Nový trailer filmu Duna vyrazil fanúšikom dych

1
Sci fi film Duna: časť druhá príde do kín vo februári 2024.
Sci fi film Duna: časť druhá príde do kín vo februári 2024.

Sotva sa nájde priaznivec žánra sci-fi, ktorý by nevidel film Duna z roku 2021. Režisér Denis Villeneuve sfilmoval knižnú predlohu, na ktorej si vylámali zuby viacerí pred ním, a podarilo sa mu to fantasticky. Snímka sa dočkala vynikajúceho prijatia zo strany diváckej aj kritickej obce a okamžite sa začalo hovoriť o pokračovaní príbehu. Film Duna: Časť druhá príde do kín 29. februára a nový trailer ukazuje, že sa skutočne máme na čo tešiť.

Paul Atreides, hlavný hrdina prvej časti, nájde útočisko na planéte Arrakis, získa spojencov v národe Fremenov a rozvíja svoj vzťah s tajomnou Chani.

Ostáva však v nebezpečenstve, pretože o jeho život sa usilujú nepriatelia, ktorí zničili jeho rodinu. Paula samého tiež poháňa pomsta.

Podarí sa mu naplniť svoj osud a zabrániť hroznej budúcnosti, ktorej vízie mu nedajú spávať?

O čom bude nová Duna?
O čom bude nová Duna?

O čom je trailer Duna? Kto sa vracia v druhej časti?

Trailer, ktorý zverejnilo hollywoodske štúdio Warner Bros. si krátko po zverejnení podmanil milióny divákov a diváčok na celom svete.

Vracajú sa v ňom starí známi, v prvom rade Paul, ktorého stvárňuje Timothée Chalamet, spoločne s Chani v podaní obľúbenej Zendaye.

Na opačnej strane barigády budú stáť okrem iných aj Florence Pugh ako princezná Irulan Corrino a Austin Butler, ktorý sa zhostí úlohy obávaného bojovníka menom Feyd-Rautha Harkonnen. Tešiť sa môžeme aj na Rebeccu Ferguson, Josha Brolina, Davea Bautistu, Javiera Bardema či Christophera Walkena.

Na koho sa môžu tešiť fanúšikovia sfi fi filmu Duna?
Na koho sa môžu tešiť fanúšikovia sfi fi filmu Duna?

O čom bude?

Podľa nových záberov nebude núdza o súboje jeden na jedného, masové bojové scény či výbuchy, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa aj obávané piesočné červy stanú zbraňami vo vojne, ktorá sa nebude štítiť ničoho.

Sci-fi snímku Duna: Časť druhá prinesie do slovenských kín na konci februára distribučná spoločnosť Continental film. Premietaná bude v pôvodnej verzii s titulkami, ale aj vo verzii so slovenským dabingom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.