radoch útočiacich Nemcov. Za nepriateľskými líniami, sa dostane do rúk nacistickej vrahyne známej ako Lovkyňa a prežije iba vďaka svojej šikovnosti.

Britský vojnový korešpondent Ian Graham bol očitým svedkom vojnových hrôz od vylodenia v Normandii až po norimberské procesy a stal sa z neho lovec nacistov. No jedna korisť mu stále uniká – nebezpečná predátorka známa ako Lovkyňa. Pri pátraní po nej spojí tento vytrvalý vyšetrovateľ svoje sily s odhodlanou, neohrozenou Ninou.

Sedemnásťročná Jordan McBridová vyrastá v povojnovom Bostone a túži stať sa fotografkou. Jej ovdovený otec si nečakane privedie do domu snúbenicu a Jordan je nadšená. Lenže čosi ju na tej rakúskej vdove s príjemným hlasom znepokojuje. Má pocit, že v ich dome striehne nebezpečenstvo, a tak začne pátrať po minulosti nevlastnej matky. Zistí, že hlboko v jej rodine sú pochované tajomstvá, ktoré môžu ohroziť všetko, čo jej je drahé.

Lovkyňa vás strhne svojím príbehom, postavami, povojnovou atmosférou. Nina – ako jediná – stretla Lovkyňu a prežila… Je to dojímavý príbeh o tom, aké dôsledky má vojna na každého človeka.

Recenzia:
Po vojne nacisti utekali. Snažili sa meniť identitu, putovali z miesta na miesto a mysleli si, že ich zločiny zostanú nepotrestané. To si myslela aj lovkyňa, ktorá utiekla až do USA, kde sa vydávala sa vojnovú vdovu. Lovkyňa nie je kniha na rýchly beh, autorka prepája minulosť s prítomnosťou, čo ma trochu vyrušovalo. Chcela som vedieť, ako pokračuje pátranie po Lovkyni, keď ma autorka hodila späť do minulosti, aby som pochopila všetky súvislosti. Časom sa to ale vyrovnalo a čítanie som si u iba užívala. V každom prípade je autorka fantastická spisovateľka a jej štýl vás tak vnesie do deja, až máte pocit, že ste tam.

Kniha Lovkyňa vyšla vo vydavateľstve IKAR a podobne ako kniha 999 poukazuje na to, že na nacistickú minulosť nesmieme zabudnúť, aby sme mohli žiť krajšiu budúcnosť.

Andrea Hinková – Tarová

Súťaž:
Napíšte dole do komentára, akú knihu ste naposledy čítali. Žrebujem 16.7.

55 KOMENTÁRE

  1. Naposledy som prečítala úžasnú knihu z pera autorky Glendy Vanderahovej – Kde sa les dotýka hviezd. Tento krásny a dojimavý príbeh o ľudskej odvahe, neľahkom osude, sile, fantázii ale aj krehkosti detskej duše ma úplne dostal…a knihu odporúčam prečítať každému, kto má rád kvalitné čítanie :-)

  2. Na zlých miestach od Joy Fieldingovej,mojej obľúbenej autorky.Výborný psychologický triller,ak to tak môžem nazvať,rozhodne len odporúčam.

  3. Cez víkend som dočítala knihu Odsúdení prežiť a teraz som začala čítať knihu Orgovánové dievčatá. Lovkyňa je v pláne samozrejme tiež:)

  4. Ja som momentálne začala čítať Vážku v jantaru, druhú časť série Cizinka (Outlander) od Diany Gabaldon. Prvá časť sa mi veľmi páčila, tak pevne dúfam že ma nesklame ani druhá :-)

  5. Naposledy som čítala knihu od Janky Pronskej Viazaný prisahou. ??? Vďaka za recenziu na tuto knihu. Lovkynu si zapisujem do zoznamu zelanych kníh ???

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.