Kúpeľňa snov? Vytvorte si ju

2
Ako si zariadiť kúpeľňu snov?
Ako si zariadiť kúpeľňu snov?

Kúpeľňa by mala predstavovať také naše súkromné kúpele, bez ohľadu na jej veľkosť. Aromatická kúpeľ alebo príjemná masáž v sprche urobia dobre vášmu telu aj mysli. Rovnako dôležitá je aj celková atmosféra miestnosti.

Ak si nie ste príliš istý, ako si kúpeľňu vyšperkovať, máme pre vás niekoľko inšpirácií. Vychádzajú z moderných minimalistických konceptov aj z atmosféry luxusných hotelov. Konečnú podobu však každému prístupu dá váš osobný štýl.  

Inšpirácia z hôr

Našli ste v hoteli nejaký prvok, pri ktorom si takmer dokážete predstaviť, ako by sa hodil do vášho bytu? Horský hotel môže byť skvelým zdrojom inšpirácie. Vďaka nej si môžete vytvoriť napríklad útulnú kúpeľňu v prírodnom štýle s fínskou saunou.

V štúdiách Kúpeľne Ptáček vám vytvoria vizualizáciu podľa vašich predstáv. Nič nebráni tomu, aby ste svoju vysnívanú saunu umiestnili do menšej kúpeľne.

Možno s atypickým sprchovacím kútom a všetkým ostatným, čo k tejto miestnosti patrí.

Úložný priestor vyrieši závesná skrinka pod umývadlom. To je všetko, čo tu potrebujete a dekor obkladov zvoľte s ohľadom na saunu. A na to, koľko denného svetla do miestnosti prúdi.

Inšpiráciu na vašu kúpeľňu snov nájdete napríklad počas pobytu v horskom hoteli.
Inšpiráciu na vašu kúpeľňu snov nájdete napríklad počas pobytu v horskom hoteli.

Kúpeľňa snov – príroda v interiéry

Ak ste si teraz predstavili dekor z dreva alebo kameňa a zelene všade navôkol, potom je to určite správna cesta.

Prírodou sa však môžete inšpirovať aj použitím teplých a neutrálnych tónov a organických tvarov. Existujú aj sprchové hlavice alebo stropné panely, ktoré dokážu simulovať letný dážď, takže vás príjemne osviežia kvapky, ktoré prenikajú vzduchom.

Na prírodnej a udržateľnej vlne sa môžete viezť aj používaním recyklovateľných materiálov. Príkladom sú kúpeľňové prvky vyrobené z ocele so zníženým obsahom CO2.

Príroda vás môže inšpirovať mnohými smermi. Napríklad použitím teplých a neutrálnych tónov a organických tvarov.
Príroda vás môže inšpirovať mnohými smermi. Napríklad použitím teplých a neutrálnych tónov a organických tvarov.

Kúpeľňa prepojená so spálňou? Vyskúšajte

Prepojenie funkčných zón v byte nie je žiadnou novinkou, ale tento princíp zvyčajne praktizujeme len pri prepojení obývacej izby s kuchyňou a jedálňou. Svoje čaro má však aj prepojenie spálne a kúpeľne.

Môže sa to zdať trochu odvážne a je to určite veľmi originálny prístup, ale pri použití správnych materiálov a drobných stavebných úpravách zistíte, že je to aj veľmi praktické riešenie.

Jeho predpokladom je, samozrejme skutočnosť, že kúpeľňu nevyužíva celá rodina, ale maximálne len pár.

Prepojenie kúpeľne so spáľňou?
Prepojenie kúpeľne so spáľňou?

Čo sa týka zariaďovacích predmetov, dnes existuje dostatok možností, takže nie je problém zladiť kúpeľňový nábytok s nábytkom v spálni a to aj pri výbere materiálov odolných voči vlhkosti.

Podlahu môže zdobiť vinyl, laminát alebo vhodne ošetrené drevo. Ak sa používa podlahové vykurovanie, útulne bude pôsobiť aj dlažba.

 Vaňa ako dominantný prvok

Vaňa je väčšinou aspoň z jednej strany ohraničená stenou. Prípadne nejakým spôsobom uzavretá. Voľne stojaca vaňa dodáva kúpeľni úplne inú atmosféru.

Tento solitér je veľmi vhodný aj do spomínaných spojených priestorov. Umiestnenie vane ako dominanty v priestore podporuje relaxačný charakter kúpeľne a dáva dokonale vyniknúť tvaru vane.

Samostatne stojaca vaňa je dnes veľmi moderným prvkom kúpeľne.
Samostatne stojaca vaňa je dnes veľmi moderným prvkom kúpeľne.

„Smaltovaná oceľ je rozšíreným materiálom na výrobu vaní. Stále častejšie sa stretávame aj s modernejšími materiálmi, ako sú liate minerálne zmesi alebo za tepla tvarované kompozitné materiály.

Tie umožňujú výrobu presných okrajových tvaroviek s tenkými stenami bez viditeľných spojovacích prvkov,“ približuje tento trend Ing. Václav Vančura, technický riaditeľ kúpeľňových štúdií spoločnosti Kúpeľne Ptáček.

Priaznivcov retro prvkov určite poteší aj variant smaltovanej vane na nožičkách.

Jednoduchosť, elegancia a nadčasovosť

Túto nesmrteľnú trojicu zvyčajne tvorí vhodne zvolená trojica farieb, materiálov a doplnkov. Keď sa vám podarí správna kombinácia od začiatku, aj malý priestor bude pôsobiť vzdušne, útulne a opticky väčší.

V tejto súvislosti sa nebojte ani veľkoformátových obkladov. Dôležitú úlohu zohráva aj osvetlenie.

Skvelým riešením je napríklad podsvietenie zrkadla, výklenku v sprche a tiež strategické umiestnenie svetla s teplotou denného svetla.

Z farebného hľadiska je kombinácia tmavého a svetlého kameňa s drevom veľmi elegantná a dodáva pocit tepla. Mosadzné doplnky s brúseným povrchom všetko krásne dotvárajú.

Foto: http://www.canva.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.