Historky z Ivy Hill – Recenzia knižnej trilógie

2

Máte radi históriu, romantiku a Jane Austenovú? Potrebujete dostať do svojho života trošku romantiky? Tak sa nechajte uniesť do malebnej anglickej dedinky Ivy Hill a do jej pojazdného hostinca Zvon, ktorý je srdcom celej trilógie.

Trilógiu Ivy Hill – Hostinec Ivy Hill, Panie z Ivy Cottage a Nevesta z Ivy Greenu je potrebné čítať postupne. Autorka nám totiž postupne odhaľuje pevné priateľstvá žien z vyššej vrstvy, z ktorých sa pod vplyvom vtedajších udalostí (napríklad žena nesmela vlastniť majetok) stávajú podnikateľky.

Prvý diel je venovaný mladej vdove Jane Bellovej, ktorá sa ako žena z vyššej spoločnosti vydala za podnikateľa – majiteľa hostinca Ivy Hill. Po takmer roku smútku za manželom a výhražkám zo strany banky sa rozhodne zobrať veci do svojich rúk a postaviť hostinec opäť na nohy. Skvele jej v tom sekunduje jej svokra Thora, s ktorou sa veľmi nemuseli, no ukázalo sa, že vzťah súčasnej a bývalej hostinskej obom prináša viac pozitívneho.

Už v tomto diely sa začínajú rozvíjať príbehy kamarátiek Jane Rachel Asfordovej – dcéry skrachovaného džentlmena a Mercy Groveovej, ktorá sa už zmierila so životom starej dievky. Viac sa im autorka venuje v druhom a treťom diely.

Ako to celé dopadne? Nájdu tieto ženy svojej naplnenie a lásku? Určite áno, aj keď cesta bude kľukatá a opäť nám pripomenie tie misky váh, z ktorých sa skladá náš život a to, že už cesta je cieľ.

Autorka Julie Klassenová úžasným spôsobom rozohrala hlavné postavy celej trilógie, ich charakter a problémy, s ktorými sa potýkali. Všetky tri ženy pochádzajú z vyššej vrstvy – všetky tri si prejdú postom podnikateľky, čo bolo v tom čase viac menej ponižujúce (ženy z vyššej vrstvy nepracovali). Aj napriek tomu, ich priateľstvo pretrvalo, pomáhali si  a vzájomne sa podporovali.

Čítajte tiež: Elizino tajomstvo – recenzia a súťaž
Oheň v srdciach – Recenzia na knižnú novinku
Manželka a vdova – recenzia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.