Farby – zamilujte sa do nich

2

Súčasné ženy v strednom veku sú iné, ako boli ich mamy. Je iná doba a aj tlak spoločnosti nato, aby ženy vyzerali dobre, je silnejší. Aj tu však nájdeme extrémy a tiež ženy, ktoré nepodliehajú nikomu a ničomu. Farby sú pre všetky.

Návrat k prírode, prírodným produktom a prirodzenému vzhľadu je veľmi citeľný, či už v úprave zovňajška, dopyte po estetickej medicíne a tiež v obliekaní.

Poznáte svoj farebný typ?

Základom je však poznať svoj farebný typ a vyjsť zo stereotypov, ktoré každý rok prichádzajú najmä s jeseňou.

Akoby s koncom slnečných lúčov mali mnohé ženy potrebu obliecť sa do čiernej, šedej či tmavomodrej a skryť tak svoje sebavedomie a vyžarovanie.
Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky

Tmavé farby znásobujú pochmúrne počasie

Pochmúrne počasie tak ešte znásobia tmavým oblečením a čo je ešte horšie, potláčajú svoju ženskosť. Tieto farby sú totiž mužské a v ženskom šatníku by mali zaujímať len minimálne miesto.

Navyše farby pôsobia aj na naše vnútorné orgány a ovplyvňujú čakry a teda prúdenie energie. 
Čítajte tiež: Farba roka 2021 – šedá a žltá

ˇFarebné šaty Bonprix

Farby ovplyvňujú naše vyžarovanie


To, čo si oblečieme, vyžarujeme aj do okolia. Farbami komunikujeme s okolím. Aj preto politici nosia tmavomodré obleky a nie čierne. Je to rezervovaná farba a pôsobí prísne.

Tmavomodrá vyžaruje rešpekt, ale pritom pôsobí priateľsky. Takže, keď sa oblečieme do pochmúrnych farieb a je ešte aj škaredé počasie, znásobíme pochmúrnosť.

Prerazte smútok a módne pravidlá

Je teda potrebné urobiť presný opak, pochmúrnosť preraziť niečím farebným. Napríklad žltou (stačí na začiatok doplnok). Hneď nám to zlepší náladu.

Čo je ešte dobré vedieť je fakt, že už neplatí, že topánky a kabelka musia byť v jednej farbe. Zrušenie tohto módneho pravidla nám rozviazalo ruky a kreativitu, pretože kabelka už nemusí byť čierna.

Pokojne môže byť napríklad púdrovo ružová, červená a odporúča sa, aby bola kožená.

Cyklamenové tričko so zaujímavou aplikáciou:

Nemajte strach z farieb


Pokiaľ ide o farby a naše nastavovanie sa na tmavšie v pochmúrnejšom jesennom období, mali by sme ešte vedieť, že tmavé farby pridávajú na veku.

Mladším ženám teda až tak veľmi neublížia, no pri ženách od 40 rokov vyššie, by sme si ich nosenie už mali premyslieť.

Aj ja som mala svoje šedo čierne obdobie, povedzme si pravdu, je to jednoduchšie. Skryť seba a svoje ja pod tmavú farbu a splynúť tak s okolím. Lenže potom som prišla nato, že toto nechcem.

Šatník obmieňajte postupne

A tak som si začala cielene vyberať do šatníka farebné outfity a ak nejakú vec nemali vo farbe, ale len v čiernej, hnedej, tmavomodrej alebo šedej, proste som si ju nekúpila.

A tak som postupne začala celý svoj šatník obmieňať. Možno je aj dobré urobiť si pred nákupmi regulérny nákupný zoznam, ako keď idete nakupovať potraviny. 

Nenakupujte impulzívne a v akciách

Lebo povedzme si pravdu, pri impulzívnom nákupe často kúpime niečo, čo nám doma v zrkadle ukáže inú „tvár“ a tá sa nám nemusí páčiť.

Navyše možno aj zistíme, že to nemáme k čomu nosiť. A podľahnúť ďalším čiernym či šedým kúskom a urobiť zo svojej skrine kar, tiež nie je to, čo by sme mali chcieť.

Farba tejto jesene – smaragdovo zelená skombinovaná s cyklamenovými pančuchami. Lebo pančuchy nemusia byť len telové alebo čierne. Šaty Bonprix
Topánky Deichmann online

Presťahujte sa do ženskej energie


Farby – už bolo povedané, že čierna a tmavomodrá sú mužské farby. A aj žena vo vysokej funkcií môže vyžarovať rešpekt k ženských farbách a ženskej energii.

Psychológovia a kouči by vám tiež zrejme povedali, že žena v mužskej energií sa nemôže cítiť dlhodobo pohodlne a komfortne a jednou zo zmien a jej návrat do ženskej energie, môže byť aj šatník a farby v ňom.

A tiež viac ženskosti pokiaľ ide o sukne, šaty, topánky na aspoň nižšom opätku, ktoré hneď zmenia držanie tela a celkové vyžarovanie.

Aké sú tie správne farby? Smotanová, výrazné farby, a tiež zemité (béžová, olivovo zelená). Netreba sa tiež báť červenej, škoricovej, kráľovskej modrej, či smaragdovo zelenej.

To sú nádherné farby, ktoré na ženách krásne vyniknú.

Niekoľko rád v skratke:

dajte si urobiť svoj farebný typ a tiež aj typ postavy a podľa toho si neskôr vyberajte oblečenie. Obráťte sa napríklad na módnu stylistku Michaelu Sabolovú, od ktorej som aj ja čerpala veľa inšpirácií.

– pred každým nákupom oblečenia si urobte nákupný zoznam a nezabúdajte pritom na svoj typ a na typ svojej postavy. Ak to, čo by ste chceli, majú len v čiernej alebo šedej, nekupujte to. To správne na vás niekde čaká.


– nenoste oversize veci. Ste v tom ako vo vreci a potláčate svoju ženskosť. Zainvestujte do kvalitného opasku a zvýrazňujte si ním pás.

– ak si už chcete na seba dať čiernu, tak nech má aspoň čipku, alebo nejaké typicky ženské prvky (napríklad aj volány)

– jeseň si žiada kabát. Skúste odolať čiernej a siahnite radšej po hnedej, alebo po farbe ťavej srsti. Uvidíte, ako sa v ňom rozžiarite a navyše ho môžete kombinovať rôznymi šatkami alebo neskôr šálmi.


Čo by v šatníku nemalo chýbať?


Ženský šatník by mal mať jedno alebo dve saká dobrého strihu – jedno tmavé, druhé svetlé alebo vzorové. Ďalej dvoje alebo troje denné šaty, kostýmové nohavice, 2-3 farebné blúzky, prípadne so vzorom a samozrejme základom je biela blúzka.

Z doplnkov by nemali v šatníku chýbať telové lodičky, kožená kabelka a kvalitné okuliare.

Teplé typy nenosia bielu farbu

Ak ste teplý typ, blúzka by mala mať smotanovú farbu a pri studenom farebnom type zasa výborne vynikne snehobiela.

So sakom alebo bez neho ženám svedčí puzdrová sukňa a v ich šatníku by nemali chýbať svetre ideálne do V alebo na jeseň rolák.

S chladnejším počasím je popredné dať do popredia kabát alebo trenčkot vo farbe ťavej srsti a džínsy. Ich výber je závislý od postavy. Trendy sa menia, teraz sú v trende široké, tie však nie sú pre každého.

Úpletové šaty Bonprix

Nadčasové doplnky

Štýl nie je o značkách ani o cenách. Aj topmodelka si vyskladá outfit tak, že si napríklad k drahej kabelke oblečie veci z bežných reťazcov.

U nás to ženy so značkami niekedy až prekombinujú. Nie je štýlové ani nosiť imitácie kabeliek známych značiek. Krásna štýlová žena sa vie obliecť z bežných reťazcov.

Čomu je dobré sa vyhýbať?

Legínam. Sú vhodné na športové aktivity, avšak nie do spoločnosti. Čo tiež nie je pekné ani ženské, je ukazovať veľa kože. Buďte rafinovaná. Ak si oblečiete kratšiu sukňu, neukazujte dekolt a naopak.

Andrea Hinková – Tarová

Tu som skombinovala teplú zelenú (keďže som teplý farebný typ) so studenou ružovou. Niekedy kombinácia teplej a studenej vypáli veľmi pekne, základom však je, že farba, ktorá sa hodí vášmu typu, by mala predstavovať väčšinu.
Šaty: Bonprix
Kombinácia mojich TOP farieb – cyklamenová a kráľovská modrá. Obidve farby sa hodia najmä ženám s teplým farebným typom.
Tričko: Bonprix
Topánky: Deichmann online

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.