Snívajte a konajte!

1

Môžete zmeniť respektíve ovplyvniť udalosti, ktoré sa dejú okolo vás. Tak, že sa obklopíte správnymi ľuďmi, osvojíte si pozitívny pohľad na svet a budete konať!

Snívanie je dôležité, ale až akcia vyvoláva reakciu. A keď aj pôjdete systémom POKUS – OMYL je to vaša škola, v ktorej sa krok za krokom približujete k svojmu cieľu. Nedarí sa vám? Nie ste v tom sami. Mnohí ľudia si niečo vysnívali a po krátkom čase to aj vzdali. Namiesto toho, aby zmenili stratégie a postupy a najprv seba a svoj pohľad na svet.

Zoberme si napríklad, že začnete podnikať. Zarobíte prvé peniaze a čo s nimi urobíte? Kúpite si drahé auto, alebo dovolenku a ešte nové zariadenie a na ten si už doplatíte menším úverom. Celé zle. Bohatí ľudia nejazdia v drahých autách, ani nijakým iným spôsobom nepotrebujú vystavovať na svet svoj status. Peniaze, ktoré zarobia vrátia späť do rozvoja svojho podnikania. Robia si plány, so zmenou situácie modifikujú stratégie, a nikdy sa nevzdávajú.

Rozprávala som sa s niekoľkými úspešnými ľuďmi a takmer všetci postupovali rovnako. „Najprv sa to rozbehlo, potom nič až som mal chuť sa na to vykašľať, ale neurobil som to a teraz úspešne rozvíjam svoje podnikanie ďalej.“

Ak sa už nejaká udalosť stane a nemôžete ju ovplyvniť, dôležitý je váš postoj k nej.

Alebo si zoberme príklad chudnutia. Urobíte si plán, nakúpite potraviny. Navážite. Navaríte. Nabalíčkujete. Popritom pripravíte rodine iné jedlo, pretože ich solidarita s vami sa niekde vytratila. Ako dúha po daždi. Je krásna, ale zmizne. Zostanú len fotky. Podobne ako vaše odhodlanie a výdrž.

Takto nejako to dopadne s 80 percentami diét. Veď komu by sa už chcelo denno denne vyvárať, vážiť a balíčkovať? Schválne, koľko ste to vydržali? TÝŽDEŇ? DVA? A pravidelne ste popritom aj cvičili? Aktívny pohyb je totiž súčasťou každej diéty a nielen jej. Ak to tam nepíšu, neverte im ani slovo. Podobne aj pitný režim. Len čistá voda a nesladené čaje. Aj to nie všetky.

A túto situáciu asi poznáte tiež. Máte naplánovanú návštevu fitness centra (možno ste si kvôli diéte kúpili aj nový diár) a zavolá vám kamarátka, že s vami musí súrne hovoriť. Ten jej zase niečo vymýšľa a len vy jej zaručene poradíte. Tak idete na kávu. Namiesto fitka. A aby ste zvládli kamarátkin pretlak emócií, dáte si ešte jeden cukor.
Na ďalší termín musíte utekať so synom na krúžok, lebo manžel nemôže. No a potom sa už z pravidelnosti stane občasnosť, až zistíte, že vaša permanentka už neplatí.

Viete, čo je úplný prúser? Ak naozaj na sebe tvrdo pracujete. Mesiac balíčkujete, chodíte cvičiť. Odriekate si. Nadbytočné kilá idú dole. Úžasný pocit, však? A aký pocit zažívate, keď sa vám tie kilá do mesiaca opäť vrátia? Skúsite jo – jo efekt oklamať ešte nejakými tabletkami na chudnutie? Musím vás sklamať. Ani toto nefunguje.

ČO TAKTO SKÚSIŤ TO INAK?

Chudnutie, udržanie si postavy a zdravší život sa začínajú niekde inde.

Vo vašej hlave.

To ste netušili, však? Viete, prečo toľko jete a prečo uprednostňujete nezdravé potraviny? Pretože vás OVLÁDAJÚ EMÓCIE. Zavrite oči a zaspomínajte si na svoje detstvo. Na chvíľu ste sa otočili a vaša malá sestra padla do vody? Vynadali vám rodičia? Spustili vo vás proces. Pocitu viny. A preto jete. Chcete ho zahnať. Už ste na tú príhodu zabudli alebo ju vedome potlačili? V podvedomí je s vami stále. A funguje ako spúšťač. Jedenia.

Jedlo vás upokojuje a dodáva vám silu.

Lenže.

Božský hamburger sa dá vymeniť za mrkvu alebo niečo zdravé a dodá vám to ten istý pocit. Myslíte si, že Coca – Cola je osviežujúca? Jasné, veď to stále hovoria v reklame. A viete aj o tom, že rozleptáva zuby? Skúste si v hlave vymeniť program. Jednoducho prepnite z jednotky na dvojku a tento proces trénujte. Len trénovaním ho zautomatizujete. Návyk vzniká na základe presvedčenia a vy ho môžete zmeniť. ÚPLNE.

Musíte zmeniť svoje emócie. Pozrieť sa na situáciu s vašou topiacou sa sestrou teraz s odstupom času je dobrý začiatok.

Vaša hlava. Až 80 percent úspechu tvorí SILA PSYCHOLÓGIE.

Druhá sila sú POHYBOVÉ AKTIVITY.

Tretia ZMENA STRAVOVACÍCH NÁVYKOV.

Zlou správou je, že jedna bez druhej nefunguje a všetky sú na seba úzko naviazané. Tou skvelou správou je, že sa to môže naučiť skutočne každý.

Mať skvelú postavu a dobre sa cítiť nie je otázkou diét. Diéta je slovo, ktoré čaká, aby sa mohlo znovu najesť a zaručiť vám joj o efekt. Je to o zmene. Vo vašej hlave, vašom prístupe k pohybu a k stravovacím návykom. Je to teda životný štýl.

Že to nezvládnete? Tak je asi načase začať trénovať svoju psychiku.

Článok o tom, čo psychicky silní ľudia nerobia bude ďalší článok.

Dal vám niečo tento článok? Ak áno, kliknite na reklamu. To je totiž to, čo živí tento web a vďaka čomu vám môžeme prinášať nielen rôzne články, ale aj súťaže a mnoho iného. Ďakujeme.

Čítajte tiež:

2 krok k zmene:http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-2-cast/
1 krok k zmene:http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-1-cast/
3 krok k zmene:http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-3-cast/

Dal vám niečo tento článok? Ak áno, kliknite prosím na reklamu. To je totiž to, čo živí tento web a vďaka čomu vám môžeme prinášať nielen rôzne články, ale aj súťaže a mnoho iného. Ďakujeme srdečne. Verte, Vesmír nás vidí a čo dávame, to aj dostávame.

Ďakujem vám

Andrea Hinková – Tarová

                                                                                             Foto: Desana Dudášová

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.