Čo pijú Čínania a čo je v Amerike viac ako whisky?

1

Čo pijú Číňania a čo je v Amerike populárnejšie ako whisky? Zaujímavosti, ktoré vás prekvapia

Spoločnosti po celom svete sa predbiehajú v tom, kto vyrobí lepší, chutnejší či zaujímavejší produkt. Výrobcovia majú naozaj veľkú predstavivosť a neustále prekvapujú novými nápadmi. Pozreli sme sa na to, aké zaujímavosti a exkluzivity ponúka svet alkoholických nápojov.Britská vodka si podmanila Ameriku

Smirnoff
Alkohol, pôvodom z Ruska, vyrábaný v Británii a obľúbený v Severnej Amerike. Zvláštna kombinácia, ktorá však funguje. Britská Vodka značky Smirnoff, ktorú vlastní a vyrába britská spoločnosť Diaego, je najobľúbenejším druhom alkoholu v USA, keď ročne dosahuje stámiliónové obraty. V tomto smere dokázala poraziť aj americké klasiky, akými sú Bacardi, Jack Daniel’s či Captain Morgan.

Škóti neostali svojej povesti nič dlžní
The Macallan M – Škóti sú výrobou whisky preslávený. Nie je preto prekvapením, že práve z tejto krajiny pochádza najdrahšia whisky na celom svete. Výrobca The macallan destillery napriek pomerne krátkej histórii patrí k svetovej špičke, čo sa odráža na predajoch. Konkrétne edícia The Macallan M sa v roku 2014 predala za viac ako 520 tisíc eur a stala sa tak najdrahšou na svete.

Koňak z Francúzska len pre vyvolených
HENRI IV. Dudognon Heritage Cognac – Jeden z najdrahších alkoholov na svete, ktorý si môžu dovoliť len milionári. Cena za jedinú fľašu je astronomických 1,9 milióna dolárov. Za takúto sumu dostanete koňak, ktorý zrel v sudoch minimálne 100 rokov a jeho fľaša je pokrytá diamantmi a 24-karátovým zlatom.Luxusné kúsky vyrábajú aj Slováci
KB XO – Za exkluzivitou však nemusíme chodiť ďaleko. Na Slovensku sa vyrába poctivé brandy, ktoré je charakteristické minimálne desaťročným zrením v dubových sudoch. KB XO je najluxusnejším produktom značky Karpatské brandy, ktoré je nielen v našich končinách legendou. Najnovšia edícia tohto špeciálneho nápoja, zrela dokonca až 17 rokov. Cena za fľašu je približne 220 eur.

 Najväčšie prekvapenie prichádza z Ázie
Maotai – Znie to možno neuveriteľne, no alkohol s týmto názvom patrí k najznámejším a najpredávanejším nápojom sveta. A že ste o ňom ešte nepočuli? Zrejme to bude tým, že tento alkohol je cielený na Ázijský trh, kde sa teší obrovskej obľube. Ide o tradičný čínsky nápoj, ktorý sa vyrába z ryže, kukurice a ďalších surovín. A aj keď je mimo krajiny pôvodu málo známy, značka Maotai svojou hodnotou prekonáva aj Jack Daniel’s či Hennessy.

Pivo, z ktorého si nedáte viac ako jednu fľašu
Snake Venom – Opäť sa vraciame do Škótska, kde vyrábajú unikát vo svete piva. Je ním Brewmeister Snake Venom, ktorého obsah alkoholu je až 67,5 %. Pivovar Brewmeister Brewery ho uviedol na trh v roku 2013 a tvrdí, že pivo chutí ako likér a škála chutí sa pohybuje od žuvačky až po karamel. Predáva sa v 275 ml fľaškách a na obale nájdeme upozornenie, že na jedno posedenie sa neodporúča vypiť viac ako jedna.

 Tento článok vám prináša Karpatské brandy,  www.karpatskebrandy.sk
Čítajte tiež: Grilované paradajkové krevety s vôňou brandy
Čítajte tiež: Slovenský herec Juraj Bača sa zamiloval do Originálu!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.