Neviete, čo s deťmi počas zimy? Poradíme vám, ako ich zamestnať

0

Keďže teploty klesajú a zima je takmer tu, trávenie času v interiéri so svojou rodinou a priateľmi bude pravdepodobnejšie. Na druhú stranu to znamená kopec starostí, ako si tento voľný čas vyplniť.  Nielen malým deťom je predsa potrebné urobiť na voľné dni adekvátny program.

Pokiaľ ste vyčerpali všetky nápady, môžete sa inšpirovať nami.

Urobte si deň stolových hier

Ak nie je možné ísť von, preneste si zábavu do interiéru pomocou originálnych spoločenských hier. Takéto hry môžu byť skvelým spôsobom, ako sa naučiť nové zručnosti, ako je počítanie alebo nové jazyky – bez toho, aby to vyzeralo ako ťažká práca. Vďaka spoločenským hrám sa tiež môžete vy aj vaše deti dozvedieť veľa nových vecí a utužiť vzájomné vzťahy.

Upečte si obľúbené mňamky

Pevné nohy k stolu môžete okrem hrania stolových hier využiť aj na prípravu chutných pokrmov a dobrôt. Brownies, sušienky, koláčiky – ak ich viete pomenovať, určite ich zvládnete aj upiecť! Pustite sa do tejto činnosti so svojimi malými kuchármi a vytvorte si chutné dobroty pre celú rodinu bez zbytočne veľkých starostí a zároveň si vyplníte voľný čas. Vaše deti budú radi, keď budú môcť pomáhať, a vaši hostia ocenia príjemnú pochúťku.

Choďte na prechádzku

Áno, aj v zime treba chodiť von. Všetci predsa potrebujeme poriadnu dávku prirodzeného svetla, aby sme sa cítili dobre a aby boli naše telesné hodiny v poriadku. Ak teda môžete, dajte si záležať na tom, že sa počas dňa vyberiete spolu s deťmi na prechádzku.

Zapojte deti do domácich prác

Malé deti svojich rodičov s obľubou a vo všetkom napodobňujú. Tento fakt môžete využiť v ich a vlastný prospech tak, že ich zapojíte do jednoduchých domácich prác, pri ktorých vykonávaní nie je ohrozená ich bezpečnosť. Ak im navyše zaobstaráte k plánovanému projektu originálne detské náradie, navodenie autentickej atmosféry bude naozaj jednoduché.

Zdroj obrázka: Leszek Glasner/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.