Zútulnite si balkón záhradným nábytkom: Poradíme vám, ako na to!

0

Máte doma balkón a chceli by ste si ho zútulniť? Možností je skutočne neúrekom. No mali by ste vedieť, ako na to. V tomto článku vám poradíme, aký nábytok si môžete kúpiť a podľa čoho vyberať.

Využívali ste doteraz balkón len ako úložisko starých vecí? Tomu by mal byť koniec. Balkón totiž predstavuje skvelý priestor, kde môžete tráviť veľa voľného času. Ide o miesto na relax, prácu či všedné posedenie.

Záhradný nábytok ako skvelé riešenie

Ak neviete, aký nábytok si máte kúpiť na balkón, rozhodne využite ten záhradný. Keďže na výber máte kvantum produktov tohto typu, vyberajte si dôkladne. Zvážte najmä priestor vášho balkóna. Na základe toho budete vedieť, aký nábytok sa hodí pre vaše potreby.

Taktiež sa držte pravidla, že by ste nemali produkty príliš kombinovať. Výsledok by totiž nemusel pôsobiť útulným dojmom.

Náš tip: Mimo grilovacej sezóny sa balkón môže stať akousi alternatívou vášho záhradného sedenia. Záhradný nábytok z vonkajších priestorov môžete na zimu presunúť práve na balkón. A o perfektnú atmosféru počas celého roka máte postarané! Prečítajte si aj ďalšie tipy na zazimovanie záhradného nábytku.

Záhradná stolička a stôl

Základom je vždy stôl so stoličkami. Síce to záleží od rozlohy balkóna, no odporúčame nakupovať záhradný nábytok menších rozmerov. Váš balkón tak bude pôsobiť priestrannejšie.

Náš tip: Namiesto klasického záhradného stola si môžete zakúpiť truhlicu. Tá bude slúžiť nielen ako stôl, ale aj ako úložné miesto. Pri kúpe preto vždy rozmýšľajte vopred a snažte sa nájsť čo najpraktickejšie riešenia.

Umelý trávnik

K príjemnému posedeniu na balkóne môže prispieť napríklad aj zmena dlaždíc. V súčasnosti si ich viete zakúpiť aj v nalepovacej forme. To znamená, že dlaždice jednoduchým spôsobom nalepíte a kedykoľvek ich môžete aj odlepiť. Skvelým riešením je aj umelý trávnik, resp. trávový koberec. Takto zariadený balkón bude vyzerať útulne, komfortne aj prírodne.

Praktický tip: Pre väčší pocit prirodzeného tepla odporúčame uprednostňovať drevené dlaždice pred tými kameninovými.

Doplnky, ktoré dotvoria atmosféru

Samozrejme, balkón by ste mali zariadiť tak, aby sa páčil v prvom rade vám. V tom prípade, že sa vám páčia napríklad svetielka, si môžete zakúpiť napríklad špeciálne sviečky, prípadne iné malé lampy. Ak si ich podvečer rozsvietite, dotvoríte na vašom balkóne dokonalú atmosféru.

Balkón si rozzelenajte

Teší vás pestovanie zeleniny, kvetov, bylín a rôznych rastlín? Tak neváhajte a založte si na vašom balkóne malú záhradku. Do kvetináčov môžete zasadiť napríklad jahody či paradajky, prípadne vaše najobľúbenejšie bylinky. Okrem toho, že nie sú náročné na pestovanie, vás určite poteší aj ich úroda.

Dúfame, že sa našimi tipmi čo najviac inšpirujete. A takisto dúfame, že si vďaka novému záhradnému nábytku zútulníte váš balkón. Keďže možností je naozaj veľa, neváhajte zapojiť vlastnú fantáziu. Veríme, že výsledok bude stáť za to!

Foto: https://image.shutterstock.com/image-illustration/3d-renderingthe-outer-balcony-citys-600w-1407406868.jpg

Zdroj obrázku: dadao / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.