Wonka priletí do kín už o pár dní

1
Wonka a jeho továreň na čokoládu sa vracia do kín.
Wonka a jeho továreň na čokoládu sa vracia do kín.

Potešila vás mikulášska nádielka? Stavíme sa, že takú čokoládu, akú budete môcť „ochutnať“ v kinách už budúci týždeň, ste si v čižme nenašli! Už vo štvrtok 14. decembra sa na plátnach kín pohrá s vašimi chuťovými pohárikmi Willy Wonka. Najznámejší tvorca čokolády vo filmovom svete!

Postava Wonku je známa z literárnej predlohy aj z filmových adaptácií novely Charlie a továreň na čokoládu. V najnovšom príbehu sa však pozrieme, ako Wonka začínal. A ako sa dopracoval k povesti kúzelníka, ktorý dokáže so sladkosťami robiť divy!

Wonka a jeho začiatky plné snov

Na začiatku sa hlavná postava vráti zo svojich potuliek svetom a chce sa usadiť. Nemá však nič iné ako pár mincí vo vrecku a svoj typický klobúk plný snov. Jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou, ktorej výrobu ovláda priam majstrovsky.

Plány mladého rojka, bohužiaľ, prekazí zákerný Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. Podarí sa talentovanému Willymu vo veľkom čokoládovom dobrodružstve zvíťaziť a získať si svoje miesto v spoločnosti, aké si zaslúži?

Na začiatku sa hlavná postava Wonka vráti zo svojich potuliek svetom a chce sa usadiť.
Na začiatku sa hlavná postava Wonka vráti zo svojich potuliek svetom a chce sa usadiť.

Režisér o filme

Režisér Paul King, ktorý ma na svedomí nesmierne hravú dvojicu filmov o medveďovi Paddingtonovi, aj v snímke Wonka publikum ohúri priehrštiami tvorivých nápadov. O filme hovorí:

„Chcel som svetu predstaviť Wonku, ktorý je mladý, naivný a plný nádeje. Je to postava, ktorá nemá ani deravý groš, ale verí v svetlé zajtrajšky.

Chcel som ukázať, ako sa prejaví jeho geniálna myseľ tým najunikátnejším spôsobom, aký si dokážete predstaviť. Keď človek zistí, kým je, a zároveň získa rodinu.“

Ohlasy zo sveta okrem hereckých výkonov oceňujú práve hravosť, farebnosť a nápaditosť, ktorou sa snímka vyznačuje.
Ohlasy zo sveta okrem hereckých výkonov oceňujú práve hravosť, farebnosť a nápaditosť, ktorou sa snímka vyznačuje.

Wonka prinesie žirafu do kostola

O unikátnosti filmu pritom nemusíme pochybovať. Prvé ohlasy zo sveta okrem hereckých výkonov oceňujú práve hravosť, farebnosť a nápaditosť, ktorou sa snímka vyznačuje.

Bude sa tancovať, spievať, unikať kanálmi aj lietať s plameniakmi… A videli ste už žirafu v kostole? Zrejme nie, ale ani tá nebude vo filmovej novinke chýbať!

Koho uvidíme vo filme

Spomedzi známych tvárí sa v hlavnej úlohe predstaví Timothée Chalamet, hollywoodsky talent známy z filmov Interstallar, Duna či K zemi hľaď!.

Spoločnosť mu budú robiť Olivia Colman (Vražda v Orient Exprese, Favoritka, Heartstopper), Rowana Atkinsona (Mr. Bean, Johnny English), Sally Hawkins (Paddington, Podoba vody).

Či herecká legenda Hugh Grant (Láska nebeská, Notting Hill) v netradičnej úlohe škriatka menom Umpa Lumpa.

Veľkofilm Wonka, na ktorom si v predvianočnom čase „pochutí“ celá rodina, prinesie už o pár dní do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Snímka bude premietaná v slovenskom znení, verziu pre IMAX ponúkne kino v pôvodnom znení s titulkami. Lístky na sériu nedeľných predpremiér si môžete na webstránke svojho kina zakúpiť už teraz.


https://www.youtube.com/watch?v=WLxBCPX6rCI

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.